Plaćanje poreza kod trgovine s kriptovalutama

• Kako rjesavas prijavu poreza na prodaju ETH?

Trguj uvijek u stablecoin parovima (USDT i slicni) - na taj nacin nikada zapravo nisi prodao kripto pa ta transakcija ni ne podlijeze oporezivanju (mijenjanje jednog kripta u drugo nije oporezivo). Nakon dvije godine si oslobodjen poreza.

You can't stop the waves, but you can learn how to surf.

• Koliko sam skuzio prebacio je u fiat valutu, ne između raznih kripta.

To analogno na dionice znaci da direkt mjenjamo jednu dionicu za drugu nebi trebali ni prijaviti zaradu da kune nisu između 😅

• a tko je nabavio kripto prije 1.1.2016. pa ga sad prodaje ako sam dobro skuzio ne samo da ne podliježe oporezivanju nego ne podliježe ni prijavi te prodaje

dok ovi koji su stekli kripto nakon tog datuma, a drzali dulje od 2 godine ne moraju platiti porez ali moraju prijaviti taj prihod

jesam ja to dobro?

prebolio, antitijela imam, cjepivo me ne zanima, prisilno si cijepi mamu

• a tko je nabavio kripto prije 1.1.2016. pa ga sad prodaje ako sam dobro skuzio ne samo da ne podliježe oporezivanju nego ne podliježe ni prijavi te prodaje

dok ovi koji su stekli kripto nakon tog datuma, a drzali dulje od 2 godine ne moraju platiti porez ali moraju prijaviti taj prihod

jesam ja to dobro?

Odakle ova informacija?

• To bi onda značilo da se uvijek mora prijaviti kapitalni dobitak neovisno jel on oporeziv ili ne...???

Članak nebi uzimao kao relevantan izvor zato što je naslov "prodaja poslovnih udjela". Možda je u tom slučaju nešto specifično.

• tako sam i zapamtio, nakon 1.1.2016. se mora sve prijaviti bez obzira na obvezu placanja poreza

Kad bacim u gugl taj datum ima masa clanaka al nikako da nadjem gdje je to bilo lijepo objasnjeno cak mislim negdje u misljenjima porezne uprave

Pa ako netko iskopa nek nalijepi link

prebolio, antitijela imam, cjepivo me ne zanima, prisilno si cijepi mamu