Posts by st-brajo

a što reći?

jučer napišem post na temi Virusa, a poslije izađe ovaj intervju.

mogu samo reći da mi je drago da sam na istoj "valnoj duljini" sa ovim tipom.

od svih analitičara, ovaj je jedan od rijetkih koji razumije dugoročne cikluse i odlično predviđa što i kako slijedi.

vikend je vrijeme za edukaciju, a sharing is caring :S

Ujedinjeno Kraljevstvo jučer 48.553 slučajeva, što je rast od 6.000 slučajeva u odnosu na prekjučer, približavaju se svome rekordu kojeg će vjerujem oboriti za desetak dana uz procijepljenost od preko 80%.

Samo neka naši i dalje tvrdoglavo forsiraju cijepljenje bez da netko stane na loptu, te se upita što se zapravo događa.

događa se upravo to da širenje virusa jača, ali simptomi slabe.

koliko je cjepivo uzrok tome, a koliko prirodan ciklus samog virusa, to ćemo saznati tek kad se histerija smiri i netko napravi znanstveno istraživanje.

ali ovo sve skupa sve više sliči na neki globalni pokus i pravo je pitanje što se krije iza svega ovoga.

al činjenica je da onaj tko bude imao kontrolu nad podatcima koje skupljaju trenutno virus/potvrda tracking aplikacije (koje se lako sutra pretvore u nešto drugo), u svojim rukama ima gotovo pa neograničenu moć i kontrolu nad skoro cijelom populacijom.

postoji razmišljanje da će te aplikacije sutra biti i novčanici za digitalne valute centralnih banaka i da ćeš na jednom mjestu imati podatke o nečijem zdravlju i da ćeš mu određivati koliko će novca imati i na što će ga smjeti trošiti (to slično se već događa u Kini, btw.).

hoće li to dovesti do ekstrema kao u filmu In Time ili će se ipak ukaziti neki glas razuma u vidu nekih "bijelih hakera" koji će cijelu stvar uništiti, to ćemo još vidjeti.

ali, po svemu sudeći, srljamo u globalni totalitarizam u kojem su ljudi samo "meso" potrebno da neko skuplja podatke, sve kontrolira i na tome zgrće milijarde.

btw., svi znamo da to već rade multinacionalke koje imaju "nalijepnicu" ESG prihvatljivo i u koje će se slijevati naše mirovine, ali će ih njihovi saveznici iz G20 sad, eto, oporezivati sa pišljivih 15%, kao da poruče svima da i "narod" tu ipak mora nešto iz svega toga dobiti.

btw., te korporacije već kontroliraju sve servise "u oblaku" i ako hoće, bez problema mogu nekoga totalno neprimjetno uništiti, oduzeti imovinu i slično, a to će moć još i više kad se sve živo izdigitalizira (npr. zemljišne knjige i slično) - ako se negdje upali "alarm" da pojedinac ima više nego su centrali planeri zacrtali da može imati.

tako da ćemu uopće u nešto ulagati i težiti bogatstvu ako je poruka Svjetskog ekonomskog foruma - You will own nothing and be happy, a centralne banke će ti naređivati di ćeš trošiti novac koji ti one pošalju da budeš happy.

i, što je najgore, ti kao pojedinac tu nećeš ništa moći protiv toga napraviti.

i onda je nekome Yugoslavija bila loša :S

Ajmo ne ludovati.

Cijepni punklt.

Dolazi se u unaprijed urečenom terminu, na minutu. Nema naguravanja, nema čekanja, ide ko' podmazano. Na jedan se ulaz ulazi, na drugi izlazi, 1700 ljudi u jednom danu,.Ni dobar dan si nisu bili dovoljno blizu reći.

