Ideje za trgovanje na inozemnim tržištima - Što i zašto ?

• J. je napisao: Kupi ASC i zahvali mi kasnije.

Pa sam kupio ASC i sad mu namjeravam za par dana zahvaliti. Tankeri neki, ko će ga znat.

Malo smo zakasnili za te product tankere. Ne znam, 350M$ za taj Asc, nije još skupo ali nije više ni prejeftino.

Ima mi i NMM lijepu flotu product tankera, trebao bi ih dobro uposliti do kraja ove godine. A već je super uposlila kontejneraše a bulkeri će valjda nekako gurati. Kažu da nas u drybulku možda spasi nizak orderbook.

Od brodića meni su dovoljni moji Dac i Nmm.

Još imam neku konstrukciju sa Zim-om s puno para i puno zaštite.

• Uvijek znaju gdje je stop loss, pa onda krene jedan za drugim, jer 90% trejdera (i ostalih koji to nisu) stavlja stop loss na sličnu razinu.

I onda krene salva...

Ima'l kaj za short danas?

:evil:

• CPI 0.0% M/M, Exp. 0.2%
    CPI 8.5% Y/Y, Exp. 8.7%

CPI Core 0.3% M/M, Exp. 0.5%
    CPI Core 5.9% Y/Y, Exp. 6.1%

“I’m always fully invested. It’s a great feeling to be caught with your pants up.” – Peter Lynch

• 4wcw5WwA?format=jpg&name=small

Real average weekly earnings continues to plunge, now down 16 straight months as inflation eats away at any wage gains...

“I’m always fully invested. It’s a great feeling to be caught with your pants up.” – Peter Lynch

• Rate hike odds tumble: Sept 75bps odds collapse to just 35%, down from 80% pre CPI

FZzPDNVWAAcmiOX?format=jpg&name=small

• 4wcw5WwA?format=jpg&name=small

Real average weekly earnings continues to plunge, now down 16 straight months as inflation eats away at any wage gains...

visoka inflacija + usporavanje gospodarskog rasta = ?

ili je recesija ipak bolje riješenje?......

put preko stagflacije u recesije izgleda nekako previše bolno......ali zapravo uklopilo bi se u sliku onih koji tvrde da iz sljedeće krize neće biti tako brzog oporavka......

• I što će postići s 0,5 umjesto 0,75? Što će postići i s 0,75? Trend je jasan. Ne vidim razliku u idućih godinu, godinu i pol... Ništa od tih "neutralnih" kamatnih stopa i daljnje štamparije... Znaju oni to..svi to znamo, samo ne žele sada svima 'kvariti zabavu' dok su ljudi na godišnjem, dok je lijepo sunčano..

Kad dođu tmurni kišni dani listopada i studenog, samo će se zaredati loše vijesti. Deja vu već petsto puta. I onda će se opet po petstotinaiprvi put praviti glupi da nisu "to" prije mogli znati, da nije bilo očekivano, kako su mogli predvidjeti i tako do besvijesti...

• Postoji događaj, postoje očekivanja. Ovdje je događaj bolji od očekivanja i to je rezultiralo rastom indeksa.

Ovih 8.5% i dalje je zastrašujuće visoko. Neobično mi je da je to "odlična" vijest. Da je bilo ispod 7% bilo bi dobro

Pa moglo je bit i recimo 9,3%. To bi bilo loše.

• Ovih 8.5% i dalje je zastrašujuće visoko. Neobično mi je da je to "odlična" vijest. Da je bilo ispod 7% bilo bi dobro

Prosle godine inflacija u 8 i 9 mjesec je bila relativno niska 0,3-0,4% tek je ubrzala u 10 mjesecu 0,9% pa onda i niska inflacija ove godine u 8-9 mjesecu nece puno smanjit prosjek tek ona od 10 mjeseca moza znacajnije spustit prosjek ako bude niska m/m

• Postoji događaj, postoje očekivanja. Ovdje je događaj bolji od očekivanja i to je rezultiralo rastom indeksa.

Ovih 8.5% i dalje je zastrašujuće visoko. Neobično mi je da je to "odlična" vijest. Da je bilo ispod 7% bilo bi dobro

malo nategnuta prića nakon rasta indexa od 15%, prekupljenog tržišta i ponovno previsokih valuacija da bi mogla trajati duže od dan......al živi bili pa vidjeli.......mačka je iovako na godišnjem......

malo nategnuta prića nakon rasta indexa od 15%, prekupljenog tržišta i ponovno previsokih valuacija da bi mogla trajati duže od dan......al živi bili pa vidjeli.......

Zašto bi index bio prekupljen na 15%, a ne na 8% ili 25%?

malo nategnuta prića nakon rasta indexa od 15%, prekupljenog tržišta i ponovno previsokih valuacija da bi mogla trajati duže od dan......al živi bili pa vidjeli.......

Zašto bi index bio prekupljen na 15%, a ne na 8% ili 25%?

zato što tak kažu oni koji znaju bolje od mene i pokazali su se vjerodostojni.......to ne znaći da bal ne može još malo potrajati.......niti sa ovim trenutnim rastom nisu slomili otpor još a kamoli se zadržali iznad ......

• Po Schillerovom P/E, taj S&P 500 indeks je prekupljen već jako dugo vremena.

Ja sam iz svega na US tržištu izašao još prošle godine u ovo vrijeme jer sam i tada smatrao da je balon. Korigiralo se ove godine dosta, ali i dalje nedovoljno da bismo mogli govoriti o razumnim valuacijama. Razlog svemu tome je upravo to okruženje jako niskih kamatnih stopa koje je tako dugo bilo s nama. Zna li itko kad su zadnji put kamatne stope u Americi bile ovoliko niske?

• Lijepo nam je PANL danas nagradilo za rezultate za one koji su ostali, trenutno +15%, vidjet cemo koliko se moze zadrzat na tome, a mogao bi s obzirom da mi mu je skoro pola kapitalizacije bio cash na izvjescu

• Naravno da sam se u petak rijesio EGLE- GOGL ipak danas rastu 5% pa rekoh da to propustim

PANL sam takodjer htio u petak prodat al mi nije nalog primalo pa neznam sto ću danas s PANL jer je nemrem prodat s minusom na sto sam naviko

Moracu sam sebe iznenadit i prodat s plusom. :D

Sva sreća pa sam se na vrijeme riješio PANL sa 5-6 % zarade .Inace bi ga danas moro rijesit s 25% zarade .

sva sreca pa imam nos sto treba i kad prodat ... X(

Mozda da me zlocka uvede i prati kao jos jedan pattern :D

Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa.