Posts by D_artagnan

to i ja gledam, gdje je ekipa ucila postotni racun.. da nesto moze pasti više od 100 % 🤣🤣🤣🤣🤣

Ide automatska konverzija sa 01.01.2023. po cijeni od 7,5345 kn za 1 euro i tu nema razloga strahovati za sve kune koje se nalaze na računima. Kak bu po trgovinama, kafićima, restoranima to bumo tek vidjeli...to je već druga priča.

ja u kupe ti u špade, kako će se cijene izražavati, na koliko decimala i to, evo npr, koliko će koštati DDJH ako opstane do tada

hebate pa jel znas racunati?

Cijenu 1.1. Podijelis sa tecajem i imas u eurima, centima zaokruzeno kako se zaokruzuje… jedino kako ce biti promjene kod mjenjanja cijene postavljanja naloga… to neznaju ni oni jos

Kolega mi radi u super firmi u ST, plaća ludilo, kreditno sposoban, ali nećka se šta kupovati kad cijene luduju. U agencijama mu govore da postoje redovni kupci stanova za keš, svako malo se pojave i bum novci na stol, za neki nesređen stan. :/

kako to pravdaju poreznoj? Mislim kad dođes sa 50-100k eura i samo tako kupis neki stan, apartman… il se prave ćosavi svi redom?

Meni su dali neki papir upitnik u banci kad sam podizao xxxxx eura. Tipa odakle mi lova. Taj papir valjda salju poreznoj,koja mi se nikad nije javila.

mislis kad si stavljao, ne podizao?

Al mislim, kupiti stan u kesu?? Neznam kako to moze uopce i proci legalno bez da popricas sa ekipom iz porezne malo….

Kolega mi radi u super firmi u ST, plaća ludilo, kreditno sposoban, ali nećka se šta kupovati kad cijene luduju. U agencijama mu govore da postoje redovni kupci stanova za keš, svako malo se pojave i bum novci na stol, za neki nesređen stan. :/

kako to pravdaju poreznoj? Mislim kad dođes sa 50-100k eura i samo tako kupis neki stan, apartman… il se prave ćosavi svi redom?

ima li naša burza već neke odrednice o cijenama dionica u eurima,

znima me jer bih neke prodao, koje se ne daju lijepo pokratiti s 7,53 koliko je već guverner spomenuo da će biti tečaj konverzije

treba dobro paziti da nas opet ne izvaraju, centić vamo, centić tamo i evo ti opet pravične promjene

vise ces izgubiti na toj prodaji/kupnji, sve mi se cini 😂

Kupovina dionica svakako je neka vrsta poluge. Kad vrijednost brodova raste, raste i vrijednost dionice i obratno. NAV se brzo mijenja. Da nije tako, ne bi ATPL smanjila za godinu dana koeficijent zaduženosti sa 163% na 64%.
    Ja nisam za buyback ATPL po 600 kn, iako je i to ispod NAV-a. Ali kad se događaju neki ekstremni padovi poput ovih, svakako bi bilo dobro imati opciju buybacka, a još bolje bi bilo znati je iskoristiti.
    Što se tiče podjele dionica dioničarima, nisam fan. Više bih volio poništavanje dionica. Što češće i što više što se ATPL tiče. :D

Ako su prošle godine pali sa 163 na 64%... onda već sada ili do kraja godine će preći NULU što se tiče koeficijenta zaduženosti 8)

Da samo tih 20-tak kn ostave za kupnju svojih dionica, cca 30 mil. kn .... po ovim sada cijenama to je cca 60k komada dionica, tako da mogu baš svi izaći vani koji žele.

Svi mi ostali bi zaradili daleko više od tih 20 kn što ćemo dobiti i od toga još platit poreza 10% + 15% :huh:

A onda nek institucionalni ulagači kupuju kasnije i po 2-3x većoj cijeni kad im je ovo sve bilo skupo

sa ovih 20 kn samo su potvrdili da je netko znao što će se predložiti i izglasati, naročito ovaj zadnji udar, taj je izgleda mobitelom trgovao nakon dojave, transparentnost im je oduvijek bila jača strana u kraljevini

To sto je netko znao nazalost je prirodna pojava na ovoj nasoj lokalnoj bari. Osobno me puno vise pogadja da se tome koji je znao zivo fucka i za sve nas koji ocito vidimo da je znao kao i za tamo nekakve Hanke.

Moglo se prodati i ne tako vidljivo. Ali nije, cemu trosit vrijeme kad ovako ide.

Ma OK da je netko znao i kupio, nego mene više interesira tko je prodao svojih 5 - 6.000 komada :/ svjesno si stvarajući gubitak

20 ili 40kn… svejedno i tako ce vam za taj iznos pasti dionica na div. Day… i jos cu morat platit poreza i to poprilicno s obzirom na kolicinu koju imam.

Bolje da su tih 20-40 kn iskoristili pa kupili dionice po sadasnjoj cijeni pa ih podjelili dionicarima

Strah da bi povećanje kamata moglo srušiti potražnju za naftom doveo do znatnog pada njezine cijene
    Cijena barela na londonskom tržištu pala je prošloga tjedna 7,3 posto, na 113,12 dolara, najnižu razinu od 20. svibnja
    www.jutarnji.hr

Igre bez granica, nafta snazno padne.. ali cak ni barel sirove nafte nije nesto extra skup, a oni razvaljuju cijene dizela i beznzina kad da nema sutra…

Jel netko zna koji su postupci kupovanja nafte? Kupuje se direktno od proizvođača ili su vise u igri prekupci, spekulanti koji zalupe od proizvođaca pa ona dalje dilaju pod paskom politike, drzava, vojske…

Jer ako je od proizvođaca direkt, onda koje je opravdanje za enormno dizanje cijena, ako su ti troskovi exploatacije cca identicni…

mozda bi bilo bolje da pametni pricaju, a bu..le sute 🤣🤣

Nego kazu ameri ajde moze sada malo sirove nafte iz venezuele 🤔 bas me zanima po kojoj cijeni barela se to kupuje, jel ista kao na trzistu ili ????

