Nekretnine opcenito u HR

• Baš to mislio napisati, ono dramatičan pad 3% ahahahaa.. to je više kao statistička greška.

Realno sve je to žestoko preskupo u osnosu na to za koliko si sam možeš napravit kuću, ali dok ima ekipe koja je spremna platiti, to je OK.

• Svi agenti rade na tome da "normalan radni narod" nemože doć do nekretnine i da se rasproda strancima sve što vrijedi, prosto ko pasulj.

...i zaboravimo ono što smo naučili kad smo bili mali. Propuh ne ubija, propuh u ovoj krizi spašava. (D.B.)

• Svi agenti rade na tome da "normalan radni narod" ne može doći do nekretnina i da se rasproda strancima sve što vrijedi, prosto ko pasulj.

Da nastavim vaše mišljenje, plansko udaljavanje tržišta rada od običnih radnih ljudi, a prilagođavanje tržišta rada za imigrante iz Indije, Nepala, Filipina, Ukrajne i sl. Stvara se najnormalnije stanje da naši ljudi odlaze pronaći posao u ostalim članicama EU.

• Nekretnina više nema normalnu funkciju stanovanja ili najma kao nekad. Danas je osim toga postala kolekcionarski predmet, stvar prestiža, zamjena za novac, te ima i nekadašnju funkciju zlata. Za razliku od zlatnog standarda nekad, danas smo na nekretninskom standardu.

Eto, zgrada u kojoj sam morao kupiti stan je djelomično prazna, a svi stanovi prodani davno. Po mojoj procjeni u njoj se živi u 20% stanova, 20% ih je za booking u sezoni, ostalo je ušteđevina kojoj bi trebala "rasti cijena".

• koliko vidim, kupuju bogati penzioneri, al glavno da ne kupuju mlade obitelji, jer, valjda, ovima ne treba nešto i osmisliti da te svoje bogate penzije i potroše 🤷

tko je pametan, koristit će grad ili inozemstvo da stekne neka znanja i vještine i postane "prvi u selu".

to bi mu se višestruko moglo vratiti 🤷

Novi nekretninski hit: cijene zemljišta i kuće su vrlo povoljne, stranci su već počeli sa šopingom, u igri su i inozemne kompanije. Kupuju i domaći, dok je još jeftino...
    I navale domaći i stranci u velikom broju, i od Baranje počnu stvarati hit turističku hrvatsku priču. Nakon već preskupe Dalmacije, Istre, onda i probuđenoga…
    slobodnadalmacija.hr

"Likvidnost ne tražim, niti bih vam je dao!"

• A ono, kako kazu, IMAMO HRVATSKU 🙄

Banke, telekomunikacije, dosta energetike nemamo od pocetaka HR, onda se radilo na osiromasivanju građana, pogotovo van obale i velikih gradova, a i u gradovima da postanu blokirani, sad kad se polako pokupuju vrijednija polja i pozicije, da se malo izmjeni laganini struktura stanovnistva kroz 20 tak godina pa vise ni politicari nece bit iz HR.

Al kako se kaze, kakav narod takva vlast…

• Prošlo je gotovo tri godine od potresa u Zagrebu, a proces obnove u režiji države i dalje je na nuli

U medijima su još, naime, prije godinu dana najavljivali kako bi gradnja prve zamjenske kuće trebala uskoro početi u Jalševcu, u ulici Koritača, ali sve do danas Fond za obnovu nije dobio prihvatljivu ponudu.

Trebali što dodati ?

...i zaboravimo ono što smo naučili kad smo bili mali. Propuh ne ubija, propuh u ovoj krizi spašava. (D.B.)

• Prošlo je gotovo tri godine od potresa u Zagrebu, a proces obnove u režiji države i dalje je na nuli

U medijima su još, naime, prije godinu dana najavljivali kako bi gradnja prve zamjenske kuće trebala uskoro početi u Jalševcu, u ulici Koritača, ali sve do danas Fond za obnovu nije dobio prihvatljivu ponudu.

Trebali što dodati ?

na kraju će ljudi ili krepati od gladi i studeni ili prodati onim fondićima iz Češke, Njemačke, Poljske, itd., a lova iz EU fondova propasti.

jbt., morat će Dalić osvojit i Ligu nacija i Euro da ljudi ne izađu na ulice 😅

"Likvidnost ne tražim, niti bih vam je dao!"

• Meni je jednostavno fascinantno da je ekipa spremna platiti vise kvadrat u nekoj zgradi sa xy susjeda, di neznas tko ti je susjed i kakav je, nego kvadrat kuce gdje imas sve svoje, radis i zivis kako te je volja, preuredis kad hoces i sta hoces, imas svoju okucnicu, mir, tisinu… sto je posebno bitno kad odes u mirovinu da imas zanimaciju oko kuce, da nisi vezan u 4 zida, sto se vidjelo sada u vrijeme korone. Ovi sto imaju kucu su imali 2-3 mjeseca da odrade razne radove, odrzavanja, mozak na odmor…. Ono ludilo na kvadrat 🤣🤣🤣, meni je kuca bar duplo vrednija od nekog stancica u zgradi.

• Meni je jednostavno fascinantno da je ekipa spremna platiti vise kvadrat u nekoj zgradi sa xy susjeda, di neznas tko ti je susjed i kakav je, nego kvadrat kuce gdje imas sve svoje, radis i zivis kako te je volja, preuredis kad hoces i sta hoces, imas svoju okucnicu, mir, tisinu… sto je posebno bitno kad odes u mirovinu da imas zanimaciju oko kuce, da nisi vezan u 4 zida, sto se vidjelo sada u vrijeme korone. Ovi sto imaju kucu su imali 2-3 mjeseca da odrade razne radove, odrzavanja, mozak na odmor…. Ono ludilo na kvadrat 🤣🤣🤣, meni je kuca bar duplo vrednija od nekog stancica u zgradi.

mlade ljude to uglavnom ne zanima, tri zida im griju susjedi kao i oni njima, a najveća im je briga jesu li zaključali stan kada izlaze, ponekad i to vjerojatno zaborave

• Mislim da je i stvar u tome da su kuce (novogradnje) uglavnom na rubovima gradova a mladim ljudima i obiteljima to manje odgovara. Starije kuce treba renovirati, naci radnike...

A realno mislim da ima nesto i u ovome:

Dubrovnik - stan kupljen 2007 100m3 120000 eur + 8000 parking.

Isti stan danas 3200 eura po m3 + 20000 parking.

Mada gledajuci sto se dogadja u Svedskoj, Norveskoj, UK krece hladjenje cijena iducih par godina.

• Parking misto treba bit dio stambene jedinice a ne odvojeno , ovo sad je idiotizam. U zakonu upisat za sve novogradnje. Ako tebi netreba sad parking šta onda za 10 god kad dođe neko drugi ? Šta on treba trpit ucjene da mu neko proda misto ?