ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

• Official Post

Tema o dionici ATPL:

Tržište Redovito tržište
    Sektor: H
    Vrsta vrijednosnog papira Dionica - redovna
    Broj uvrštenih 1.395.520
    Nominalna vrijednost 300,00 HRK
    Prospekt vrijednosnice PDF prospekt
    Temeljni kapital: 418.656.000,00 HRK
  • Scorpio Bulkers Inc. (SALT) (“Scorpio Bulkers,” or the “Company”) announced that between January 31, 2020 and February 10, 2020 the President of the Company, Robert Bugbee, purchased call options on 730,000 common shares (or 7,300 call option contracts) of the Company with a strike price of $3.00 and an expiration of December 2020 for the consideration of approximately $0.9 million.

• Mišljenja sam da će ATPL nakon Q1 zaroniti ispod 250 kuna, a nakon toga ce u Q2 "nadajmo se" cijene krenuti prema gore, jer bi trebao slijediti oporavak nakon svih ovih turbulencija. Do kraja godine vjerujem u oporavak na razine do +400 kuna. Ovo je samo promisljanje, nemam ATPL, ali bi vrlo rado kupio neku kolicinu na cca 200 kuna. ;)

• Pozdrav svima,

Evo i mene da se prijavim na raport :);)

Nešto je kupnja na ATPL ojačala zadnjih dana, pa se ne bih

čudio da cijena poraste kada se malo stiša ova panika oko

Corona virusa.

Sviđa mi se ovaj novi forum i 3 svjetlosne milje je bolji od 'novog' Poslovnog foruma :thumbup:

Trgovanje je lako, ako znaš kako:!:  

A šta ako ne znaš kako :/ :?:

Kocka je bačena, alea iacta est :!:

• Mišljenja sam da će ATPL nakon Q1 zaroniti ispod 250 kuna, a nakon toga ce u Q2 "nadajmo se" cijene krenuti prema gore, jer bi trebao slijediti oporavak nakon svih ovih turbulencija. Do kraja godine vjerujem u oporavak na razine do +400 kuna. Ovo je samo promisljanje, nemam ATPL, ali bi vrlo rado kupio neku kolicinu na cca 200 kuna. ;)

Činjenica je da se cijena opire na iznad 300 kuna. Zanemaruje se kraj mjeseca kada izlazi FI za zadnji kvartal i prošlu godinu, a koji siguno neće biti bajni.

• Činjenica je da se cijena opire na iznad 300 kuna. Zanemaruje se kraj mjeseca kada izlazi FI za zadnji kvartal i prošlu godinu, a koji siguno neće biti bajni.

Mislim da će rezultati za Q4 biti na tragu dobrih rezultata za Q3 (cca 7-8 mil. kn u plusu), te s obzirom na amortizaciju

koja je u Q3 bila iznenađujuće velika (preko 20 mil.kn ), te na godišnju revalorizaciju vrijednosti brodova, koja se redovito

radi, vidjet ćemo kakvi će biti sveukupni godišnji rezultati. Vjerujem da će godišnji rezultati biti sa neto dobiti na kraju godine,

ali kažem, vidjet ćemo. Ne treba ni zaboraviti oko 22 milijuna kuna plusa od tečajnih razlika, koji su ušli u sveobuhvatnu dobit

u Q3, koja je oko 30 mil. kn.

Dionica je od kraja 10.mjeseca pala sa 490 na 300 kn, što je gotovo 40%, te je u poslovanje društva uračunat i sezonski rizik niskih

vozarina u Q1, koji se ciklički svake godine ponavlja. Većina brodova je, koliko vidim iz izvješća, pokrivena što dugim, što kratkim

TC ugovorima, čije vozarine su trenutno više nego duplo veće od Spot-a koji je sezonski nizak, također potaknut i panikom oko Korona

virusa, ali ipak na početku uzlaznog trenda, kao i svake godine.

Trgovanje je lako, ako znaš kako:!:  

A šta ako ne znaš kako :/ :?:

Kocka je bačena, alea iacta est :!:

Edited 2 times, last by BudFox ().

• Danas malčice veća grabež po asku...

Jel naša perjanica ATPL vjesnica proljeća!?🙂

sigurno da je jedna od vijesnica, jer ovo sakupljanje po asku djeluje ozbiljnije od dosadašnjeg trgovanja i čekanja na bidu,

netko je već spomenuo da bi bilo najbolje prodati pred zimu i prezimiti u nekoj banci, ne mislim na štednju, nego izlistanu na burzi