• Znači opetovano insinuiranje od osobe koja za svakog tko zaradi neku lovu misli da je u dosluhu s nekim i da je nemoguće zaraditi novce na pošten način investirajući u podcijenjene dionice?

Pa ti bi barem kao bivši moderator trebao znati kako se vodi forum, a ne difamirati i optuživati korisnike javno bez ikakvih dokaza.

ne.

ali mi je sumnjivo kako netko zna targete na jako nelikvidnim dionica na kojima se fondovi odjednom iznebuha ukažu sa ogromnim količinama i u dlaku pogodi ulaz i izlaz.

i još uleti u trejd sa količinama koje redovno tržište ne bi nikad moglo "probaviti" da se ovi odjednom ne ukažu.

inače, nemam ništa protiv ničije zarade, al nije zanimljivo imati "cheat codes" i onda likovati kako si zaradio.

barem meni, a vjerujem i dobrom dijelu ostalih "malih" dioničara.

inače, dosta toga na burzi je podcijenjeno, pa ne naraste odjednom kao iz vode bez informacija koje svi možemo vidjeti.

ne treba biti naivan, jer se jako dobro zna tko kod nas miče tržište tamo di nema navale "malih" ulagača 🤷

Pretpostavka je majka svih za*eba - Few understand this

• Tin, sjećaš se ovog 12.05.:
    "Pa čini se da se jučerašnji prodavač nije baš usrećio....a i dionica se samo pravila da spava ...nešto se naglo probudila....no još uvijek čini se ima nevjernih Toma koji ne vjeruju da dionica vrijedi znatno više od sadašnjih 55 kn....ali očigledno ima sve više onih kojima je ovo povoljna kupovina i koji znaju što nas čeka nakon Q2."
    I mog pitanja oko kupovine kad si rekao da ne možeš postati stanje iz knjige al da imaš novaca da bi sve pokupovao ovom koji prodaje. A ima i tvoj post u kojem govoriš da si na ovim razinama prodao 9000 kom.

Hm. Bez ljutnje, al neke stvari su kontradikotrne.

• Pa al ako ti je nešto sumnjivo, onda ne ideš na nekoga na ovakav način. Ima tamo neki regulator, napiši prijavu, svoja saznanja ili sumnje. Možeš je poslati i anonimno na njihov mail. Al pitanje je možeš li koristiti informacije koje su nekome drugome javno nedostupne.

Ja sam za fair-play, ali ako misliš da netko zloupotrebljava sustav ili informacije, onda postoji put i način da se takve stvari rješavaju, a ne ovako.

• Pa al ako ti je nešto sumnjivo, onda ne ideš na nekoga na ovakav način. Ima tamo neki regulator, napiši prijavu, svoja saznanja ili sumnje. Možeš je poslati i anonimno na njihov mail. Al pitanje je možeš li koristiti informacije koje su nekome drugome javno nedostupne.

Ja sam za fair-play, ali ako misliš da netko zloupotrebljava sustav ili informacije, onda postoji put i način da se takve stvari rješavaju, a ne ovako.

ok.

slažem se da možda i nije najbolji način, al kad je očito da se nešto "čudno" događa, po meni je najbolje to opažanje "pustiti" na forum, jer institucije kod nas rade na "daljinski upravljač" ili na mig određenih "odabranih" osoba.

dok god institucije funkcioniraju po politici "nezamjeranja" i nerada, a PR "na maksimum", ja ću i ubuduće kad vidim nešto "čudno" reagirati, pa nek zajednica malo "mućne glavom" i sama procijeni "ima li tu šta".

navedeno nije usmjereno prema nikome osobno, nego prema samoj pojavi.

osobno sam za to da se više ulaže prema nečemu mjerljivome (FA, procjene vrijednosti, ekonomski podatci i slično), TA (kretanje cijene, di su kupci, a di prodavači) i money management-u, a manje po Sv. Druku, jer dok god imamo na tržištu "anomalije" postojeći novac, koji je negdje "zarobljen" će, kad se "oslobodi" otići ća, a novi, kad zna kakvo je stanje na "tržištu" neće doći.

stoga je na nama samima da, ako hoćemo trgovati po koliko toliko tržišnim principima, uvedemo malo "reda" ili ćemo "pakirati kofere" i otići trgovati tamo di se tvoj novac ipak malo više cijeni 🤷

• izgleda će se ostvariti moje osobno proročanstvo, da prodam Sukc i onda vam se priključim na Opte, pa da zajedno prodamo po 15, ali da ja prvo kupim oko 6 a valjalo bi i niže :)

pa brzo će ljeto, a ti u duge bičve :S

lako je vama, vi sjedite u VIPu s Baka Katom, a tamo je toplo, mi koji smo još na vjetrometini zbivanja ne smijemo si dozvoliti prehladu a corona vreba iza svakog ozbiljnijeg političara

nego, kako se dođe u taj VIP, jel to isto ide preko Maminja, ako on sređuje, mam ga bum zval da me ubaci i da provjeri ovo za Dubai ulagača, kulike bu ponudil, jer on je u Dubajijajima kakti domači