Tko je zaradio na toj nafti, ovi koji su kupili ili oni koji su prodali ?? Ili treca strana (ameri) koja je preprodala. 🙃???

Venecuelanska nafta nakon dvije godine ponovno stiže u Europu
    Američko ministarstvo vanjskih poslova poslalo je pisma talijanskoj naftnoj kompaniji Eni i španjolskom Repsolu u svibnju kojim odobrava da se ponovno započne…
    www.vecernji.hr

Ovo danas je bio 3-4 najveci promet ove godine…. Ovi koji su prodavali, hm zanimljiva psiha, definitivno. Bas bi bilo dobro usporediti promjene dionicara danas sa jucer, prekjucer 😀

Jučer sam gledao intervju s CEOm Star bulka. On kaže da kad je P/NAV 1 ili više, onda kupuju brodove dionicama. A kad je P/NAV nizak, onda prodaju brodove i kupuju dionice.

Na ovoj cijeni bila bi velika šteta da Atpl za skupštinu ne predloži buyback.

Da, to bi bio pun pogodak za postojece dionicare i ATPL… kakva dividenda i te gluposti 😅

A nisu mu sve kockice u glavi poredane….

Ono ka pada standard europljanima, inflacija 🤣🤣🤣🤣 koji standard, pa rusija ima bar 10x manji standard.. osim njega i ekipe koja drzi naftu, plin, banke … i te gledane izvore prihoda. Toliko im je dobro u Rusiji da eto svi bi isli tamo zivjeti i raditi 🤣🤣🤣,

Ajde prdonja makni se da idemo dalje normalno zivjeti svi skupa.

Putin najavio ‘novi svjetski poredak‘: ‘Evo tko će postavljati pravila... Ostali? Bit će kolonije‘
    Putin je ustvrdio da se u svijetu događaju tektonski pomaci u geopolitičkom smislu
    www.jutarnji.hr

' ala ih direktiva

Pa da vidim da netko skače sa Krčkog mosta bih li mu se pridružila

I što to znači, cijene na svjetskim tržištima... mi kupujemo naftu na dnevnoj bazi ?

https://www.index.hr/vijesti/c…slovnica_vijesti_ostalo_d

Neka smanji pdv na gorivo. Ah, da, nemoze jer ima 200k uhljeba na drzavnim jaslama koje ceka povisica jer bozemiprosti...pa inflacija je :rolleyes:

ma perverzije izvode svi skupa. Neka kupe nekoliko tankera gotovog dizela i beznzina u venezueli, iranu…. Pa ce svi imati profita…. Osim ovih mesetara na burzama koji napucavaju cijenu isporuke nafte kako im se digne ona stvar…. 😒

Čini se da je Ukrajina druga država nakon IIWW koja će izgubiti dio teritorije, prva je Srbija koja je izgubila Kosovo.

hm, na kosovu su vecinom albanci.. u donbasu i luhansku je rusa bilo cca 30%

Lijepo sam vas upozoravao sta ce se desiti, jer je situacija u svijetu i kod nas sve samo ne jednostavna i dobra. Nije mi drago sto se desava na trzistima, ali tko je prezivio 2009. jos uvijek se sjeca kako je tada bilo, pa poslije puse i na hladno. Sto je najbolje jos nismo dosli u pandan 2009., jer teska vremena, drastican porast cijene duga, recesija, stagflacija tek slijede. Nocima ne spavam, radim analize trzista, pa i ne stignem ovdje puno pisati, ali tko me poslusao lijepo se mogao postediti gubitka.

Da su vozarine i cijene brodara na bar 50% vrijednosti od 2008. /9. ajd onda bi imalo smisla ovo što pišeš. Ovako se mogu samo nasmijati, plus što su zaduženja brodara drastično manja od tada.

Pad vozarina tek slijedi, jer usporavanje ekonomske aktivnosti i recesija, to povlaci za sobom i to bi svima trebalo biti jasno. Problemi su se godinama gurali pod tepih i neograniceno se tiskao novac, a sada je to doslo na naplatu. Brodarima vani također pada cijena, a njihove su bilance i isplate kvartalnih dividendi kudikamo bolji nego kod nasih brodara.

pa da vozarine i padnu 50% od sadasnjih …. To je cijena kojom su zaradili💰💰💰 prosle godine poprilicno po dionici 🤣🤣🤣

Jedino ja ne vidim da padaju TC nesto extra za sljedecu godinu, dvije 🤔

Lijepo sam vas upozoravao sta ce se desiti, jer je situacija u svijetu i kod nas sve samo ne jednostavna i dobra. Nije mi drago sto se desava na trzistima, ali tko je prezivio 2009. jos uvijek se sjeca kako je tada bilo, pa poslije puse i na hladno. Sto je najbolje jos nismo dosli u pandan 2009., jer teska vremena, drastican porast cijene duga, recesija, stagflacija tek slijede. Nocima ne spavam, radim analize trzista, pa i ne stignem ovdje puno pisati, ali tko me poslusao lijepo se mogao postediti gubitka.

Da su vozarine i cijene brodara na bar 50% vrijednosti od 2008. /9. ajd onda bi imalo smisla ovo što pišeš. Ovako se mogu samo nasmijati, plus što su zaduženja brodara drastično manja od tada.