Status korisnika - ograničenja i bodovi

• Novim korisnikom se smatra korisnik registriran manje od 3 dana, s manje od 5 lajkova te s manje od 10 postova.

Navedeni se uvjeti moraju ispuniti kumulativno kako bi se stekla sljedeća prava:

- ocjenjivanje objava ostalih korisnika

- komentiranje bez moderiranja

- mogućnost prijavljivanja sadržaja

- veći potpis i avatar

- kreiranje anketa

Pri registraciji koristiti osobni e-mail iz kojeg je vidljivo ime/prezime. Ukoliko isto nije vidljivo račun neće biti aktiviran. Također, nije moguće izvršiti registraciju koristeći net.hr i slične servise!

Nakon registracije obavezno pročitati: Pravila foruma

Korisnici mogu ostvariti sljedeće rangove i trofeje, ovisno o svojoj aktivnosti i ocjenama drugih korisnika:

Lista trofeja: https://dionice.net/trofeji/2-aktivnost/

• Poštovani, zašto se odjednom pojavilo moderiranje i čekanje na objavu?

Jedan od razloga zašto su ljudi hrlili ovamo jest upravo taj što smo na onom drugom forumu morali čekati danima da se nešto odobri.

Hoćemo li i ovdje morati koristi šifre, odnosno ne spominjati neka imena kako se post ne bi obrisao?

• Poštovani, zašto se odjednom pojavilo moderiranje i čekanje na objavu?

Jedan od razloga zašto su ljudi hrlili ovamo jest upravo taj što smo na onom drugom forumu morali čekati danima da se nešto odobri.

Hoćemo li i ovdje morati koristi šifre, odnosno ne spominjati neka imena kako se post ne bi obrisao?

Mislim da riječ o početnicima. Par postova i nema odobravanja. Naj se srditi.

• Lajkao bih Vaš post kolega goldfinger, ali ne mogu.

Ne znam čemu opće to ocjenjivanje, like-disllike?

Koja je to sujeta, samoljubivost ili egocentrizam da nas uzrujava kada nam netko zalijepi prst dolje. Trolanje i negativne emocije su naša svakodnevnica nažalost, i ne možemo je izbjeći jer živimo u vrijeme u kojem vlada kult amatera.

Mislim da bi bilo bolje da ocjenjivanje uopće ne postoji.

Objavite svijetu najveći istinu koju možemo zamisliti i budite sigurni da će se naći puno onih koji ća vam dati palac dolje. To je naš svijet.

Što u pogledu relevantnosti, istinitosti, argumentacije za jedan post znači ocjena koju nam je netko dao?

Što sam po sebi primljeni broj lajkova govore o autoru?

Mislim, malo toga.

• Slažem se s vama.

Ali u svijetu likea/dislikea, statusa, infulensera, selfia i ostalih pizdrarija....teško je očekivati da to neće ponuditi, barem oni forumi koji drže do sebe.

• Kolege, poanta ocjenjivanja u ovom slučaju je skupiti 5 pozitivnih glasova od ostatka zajednice nakon čega se može objavljivati bez moderiranja. Lajkovi ne govore ništa o osobi već o kvaliteti objavljenog sadržaja, pa ih se ne treba uzimati osobno.

Daljnje ocjenjivanje će omogućiti stjecanje statusa moderatora onima s najviše lajkova odnosno najvise kvalitetnih objava. Na taj način se zajednica na neki način samoregulira.

• Ovakav način bodovanja ima jedan veliki nedostatak.

Ponekad, a pogotovo u vremena kakva su sada, poneko može prenijeti ili donijeti i lošu vijest koja nije nikakav virus, nego informacija koja može biti i te kako važna.

A naš forumaški čopor tada rado ubija glasnika negativnim reakcijama.