• mislim da je i kod nas sazrijelo vrijeme za ovakvu temu.

ovdi ne igraju ni evaluacije ni fundamenti ni TA.

Vi koji imate hrpu cash-a koji Vam ne treba potegnite vlakić, a mi ostali ćemo se priključiti.

ako nećete Vi osobno, dajte taj cash svome pomladku.

mislim da je krajnje vrijeme da na ZSE ne igramo jedni protiv drugih i stalno se nadmudrujemo, nego da poguramo što nešto ili se preuzima ili prijeti delist ili je podcijenjeno, pa da svi zaradimo :)

Pretpostavka je majka svih za*eba - Few understand this

• ovdi trebamo igrati pametno.

znači, ništa di nas držatelji dugova mogu nulovati.

i nešto što ima dobar free float da svi možemo izaći kad bude trebalo.

moj prvi pick je Optima, al ajmo preko vikenda svi malo odraditi domaću zadaću, pa napraviti neki short list dionica koje bi nam mogle biti interesante :)

• Ako se necete igrati na stecajusama.

Mozda sa fundamentalno podcijenjenima tipa Vlen, Tpng ili vasa omiljena Sapn?

Opte je ok. Likvidna.

Likvidna je i Atpl ali nazalost sve vise blokirusa.

samo je bitno da je visokolikvidno i da ima potencijala.

možemo mi i brodare, što da ne :S

• sad ću i ja ovdje početi kao i migra na Dry bulk-u :D

Lenac je bio dobar prema meni, al je do bola nelikvidan za ovakve manevre.

sa Saponijom imam love hate odnos, al vrijedi ista stvar kao i za Lenca (osim ako ne izađe neka glasina da se prodaje).

zasad je s naftom sve u redu, pa TPNG nije opcija (iako tehnički dobro izgleda).

ostaju nam ATPL i Optima (kraljica i princeza) :S

što se princeze tiče, tamo imamo dokazane kočničare na razini 6,50, dok na ATPL to trenutno ne vidim, a upside potencijal je 200+ kuna u prvom valu, pa hlađenje do 190, pa napad prema 240+, pa sad :/

• ajde neka ostane zabilježeno kada me već povlačite za tipkovnicu.

moj investitorski instikt kaže da netko na atpl radi višljih ciljeva nekome drži nogu na kočnici.

naravno nije prvi puta ali to je sada manje važno.

uskoro se očekuju snažni temelji za bježanje noge sa kočnice pa bi tu posao trebao biti olakšan.

glavna poluga za to drvo od kojeg bi trebalo ne vidjeti šumu je FI koji je očekivano loš ili malo bolje od toga ALI

na toj babarogi cijena je prepolovljena u zadnjih godinu dana,previše,,koliko je fer i održivo prosudite sami,malo popratite tektonske promjene u dry bulku.

ima toga već hrpe ispisanog,kome se da čitati,kome ne rezimirat ćemo nekad koja će biti cijena toga.

inače atpl je u mojih top 5 kandidata za prinos godine na zse.

možda griješim,nebi bilo....

p.s.

važna napomena

atpl će vrlo izgledno na skali u godinama objavljivati izvješća u rasponu dobro-odlično,sljedi puno više dobrih od loših vijesti,tako da će i najtvrdokorniji protivnici doći u napast prije lili kasnije.

ovo kasnije će biti izgledno sa priličnom količinom razočaranja propuštenim radi nepotrebnog silenja,posebice sada u startu pri velikoj podcijenjenosti.

eto,pozovite me nekad za rezime ovdje i sretno sa investiranjem,idu bolje godine za sve nas.

pridružite nam se i u komentiranju na temi "oporavak burze" moglo bi vam se isplatiti ;)

možda i griješim,nebi bilo... :/ :saint:

• ma kolega, ja trenutno još uvijek nisam za ženidbu, al ako se negdje mogu dobro provesti i pri tome zaraditi, takve prilike ne odbijam ;)

uostalom, nek i ostali tehničare bace oko.

makroekonomske prilike su do sredine ožujka povoljne (ne vidim nikakve potrese negdje na tržištu), pa ajmo i mi na ZSE malo bit "ludi" i vratiti kraljicu ATPL na tron, tamo di i pripada :S

• hmm...malo kada sam bio toliko uvjeren,znali su me dlanovi i manje svrbiti pa je završavalo odlično.

u početku je posao puno lakši,a traži se samo malo više strpljivosti i čekanja od drugih.

ajde bolje da previše ne...

da ne zacopram..... ^^

sretno svima

pridružite nam se i u komentiranju na temi "oporavak burze" moglo bi vam se isplatiti ;)

• Bome sam i ja spremna na ludorije😅

A volim i zaraditi😂

• kako želite ali na vašem mjestu ne bih otkrivao te namjere?

veliki brat ne spava,danju noću zadnjih 30 dana (a po nekima i mjesecima) povlaći figurice po maketi bojnog polja ;) ^^

sprema se u ofenzivu svih ofenziva,samo mu vremenske prilike ne idu na ruku,hladi di netreba a ne hladi di treba...

jedina sljedeća preostala opcija mu je da pričeka snjeg u ljeto .

i zato sve oči otvorene,neprijatelj nikad ne spava,spreman je na iluzionističke vratolomije koje će vam zalediti krv u žilama,zbaciti vas iz sedla,da ne kažem gurnuti vas preko palube...

lonac kuha da iz njega ispadaju investitorske diplome....

nema veze,tko zna kada opet ovakva prilika....

utrošak altruističke energije se mjeri na skali u megavatima....

^^ ;( :D

• šteta što na našoj burzi nema shorta za male investitore.

PODR bi, nakon današnjih događanja, bila odličan kandidat za tako nešto :S

• zakaj to misliš? zbog dalićke? poznavajući naše vrle fond.meneždere koji su ju i izglasali, uopče se ne bih začudio da se desi upravo suprotno! čak sam i uvjeren da slijedi daljnji rast uoči objave q4 i godišnjeg jer se očekuju rekordni rezultati.

• zakaj to misliš? zbog dalićke? poznavajući naše vrle fond.meneždere koji su ju i izglasali, uopče se ne bih začudio da se desi upravo suprotno! čak sam i uvjeren da slijedi daljnji rast uoči objave q4 i godišnjeg jer se očekuju rekordni rezultati.

pa napisao sam u Komentarima trgovanja.

da svi promijenimo svoje mirovinske fondove u one koji ne drže PODR, to bi bio najbolji mogući short koji možemo zamisliti.

i odlična poruka i vlasti i mirovnicima što mislimo o političkom kadroviranju.

pa napisao sam u Komentarima trgovanja.

da svi promijenimo svoje mirovinske fondove u one koji ne drže PODR, to bi bio najbolji mogući short koji možemo zamisliti.

i odlična poruka i vlasti i mirovnicima što mislimo o političkom kadroviranju.

Nema se kamo uteći , sva četiri su unutra , možeš samo mijenjati kategoriju. Npr. iz B zbrišeš u C , a onda se oni m alo preslože pa OMF kat. B prebaci malo dionica u npr. kategoriju C . A kud onda bežanija ? Probati u A ?

Zarobljeni smo definitivno i trajno.😀