Problem je naravno bila rezervacija termina, ali to je odrađeno u pozadini

nije istina.

prodavačica u mom dućanu je čekala 2 i pol sata u uvjetima koje sam opisao.

možda je tamo kod vas tako, al u ST to definivno nije slučaj.

a mi doli smo poznati po tome da nam je organizacija jača strana i da su ljudi u bolnicama obolijevali od virusa.

jbg., stvori mi uvjete i tretiraj ko čovjeka, pa ću te i poslušati.

a zašto isključivo Johnson?

zato što su ga razvijali Skandinavci, koji su i inače imali najblaže mjere, i koji iznimno poštuju osobne slobode, tako da ako s time cijepe svoje, onda je i meni to sasvim razumna doza zaštite koja je dokazano učinkovita 🤷

Radi se o osobama u srednjim tridesetim godinama, jedna osoba se morala cijepiti radi posla, za drugu nisam siguran da li je radi posla ili svojom voljom, cijepljeni su Pfizerom. Komplikacije su se dogodile nakon 2-3 dana, sa simptomima osipa, visoke temperature, problemi s plućima, znači govorimo o otkazivanju jednog velikog dijela pluća.

Točan identitet osoba znam, ali nemam pravo da vam to kažem, niti me tko autorizirao da nečije privatne podatke javno iznosim. Nemam razloga lagati, tko će vjerovati nek vjeruje, tko neće ne mora. Više od ovog vam ne mogu reći.

ovo i mene zabrinjava.

ova dobna skupina, do sada, od "prirodne" infekcije virusom nije imala značajnijih posljedica, a cjepiva, dokazano, od tebe mogu napraviti invalida (barem šta se srca tiče).

zamisli osobu tih godina koja ne smije potrčati za svojim djeteom, a da je ne strefi herc.

iskreno, uopće nisam pametan šta napraviti.

nisam pravio onaj test na antitijela, al nedavno sam imao nekih "problema" s gornjim dišnim putevima (al to inače kod mene uobičajeno), pa možda bi mi i test stalno ispadao pozitivan 🤷

btw., ako bi se i cjepio išao bi da mi šuknu Johnsona (no homo :S), jer je samo jedna doza, al, bogami, ne idem na nikakve ove masovnjake inače, pa neću ni na masovno cijepljenje.

jer ako dosad nisam, nekim čudom, skupio i prebolio virus, tamo ću ga sigurno skupiti kad nas na tisuće tamo naguraju bez ikakve distance + šta ću ga još dobiti i cjepivom.

al, npr. otišao bi se cjepiti kod svoje doktorice ili negdje di još 100-tinjak ljudi ne kašlje, ne kiše i ne šmrće po meni.

cjepit se vjerojatno hoću, al pod svojim, i medicinski dokazanim, uvjetima, a ne da me kao stoku guraju u tor da se cijepim na mjestu na kojem se epidemiološke mjere uopće ne poštuju.

jer baš ova masovna cijepljenja di hrpa ljudi ili nema ili ima nekakav polu-imunitet su glavni razlog nastanka novih varijanti (to vam govori i virolog koji je radio i za Gejca, čiji sam invervju objavio).

i još sad pribrojite na sve to isti postupak x2 (osim sa Johnsonom) 🤷

Ovo nije točno što ste napisali, dogovor se odnosi samo na velike kompanije iznad 750 milijuna eura prihoda.

U nas je porez na dobit kompanijama:

• 10% ukoliko su u poreznom razdoblju ostvareni prihodi do 7.500.000,00 kuna, ili
    • 18% ukoliko su u poreznom razdoblju ostvareni prihodi jednaki ili veći od 7.500.000,01kuna.

Koliki je u nas broj kompanija iznad 750 milijuna eura prihoda ? Čak i da ih ima takve već plaćaju porez po višoj stopi.

implementacija ide od 2023.

dotad se štošta promijeni.

tako je NSA trebao špijunirati teroriste, pa je ispalo da su to domaći "neprijatelji", Merklica, itd.

samo ima još jedan zaeb.

ako uložiš u RH preko 5 mil. EUR, ne moraš plaćat nikakav porez 10 godina i još ti država daje pare (call centri, Rimac, hotelijeri, itd.).

imaš sve u Zakonu o poticanju ulaganja.

tako da priča je jedno, a provedba će bit nešto drugo.

jer i sad mali poduzetnik plaća najviše nameta, a u budućnosti će još i više.

kad ti korporacije služe da se gura neka agenda, njih ćeš onda oporezovati?

how yes no, priče za malu djecu

dok se vi zabavljate sa Bandićima i Rebićima, Plen Ki Mun vam je upravo dignuo porez na dobit za ni manje ni više nego 50% (sa 10 na 15%)

https://www.seebiz.eu/ekonomij…porezu-od-15-posto/260841

dogovor odbili Mađari, Estonci i Irci.

a i ovo je zanimljiv podatak

https://www.seebiz.eu/banke/go…a-na-kraju-travnja/260854

"Dodatni negativni učinak na potražnju za komercijalnim kreditima dolazi od poduzeća koja su pogođena provedbom epidemioloških mjera.

