Banke i bankarske usluge u RH

• Bio jucer u RBA poslovnicu i kazu da su odsad digitalna poslovnica da ne mogu nikakve transakcije gotovog novca obavit tamo osim preko bankomata u poslovnici, da stvar bude gora kazu sve ostale banke u gradu osim jedne postaju digitalne poslovnice, znaci za bilo kakvu vecu gotovinsku transakciju od 10.000kn mogu otici u samo jednu poslovnicu u gradu, ljepo su sve naknade dignuli i sad jos usluge svele na minimum, ovo s bahatoscu banaka me sve vise zivcira, mislim da je pravo vrijeme da se neki novi igrac pojavi na trzistu koji ce malo vise gledat klijenta nego sebe jer ovi su uzeli maha i nitko im ne moze nista, a hnb kao i obicno samo sutke gleda, banke posto su skoro pa obvezne bi trebalo imat propisane neke maksimalne naknade na trzistu za osnovne transakcijke usluge kao sta imaju za neke stvari ali to treba prosirit jos, a ne da im se dopusti da imaju toliku slobodu za sve jer ipak imaju monopol na kretanje novca.

• Bio jucer u RBA poslovnicu i kazu da su odsad digitalna poslovnica da ne mogu nikakve transakcije gotovog novca obavit tamo osim preko bankomata u poslovnici,

Joooj, to je i mene nedavno okačilo. Već sam zaboravio. Ali mislim da tu nisu samo banke nego i naše drage države žele smanjit korištenje gotovine da lakše mogu naplatit porez na sve moguće transakcije.