Po meni nije tako loše izvješće očekujem oporavak sutra bar na 260
Treba se samo strpiti još 10 dana i kupiti dionice što jeftinije...
Po meni nije tako loše izvješće očekujem oporavak sutra bar na 260
Treba se samo strpiti još 10 dana i kupiti dionice što jeftinije...
ovakvi nepismeni tekstovi samo potvrđiju......hrvati su neobrazovani, lijeni i krezubi.....nepismeni ljudi koji vrijeđaju kada im to netko spomene. Besmislene rečenice koje samo oni koji ih pišu razumiju. Ostali nisu bistri.
Trenutno dionica hpb dobro kotira, držimo dobre karte u rukama,"poker as-eva",na 500 počinje "game"
Na 1000e će ostat samo profesionalci
No ti si zbilja kitolovac.. "nitko ne zna ništa, spiskati luvu u Solarisu, imaju sreće,..." pa to sve nije dovoljno za hold. Ja nisam pametniji, ali niti toliko protivuriječan. Ajde se ti malo ufati za svoj nick.
To ukoliko nisi baš bistar pa ne razumiješ tekst ne znači da je nešto proturječno.
U međuvremenu, pohodi INGR, DDJH i sl. teme gdje se skupljaju intelektualci. Eventualno dodji do Solarisa pa se možeš poigrati sa mojim nickom.
Nisam znao da postoje dionice za glupe i vas pametne
Refinanciranje starog duga, ali sa nižom kamatom od zadnjeg zadužuvanja. Kada ne bude interesa građana, budu naše banke zainteresirane.
Koje naše osim HPB, a za to nisam baš siguran, to jer njihova banka.
potegnuo sam tu temu pred više mjeseci na insajder forumu ali su me napali adezeovci pa je klasično tome forumu sve završilo na vrijeđanju, a obzirom da je forum u rukama određene stranke i vrši se klasična represija izasa sam van i ne mislim se vraćati. Pa sad pitam je li i na ovome forumu isto ili mozemo otvoreno razgovarati koliki iq moraš imati da ne ulažes u dionice nego u obveznice koje ne pokrivaju niti devalvaciju ? Ovo pitam zato jer trazim forum gdje otvoreno mogu reci sto mislim, a ne da mi prijete polupismeni mopsovi.
Prognoze odličnih zarada banaka su se obistinile !
JPMorgan bilježi još jednu rekordnu godinu s dobiti
David Hollerith · Viši izvjestitelj
Ažurirano Srijeda, 15. siječnja 2025. u 14:30
Prošle je godine JPMorgan Chase ( JPM ) ostvario više dobiti nego ikad prije jer je zaradio 14 milijardi dolara u posljednjem kvartalu 2024.
Njegova godišnja dobit porasla je na 58 milijardi dolara, što je rekord svih vremena za JPMorgan i najveći u povijesti američkog bankarstva. Dobit u četvrtom tromjesečju porasla je za 50% u odnosu na razdoblje prethodne godine....
Ususret izvještaju HPB za 2024. cijena dionice mogla bi dotaknut rekordne razine...
Evo ponavljam link ako netko nije primjetio.
Oprostite, ali kakve to veze ima s ADPL?
NEGO, kad će primirje?
Dlkv je novo čudo.. Fenix iz pepela
Ingra će jednog dana biti..
Cekamo da se velika bijela prebaci..😎
Ulaganje u dionice banaka može biti povoljno u vrijeme inflacije iz nekoliko razloga:
1. **Povećane kamatne stope**: Centralne banke često dižu kamatne stope kako bi kontrolirale inflaciju. Kada kamatne stope porastu, banke mogu naplaćivati više za kredite, što može povećati njihove profitne marže. Ovo može dovesti do većih prihoda i profita za banke, što pozitivno utiče na njihove dionice.
2. **Rast prihoda od kamata**: Banke zarađuju na razlici između kamata koje naplaćuju za kredite i kamata koje plaćaju na depozite. U periodima visokih kamatnih stopa, ova razlika (neto kamatna marža) može biti veća, što dovodi do povećanja prihoda.
3. **Inflacija i vrijednost imovine**: U vrijeme inflacije, vrijednost novca opada, ali vrijednost imovine, kao što su nekretnine i dionice, može rasti. Banke često imaju značajne izloženosti na imovinu kroz kredite i hipoteke, što može dovesti do povećanja vrijednosti njihovih portfelja.
4. **Diverzifikacija portfelja**: Dionice banaka mogu pružiti diverzifikaciju u investicionom portfelju, posebno u periodima inflacije kada druge klase imovine, kao što su obveznice, mogu podbaciti.
5. **Povijesno gledano** dionice banaka su često pokazivale dobre performanse u periodima umjerene inflacije, jer banke mogu prilagoditi svoje kamatne stope i ostvariti veće prihode.
Međutim, važno je napomenuti da ulaganje u dionice banaka u vrijeme inflacije takođe nosi određene rizike. Visoke kamatne stope mogu smanjiti potražnju za kreditima, što može negativno uticati na prihode banaka. Takođe, ekonomska neizvjesnost koja često prati visoku inflaciju može dovesti do povećanog rizika od kreditnih gubitaka.
Stoga, prije ulaganja u dionice banaka ili bilo koje druge dionice, važno je pažljivo analizirati tržišne uslove, finansijsko stanje pojedinačnih banaka i šire ekonomske trendove.