Ta su poduzeća koristila mjere za odgodu plaćanja obveza prema komercijalnim kreditorima pa im je ograničen pristup novim kreditima.

Konačno, među mjerama za zaštitu poduzeća u uvjetima epidemije je i odgoda procjene kreditne sposobnosti zajmoprimaca s iskazanim padom poslovnih prihoda u razdoblju epidemije."

ipak kod nas cveta cveće, imamo porast osiguranika kod HZMO, pa sad treba tu brojku smanjiti :S

Kramarića izbacit naglavu, a Dalić ziheraš kao i obično, najjača imena u sastavu nema veze ko je imao kakavu sezonu.

dragi, ima igrača koji su imali skroz pristojne sezone u jakim ligama, a nisu na popisu (Transfermarkt je čudo jedno, kakve se statistike sve tamo mogu iskopat).

al bitno da je silenzio stampa na kritike "plivača" Gvardiola.

Gazda još uvik svih čvrsto drži za cojones, a ne smi napustit Domovinu :S

U krivo vrijeme idete u crkvu, ljeto je, krizme su gotove, općenito je manje ljudi na mi sama ljeti

eto, znači, riječ Božja, kao i virus, ljeti se manje širi.

tako je i sa ženskama.

kad je zima, onda su zakopčane do grla i idu na misu, a ljeti malo "prozračnija" robica, malo sunčanica, koji promil i eto belaja (grijeha) :S

ja čekam da mi pozicije odrade 🤷

Ovi ne pprate forum... davat ce u bescijenje laka lova... zapet mreze nema druge... sto je to bulk jel se to jede mali prodaji

BDI se najbolje prati uz janjetinu i balote :S

ATPL REPUBLIKA HRVATSKA-13,440-0.96%120,9418.67%49.71M

Kod koga je ovo završilo?

Branitelji, stradalnici , oduzeta imovina ? Bubam napamet.

ako u međuvremenu cijena padne ispod one po koje im je dodijeljena, ispred burze očekujem šator i plinske boce.

šteta što im nisu DLKV dodijelili, baš me zanima bi li i onda prošlo nulovanje :S

trejdajte s 2 ekrana min., mada po Elderu je školski s 3.

na 2 grafovi (tipa minutni i još jedan), a na trećem platforma.

pa čak i na Čkobi-u bi trebalo s 3 (gledalica, platforma i TeleTrader) 🤷

Ma znas kako je, drukam da jeftinije kupim (sarkazam).

dečki, pošto unutra imate i fondove, dobro pratite što radi dolar.

najmanji je problem iskrcat se s palube, ako treba i porez platiti, i pustiti fondove da riješe svoje i onda se opet ukrcati po nižim cijenama.

jaki dolar nije dobar za dionice i izaziva val nekritične fondovske rasprodaje.

opet ponavljam, prije sekularnog bull marketa na commodities-ima, mora doći do deflacijskog udara.

ja baš tu čekam svoje kupnje, kad većina neće znati što ih je pogodilo.

otkad market postoji, pravila igre su uvijek ista, samo što nikad dosad nismo imali situaciju da ćemo investirati u infaciji (jer u Yugi tržište kapitala nismo ni imali).

manite se Kine i futuresa i pratite dolar!

bounce prije "šaponiranja".

iskreno se nadam da će se kolegica, kad bounce završi, ukazati na bidu da ne bi bio gadan zaron :(

Ja sam mislio da vozarine rastu ili padaju iz drugih razloga a ne radi "socijale" koja ne želi raditi...

nemoj lijepiti minuse nego prati dolar.

kad poraste preko nekih razina (cca 97 na DXY), vidit ćeš opet likvidacijski event kao u ožujku 2020., a do tada uživaj u rastu pozicije i počni skupljati cash za dokup ;)