LRH (Liburnija Rivijera Hoteli d.d.)

• Poziv na glavnu skupštinu

https://zse.hr/default.aspx?id=98192

IV Nove dionice ne izdaju se za veći iznos od dijela temeljnog kapitala koji na njih otpada. Nove dionice će se ponuditi na prodaju po jedinstvenoj cijeni od 2.300 kn (dvijetisućetristo kuna) za jednu Novu dionicu te se iste neće izdavati niti ispod, a niti preko navedenog iznosa.

Jos smo i dobro prošli kad smo prodali "po onoj sići iz ponude".

• Nastojim biti realan. Prije mjesec,dva prijetilo se da možda uopće neće biti turizma, Ako bude to je max. do 30 % u odnosu na prošlu godinu. Cijeli hotelski sektor je dobio potpore za očuvanje radnih mjesta ( uključujući LRH ) sa mogućnošću vrlo povoljnih kreditnih linija. Tu situaciju pokušava iskoristiti većinski vlasnik i pokušava napraviti dokapitalizaciju naravno na način da isključi postojeće dioničare LRH i na takav način obezvrijedi njihov kapital. Nova liburnija d.o.o. taj prijedlog uspješno odbija, sada se već vidi da će turizma biti i to oko 50 % u odnosu na prošlu godinu. Tako da ipak mislim da je dobro obzirom na vremena, poslovnu etičnost...

• Ne znam o kojih 30% ti piseš.... iz izvješća se jasno vidi da su njihovi hoteli do kraja lipnja ostali zatvoreni. Pitanje je hoće li otvarati i kada u ostatku sezone.

• Moje skromno mišljenje, mi smo mala zemlja na udaru svih i svakoga. Nažalost i ovdje su moguće svakakve igre da bi se došlo jeftino do cilje a to je pod svaku cijenu izgurati male dioničare i/ili im obezvrijediti kapital. Mislim da će PROSJEK HR turizma biti na 50 % u noćenjima u odnosu na prošlu godinu a cjenovno nešto malo manje obzirom da je dosta kapaciteta snizilo cjenu. Konkretan primjer za LRH , mislim da do sada novi vlasnici uopće nisu niti sjeli za stol sa Nova liburnija d.o.o. što su ovi iskomunicirali , ubrzo nakon toga novi vlasnici poklanjaju kapetaniji ili lučkoj upravi brod star 30-tak godina za nekakava spašavanja. Nažalost još jedan primjer gdje sam očekivao Europski štih a ono gore od balkana