Dividendne dionice

• Pozdrav svima,

Zanimljivo mi je ulaganje u dividendne dionice na trzistu HR/EU pa otvaram temu.

Ako tko ima kakav prijedlog, sugestiju ili samo razmjenu misljenje dobro je doslo. Ciljam na dividendni prinos od 3+%

Vec posjedujem:

ADPL

ZABA

HT

Proucavam Njemacko trziste i zanimljiv mi je:

EON

ALLIANZ

BAYER

BASF

US trziste mi nekako nije u fokusu zbog placanja 30% poreza na dividende, ali ako netko ima dobar argument za neka ga podijeli.

Unaprijed hvala svima i nadam se da cemo razmjeniti podosta kvalitetnih informacija.

• Redovito daje ernt- r- a , pbz je delistirana ali ce dati ove godine, ja vjerujem 100kn.

Znam vani za Reit, firme specijalizirane za nekretnine i moraju bar 90% svoje opporezovane dobiti isplatiti dionicarima.

Plus je visoka dovidenda i kontrola nad njihovim poslovanjem a minu

s online trgovina i rast kamatnih stopa.

• Pa imaš kalendar dividendi s poviješću iznosa, pa biraj što to je volja. Prošla godina je to malo poremetila, pa to treba uzeti u obzir.

One s min. 3% prinosa ima koliko hoćeš. Samo, moje skromno mišljenje je da je to u ovim uvjetima malo.

• možeš pogledati na moje dionice visinu dividendi,, u mom portfelju su isključivo dividendne dionice već 7 godina,,, godišnji prosjek dividendi portfelja je cca 5 %,,, u portfelju imam mdka, jdgt, adpl, kodt, kodt2, ,,, preko 7slo sam uzeo dividende iz dežele, sretno

• Pa imaš kalendar dividendi s poviješću iznosa, pa biraj što to je volja. Prošla godina je to malo poremetila, pa to treba uzeti u obzir.

One s min. 3% prinosa ima koliko hoćeš. Samo, moje skromno mišljenje je da je to u ovim uvjetima malo.

Kome je bilo do velikog dividendnog prinosa( dugoročno) trebao je kupovati dionice između 3 i 6 mjeseca lani...da je to napravo sve dividende bi mu bile preko 5 pa do 15%.