Trenutno najpotentnija domaća banka- HPB
Ulaganje u dionice državnih banaka u ovom slučaju najveće domać banke "HPB " može biti isplativo iz nekoliko razloga. Evo glavnih prednosti:
---
### 1. **Stabilnost i podrška države**
- Državne banke često imaju implicitnu ili eksplicitnu podršku vlade, što smanjuje rizik od bankrota ili kolapsa. Država obično intervenira u slučaju finansijskih kriza kako bi zaštitila svoje banke, što ulagačima daje dodatni osjećaj sigurnosti.
- Ova stabilnost čini dionice državnih banaka manje rizičnim u poređenju sa privatnim bankama, posebno u turbulentnim ekonomskim uslovima.c
---
### 2. **Dugoročna pouzdanost**
- Državne banke su često dugo prisutne na tržištu i imaju stabilnu bazu klijenata, uključujući državne institucije, velike korporacije i građane. Ovo im omogućava konzistentne prihode i manju osjetljivost na kratkoročne tržišne fluktuacije.
- Njihova uloga u finansijskom sistemu čini ih ključnim za ekonomiju, što osigurava dugoročnu održivost.
---
### 3. **Dividende**
- Državne banke često isplaćuju stabilne dividende, što ih čini privlačnim za ulagače koji traže redovne prihode. Ovo je posebno važno za konzervativne ulagače koji traže sigurnost i predvidljivost.
- Dividende državnih banaka mogu biti veće ili stabilnije u poređenju sa privatnim bankama, jer one često imaju pristup jeftinijem finansiranju i podršci države.
---
### 4. **Prilike za rast u razvojnim ekonomijama**
- U zemljama u razvoju, državne banke često igraju ključnu ulogu u financiranju infrastrukturnih projekata i ekonomskog razvoja. Ovo može dovesti do značajnog rasta prihoda i vrijednosti dionica.
- Državne banke mogu imati pristup velikim državnim projektima i subvencijama, što povećava njihov potencijal za rast.
---
### 5. **Manja osjetljivost na tržišne fluktuacije**
- Državne banke su često manje osjetljive na tržišne volatilnosti u poređenju sa privatnim bankama, jer imaju pristup državnim resursima i podršci. Ovo ih čini privlačnijim za ulagače koji traže manje rizične investicije.
---
### 6. **Regulatorna zaštita**
- Državne banke su često pod strožijom kontrolom i regulacijom, što smanjuje rizik od neodgovornog upravljanja ili prekomjernog preuzimanja rizika. Ovo može biti prednost za ulagače koji traže sigurnost.
---
### 7. **Prilike u periodima ekonomskih kriza**
- U vrijeme ekonomskih kriza, državne banke često dobijaju dodatnu podršku od vlade kako bi stabilizirale financijski sistem. Ovo može dovesti do povećanja vrijednosti njihovih dionica nakon krize.
### Zaključak
Ulaganje u dionice državnih banaka može biti isplativo zbog njihove stabilnosti, podrške države, stabilnih dividendi i uloge u ekonomskom razvoju. Međutim, važno je pažljivo analizirati finansijsko stanje banke, političku situaciju i ekonomske uslove prije donošenja investicionih odluka.
Nije da ih simpatiziram, ali nema di nisu prisutni,dio portfelja HPB u bliskoj budućnosti mogao bi i u njihovo vlasništvo...!?
(Iz citata)
BlackRock, kao najveći upravitelj imovine na svijetu, može ući na hrvatsko tržište. BlackRock već posluje u mnogim zemljama diljem svijeta, uključujući europske zemlje, i nema zakonskih prepreka koje bi ga spriječile da proširi svoje poslovanje na Hrvatsku.
-Kako bi BlackRock mogao ući na hrvatsko tržište?
1. **Registracija i regulacija**
BlackRock bi trebao ispuniti uvjete Hrvatske narodne banke (HNB) i Europske unije za pružanje financijskih usluga. Kao članica EU, Hrvatska je podložna zajedničkim pravilima EU o financijskim tržištima, što olakšava ulazak međunarodnih kompanija.
2. **Ponuda proizvoda**
BlackRock bi mogao ponuditi svoje fondove, ETF-ove (burzovno trgovanje fondovi) i druge investicijske proizvode hrvatskim ulagačima, uključujući fizičke osobe, institucije i mirovinske fondove.
3. **Suradnja s lokalnim partnerima**
BlackRock bi mogao surađivati s lokalnim bankama, upraviteljima imovine ili financijskim savjetnicima kako bi lakše ušao na tržište i prilagodio svoje proizvode lokalnim potrebama.
4. **Digitalna prisutnost**
S obzirom na to da BlackRock već ima snažnu globalnu digitalnu prisutnost, mogao bi koristiti online platforme za privlačenje hrvatskih ulagača.
Prepreke i izazovi
- **Konkurencija**
Na hrvatskom tržištu već postoje brojni lokalni i međunarodni upravitelji imovine, pa bi BlackRock morao biti konkurentan u pogledu cijena, performansi i kvalitete usluga.
- **Regulativni okvir**
Iako je Hrvatska dio EU, postoji određena birokracija i regulativni zahtjevi koji bi mogli usporiti proces ulaska.
- **Svijest ulagača**
Hrvatsko tržište kapitala još uvijek je u razvoju, a mnogi ulagači možda nisu upoznati s globalnim investicijskim proizvodima koje nudi BlackRock.
-Zaključak
BlackRock bi bez problema mogao ući na hrvatsko tržište
I po koliko h ili vama HPB pripao Black rocku ?
2000 EUR / dionici ?