DZS - statistike dolazaka i noćenja turista

• radim godinama u turizmu i te informacije o ulascima i noćenjima su relikt socijalizma. Totalno nepotrebne i za uporabu dnevne politike. Što uopće to znači i kakvu smjernicu daje obicnom građaninu koji npr. radi u textilnoj ili informatickoj industriji??? A i meni koji sam u neposrednom poslu sa tim istim turistima a i kao dionicar turistickih kompanija?!? 😮

• radim godinama u turizmu i te informacije o ulascima i noćenjima su relikt socijalizma. Totalno nepotrebne i za uporabu dnevne politike. Što uopće to znači i kakvu smjernicu daje obicnom građaninu koji npr. radi u textilnoj ili informatickoj industriji??? A i meni koji sam u neposrednom poslu sa tim istim turistima a i kao dionicar turistickih kompanija?!? 😮

Ovo što si opisao je problem sa svakim podatkom. Nekome je bezvrijedan nekome vrlo vrijedan...

Ovo što si opisao je problem sa svakim podatkom. Nekome je bezvrijedan nekome vrlo vrijedan...

Da...u svijetlu ovoga foruma aka ulagačima/trejderima ta postsocijalistička statistička nabrajanja ulazaka ne znače ama baš ništa...bitno je poslovanje turističkih tvrtki iliti prihod

pecunia non olet

• Podaci o dolascima i noćenjima se mogu dobiti na:

https://www.htz.hr/hr-HR/infor…formacije-o-tijeku-sezone

Hvala na linku nisam do sad tu gledao

Znaci do 1.8 od pocetka godine imamo 35% dolazaka i 46% nocenja, dok za 7 mjesec imamo 53% dolazaka i 60% nocenja, ako gledamo samo 7 mjesec istra i kvarner su nesto oko 60-68% slicni su dolasci i nocenja, dok dole juznije to ide nize splitsko-dalmatinska 46% dolazaka i 54% nocenja, dok je dubrovacka najvise podbacila 30% dolazaka i 40% nocenja, vidljivo je da se juznije gosti vise zadrzavaju, s tim da sigurno ovu statistiku bi trebalo revidirat na dole odredjeni postotak zbog gostiju na crno kojih ove godine nema.

Ako gledamo 7 mjesec po vrstama objekata hoteli su 39%, kampovi na 60%, nesto bolje ce bit u 8 mjesec ali je dobar orijentir sta ocekivat od fi 3Q za sada izgleda da bi hotelske gurpacije mogi izvuc 50% po broju, samo je pitanje jos kakva je potrosnja gostiju i koliko je smanjenje cijena sigurno manje mozda je realno ocekivat 40% prihoda prijasnjih godina, a pitanje jos sta ocekivat od 9 mjeseca ?, zanimljivo kako nekomercijani smjestaj ima mali pad dolasci su na 98% sta mislim da daleko odstupa od realnosti znam ih dosta sta im je popunjenost u 7 mjesec jako losija nego prosla godina iako je uzorak mali s moje strane ali dovoljno da se vidi da taj dio statistike nije realan tu je razlika ogromna sigurno 30% manje nego prije ako ne i vise.

• Malo sam povise zaminio ovaj nekomercijalni smjestaj ne znam zasto sam milsio da se to odnosi na apartmane ta statistika je u objektima u domacinstvu koji su u 7 mjesecu na 60% nocenja

• https://www.seebiz.eu/trzista/…izazovno-razdoblje/239129

Polovica kolovoza i zasada smo na 70% nocenja vidjet cemo da li ostatak kolovoza moze odrzat to na 70%, u svakom slucaju za sada bolje od 7 mjeseca za nekih 15%.

Iskreno, nadao sam se i malo boljim brojkama, no ni ovo nije loše.

Svakako je lijepo vidjeti rast domaćih gostiju :)

S obzirom na medijsko bombardiranje ocekivali smo u tih 15 dana bar 80%, medjutim vjerovatno sta se tice hotelskih grupacija po svemu sudeci oni su na 60% tih 15 dana, znaci mogli bi rec da je 7 i 8 mjesec vec sada mozda oko 50% prihoda njima ?
    ?

• Slično razmišljamo, no, brzo će kraj osmog, baš me zanima kakvi će podatci biti.

Ono što me više zabrinjava je koliko su oni uopće usporedivi, jer mi se čini da je ekipa iz privatnog smještaja ove godine dosta ažurna prilikom unosa gostiju u sustav.

Svakako, winter is coming