Crypto? Ulaganje i trgovanje kriptovalutama

• Turska, Brazil, Argentina, Salvador, Nigerija, koje kako netko reče imaju ogromnih problema s nacionalnim valutama (što je točno), izlaz traže u kriptovalutama koje su, ako po ičemu, poznate po volatilnosti?!

Naravno, svima je super kad je ta volatilnost s pozitivnim predznakom, ali što kada se smjer okrene? Meni to liči na "sjaši kurta da uzjaši murta", a ne na neko okretanje budućnosti, nulama i jedinicama, u nadi da će sutra biti bolje. Usput zaboravljaju sitnicu da je propast njihovih valuta samo rezultat propasti cijelog gospodarstva.

Sutra da uvedu neki stablecoin kao nacionalnu valutu, ubila bi ih hiperinflacija, zbog lošeg gospodarstva, a ne valute kao takve.

• Turska, Brazil, Argentina, Salvador, Nigerija, koje kako netko reče imaju ogromnih problema s nacionalnim valutama (što je točno), izlaz traže u kriptovalutama koje su, ako po ičemu, poznate po volatilnosti?!

Naravno, svima je super kad je ta volatilnost s pozitivnim predznakom, ali što kada se smjer okrene? Meni to liči na "sjaši kurta da uzjaši murta", a ne na neko okretanje budućnosti, nulama i jedinicama, u nadi da će sutra biti bolje. Usput zaboravljaju sitnicu da je propast njihovih valuta samo rezultat propasti cijelog gospodarstva.

Sutra da uvedu neki stablecoin kao nacionalnu valutu, ubila bi ih hiperinflacija, zbog lošeg gospodarstva, a ne valute kao takve.

Pa ne znam, to treba pitati njih. Očito su ti ljudi poludili a treba ih prosvijetliti. Biće su izmanipulirani ili toliko očajni?

• Jesu li pametni ili nisu, nek oni odluče za sebe. Nacionalna valuta je refleksija cijelog gospodarstva, a ne samo neki papirići kojima će netko odrediti cijenu.

Dinar nije svojedobno propao jer je kao valuta bio loš, već jer je iza njega stajalo Potemkinovo selo, a ne normalno gospodarstvo. Neću uopće ulaziti u priču što stoji iza kripta, neka to svatko zaključuje za sebe, ali ove nabrojane zemlje mogu svaki dan uvoditi novu valutu, papirnatu ili digitalnu, ali ništa se im se neće promijeniti ako ne promjene sve drugo.

Zanimljivije bi bilo vidjeti zašto zdrava gospodarstva istočne Europe, poput Poljske ili Češke ne idu tim putem. Dapače, oni se ni nacionalne valute nisu htjeli/mogli odreći. Nastavi li se rat u Ukrajini, koliko još vremena treba dok ne čujemo za "kripto rubalj"?

• Evo, nastavak svirke ...

https://finance.yahoo.com/news…ansactions-110924206.html

https://www.analyticsinsight.n…nded-in-crypto-exchanges/

Još je friško pa je pitanje je li to samo Signature bank ili SWIFT blokira ...

Nema pitanja ili dileme i nije friško (4 dana staro).

Samo jedna banka limit >100k USD preko SWIFTA odbacuje kao poslovnu politiku.

Zanimljivo:

29% of American Millennials own bitcoin.

Već millennials preferiraju crypto više nego stocks. Ide li svijet kvragu ili je to stvarno i očekivano.

Priznajem, osjećam se mlađe kad sam u cryptu samo brže starim.

Edited once, last by Sheriff: Merged a post created by Sheriff into this post. ().