Porez na kapitalnu dobit

• Ako si imao samo porez na dividendu zasto bi ti onda dosao povrat poreza ?

• moji kolege na poslu su mlađi i uredno dobili povrat poreza hehe. ali porez od rada - dakle plaće. ne znam da li ste oslobođeni poreza na dividende iako ste mlađi od 30. to bi značilo po toj logici - roditelji Vam kupe hrpu dionica, sve Vam daruju - nema poreza - i odna kada idu dividende neam poreza pošto ste Vi mlađi od 30 ?

• Zadnje dvije godine sam dobio povrat poreza jer sam mlađi od 30 godina... moguće da je to bilo zbog rada na student servisu ili nešto slično, a ne zbog dividende...

jer mlađi od 25 godina imamaju pravo 100% povrata poreza, 26-30 godina imaju pravo 50% povrata poreza

Morat ću to sam malo više istražit, svakako hvala na odgovoru. moguće da je povrat samo poreza na dohodak...

• Znam da smo o ovome vec nesto pricali ali ne mogu nac taj post

Dal se porez na kapitalnu s domaceg -stranog- kripta- trpa u isti kos?

znaci dal mogu prebijat minuse na kriptu s plusom na ZSE ili minus s ZSE prebit s plusom na inozemnom?

ili ako je samo zse u pitanju i imas na krajugodine minus dal i dalje prijavljues godisnju prijavu ili nista ne prijavljujes?

hvala

Ps: stalno mi se vrti u glavi da je svaka od navedenih zasebna tema i zaseban broj u JOPPD obrascu odnosno domaca i inozemna su zasebni al kripto mi tu nije jasan . dal spada u inozemni ili domaci? inozemi-odakle ? iz koje drzave?

Naravno da je ovo samo teoretsko pitanje jer svi smo mi uvjek u plusu i nikad ne gubimo :D

Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa.

• Zbraja se/ oduzima gubitak / dobitak na domaćem i inozemnom tržištu.

Prijava poreza se ne podnosi ukoliko ne postoji porezna obveza (meni broker u tom slučaju ni ne šalje godišnji izvještaj o trgovanju )

Za kripto ne znam jer ga nemam, ali mislim da ima isti tretman kao kapitalni gubitak/ dobitak na stranim tržištima.

Proguglajte, ima negdje za kripto pojašnjenje porezne.