• lako je vama, vi sjedite u VIPu s Baka Katom, a tamo je toplo, mi koji smo još na vjetrometini zbivanja ne smijemo si dozvoliti prehladu a corona vreba iza svakog ozbiljnijeg političara

nego, kako se dođe u taj VIP, jel to isto ide preko Maminja, ako on sređuje, mam ga bum zval da me ubaci i da provjeri ovo za Dubai ulagača, kulike bu ponudil, jer on je u Dubajijajima kakti domači

u VIP se dođe donacijom bilo u novcu, bilo uloženim radom oko samog foruma.

kao i u bilo kojoj drugoj "firmi" :)

a možda i Kabolom sa sucima u Dubai-u :S

• izgleda će se ostvariti moje osobno proročanstvo, da prodam Sukc i onda vam se priključim na Opte, pa da zajedno prodamo po 15, ali da ja prvo kupim oko 6 a valjalo bi i niže :)

pa brzo će ljeto, a ti u duge bičve :S

lako je vama, vi sjedite u VIPu s Baka Katom, a tamo je toplo, mi koji smo još na vjetrometini zbivanja ne smijemo si dozvoliti prehladu a corona vreba iza svakog ozbiljnijeg političara

skromna TetaKata: u dionicama od 1993., da,... puno je vode proteklo Savom od Zagreba do Broda od tada do danas... Ponešto dionica bilo u rukama: ISTT, CRLN (manji gubitak), ZABA, INA, HT, MGMA. Sve mali radnički iznosi, IPOi i dokapitalizacije. Pa došao listopad 2007.: TetaKata morala tada sve isprodavati, jer uložila u beton u gradu, te kamen, crjepove i cvijeće uz veliku slanu vodu. Kod svake prodaje 2007. opako se ošamarila pred ogledalom (nesluteći budućnost 2008.). Pa sad ponovo ulažem na sitno, polako pa nesigurno J, uz podršku odjeka šaljivih riječi svog oca: najglupljem seljaku najveći krumpiri urode J zato mi valjda ide sve bolje J .

• Mogu i ja objasniti ako Admin trenutno nije u mogućnosti.

Ustvrdili smo davno da “ nema besplatnog ručka”, a evo ovdje na forumu ga ipak ima. Pa onda poslužitelju daš malu napojnicu , bakšiš ili kako već tko to naziva za besplatnu uslugu, a zauzvrat dobiješ značku VIP i kartu za VIP ložu s besprijekornim i odličnim pogledom ravno na teren bez da te ometaju reklamni panoi.

I da, ta VIP loža nema poveznicu s onima u kojima sjedi Maminjo i njegovi prijatelji suci. 😉

P.S. Baciti koji put pogled na temu Donacije i isprsiti se 😀

• Mogu i ja objasniti ako Admin trenutno nije u mogućnosti.

Ustvrdili smo davno da “ nema besplatnog ručka”, a evo ovdje na forumu ga ipak ima. Pa onda poslužitelju daš malu napojnicu , bakšiš ili kako već tko to naziva za besplatnu uslugu, a zauzvrat dobiješ značku VIP i kartu za VIP ložu s besprijekornim i odličnim pogledom ravno na teren bez da te ometaju reklamni panoi.

I da, ta VIP loža nema poveznicu s onima u kojima sjedi Maminjo i njegovi prijatelji suci. 😉

P.S. Baciti koji put pogled na temu Donacije i isprsiti se 😀

u redu hvala. samo moram vidjeti kako da anonimmo doniram. ...

• To je Vaše mišljenje ali se ne slažem s tim...

Nije problem donirati tko ima potrebu, sve pet sve stoji ali ovo je komercijalna stranica s razvitkom koje vlasnik može generirati sve veće i veće prihode i na koncu je prodati... Šta treba donirati i index.hr po toj logici?

Stranica postoji zbog korisnika a korisnici eksploatiraju stranicu koja nebi postojala bez prisustva istih.. Kristalno jasno

Admin je ok, stranica je ok ali ta falša lančana empatija mi nije jasna ne samo tu nego općenito...

Ja godinama izdašno doniram "kuću ljubavi" u zagrebu, "Maestral" Split itd itd pa ne tražim da mi lijepe značke nikakve ni da me spominju...

A ovdje se raspituju kako dobit naljepnicu vip.... Zato kažem da tu ima ega....

P. S Ne dam lipe za nelogićne gluposti pa neka mi zakaće rogove umjesto vIP

• Official Post

Članovi koji su pomogli se nisu nigdje raspitivali o tome što tvrdite, a kako je ulazna pretpostavka kriva kriv je i zaključak.

Članovi u početku nisu niti znali za tu VIP oznaku, a odlučio sam je prikazati jer mi je drago da ljudi prepoznaju, razumiju i podupiru ideju ovog portala. Ego ili par dolara s tim nemaju veze. Bitna je namjera, i na njoj sam im neizmjerno zahvalan. To je poanta te značke.