1. Pregled
  2. Forum
    1. Unresolved Threads
  • Login
  • Register
  • Search
This Thread
  • Everywhere
  • This Thread
  • This Forum
  • Articles
  • Pages
  • Forum
  • More Options
  1. Dionice.NET
  2. Tržište kapitala - Hrvatska
  3. Dionice

RIVP (Valamar Riviera d.d.)

  • Admin
  • February 12, 2020 at 2:53 PM
  • Normani
    Profesionalac
    Reakcija primljeno
    1,455
    Postova
    880
    Member since
    March 2, 2020
    • February 28, 2023 at 8:52 PM
    • #1,781

    Na Babinom kuku gradit će se “Maro World”, najveći zabavni centar za obitelj na Jadranu

    Na Babinom kuku gradit će se “Maro World”, najveći zabavni centar za obitelj na Jadranu | Dubrovačka Mreža

  • Blister
    Student
    Reakcija primljeno
    190
    Postova
    106
    Member since
    May 5, 2022
    • February 28, 2023 at 10:50 PM
    • #1,782
    Quote from MickeyM
    Quote from hugh

    pa 0,2 je divka......

    https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/47991

    Znam, škrtci, imalo je još tu prostora...

    Zadržana iz 2019. Možda se isprse za 2022.

  • Normani
    Profesionalac
    Reakcija primljeno
    1,455
    Postova
    880
    Member since
    March 2, 2020
    • February 28, 2023 at 11:00 PM
    • #1,783
    Quote from Blister

    Zadržana iz 2019. Možda se isprse za 2022.

    Nebitno maštanje o dividendi. Neka cijena samo ode uvis, npr. na oko 6 eura, rado ću se odreći dividende. :)

  • Zlatek
    Mešetar
    Reakcija primljeno
    568
    Postova
    382
    Member since
    February 14, 2020
    • March 1, 2023 at 9:26 AM
    • #1,784

    Dividend yield od 4,0% neto nakon poreza i prireza je sasvim pristojno.

    Samo neka tako nastave i ja zadovoljan.

  • Normani
    Profesionalac
    Reakcija primljeno
    1,455
    Postova
    880
    Member since
    March 2, 2020
    • March 1, 2023 at 9:40 AM
    • #1,785

    Izgleda da su se turističke dionice iz indeksa, ne samo Valamar, oporavile od COVID-a i trgnule iz višegodišnje stagnacije.

    The content cannot be displayed because you do not have authorisation to view this content.

  • Normani
    Profesionalac
    Reakcija primljeno
    1,455
    Postova
    880
    Member since
    March 2, 2020
    • March 2, 2023 at 12:02 AM
    • #1,786

    Imperial Riviera isplaćuje dividendu

    Valamarova tvrtka kći Imperial Riviera predložila je isplatu dividende od 2,07 eura po dionici.

    https://www.seebiz.eu/tvrtke/imperia…videndu/288735/

  • Normani
    Profesionalac
    Reakcija primljeno
    1,455
    Postova
    880
    Member since
    March 2, 2020
    • March 3, 2023 at 2:20 AM
    • #1,787

    Nastavak internacionalizacije u Austriji

    Valamar Riviera d.d. (...) obavještava da je dana 28. veljače 2023. godine nadzorni odbor Društva (...), a u cilju daljnjeg unapređenja poslovanja u Austriji, dao suglasnost na novi Poslovni plan austrijskog društva Valamar A GmbH (dalje: Valamar A).

    Novim Poslovnim planom Valamara A predviđene su daljnje investicije za zimsku sezonu 2023. u hotelu Valamar Obertauern, repozicioniranje hotela
    Marietta u [PLACES] Hotel by Valamar
    , koncept za moderne putnike u potrazi za slobodom izbora i živopisnim alpskim odmorom, kao i daljnje investicije u hotel Valamar Collection Kesselspitze
    .


    Nadalje, Društvo je dana 1. ožujka 2023. godine zaključilo Ugovor u odnosu na upravljanje hotelskoturističkim objektima i sadržajima (dalje u tekstu: Ugovor) s društvom Valamar Marietta GmbH (...). Ovim Ugovorom Valamar će pružati usluge upravljanja i obavljanja poslovnih aktivnosti u svezi s hotelom Marietta, koji će biti treći hotel pod upravljanjem Društva u Obertauernu u Austriji.

    Ugovor najvećim dijelom sadržajno prati ostale ugovore o upravljanju koje je Društvo ugovorilo s ostalim društvima u Austriji za hotele Valamar Obertauern i Valamar Collection Kesselspitze, čime se nastavlja uspješna internacionalizacija poslovanja Društva u Austriji.

    https://eho.zse.hr/fileadmin/issu…b68b52c1515.pdf

    Valamarov brend Places od iduće sezone i u Austriji
    www.poslovni.hr
  • Normani
    Profesionalac
    Reakcija primljeno
    1,455
    Postova
    880
    Member since
    March 2, 2020
    • March 3, 2023 at 3:33 AM
    • #1,788

    - jeftinija struja?
    - otvaranje hotela u travnju
    - značajna potražnja za ključnim tržištima, pogotovo za kvalitetnijim objektima (kvaliteta smještaja i usluge)


    Direktor HUT-a, Veljko Ostojić, dodaje kako je za očekivati da će Hrvatske elektroprivreda (HEP) poslovnim subjektima ponuditi značajno povoljnije ugovore o opskrbi električnom energijom za iduće razdoblje, s obzirom na niže aktualne tržišne cijene električne energije i njihov silazan trend.

    S obzirom na ovogodišnji termin Uskrsa (9. travnja), na pitanje koliko će hotelske kuće-članice HUT-a među kojima su najveće hotelske kompanije u Hrvatskoj otvoriti hotela, Ostojić kaže da će za Uskrs otvoriti dodatnih 40-tak hotela, dok se otvaranje ostalih planira u drugoj polovici svibnja.

    "Sadašnje stanje rezervacija pokazuje značajnu potražnju na ključnim emitivnim tržištima, ponovno najviše za kvalitetnijim objektima koji su uspjeli osigurati kontinuirane investicije u kvalitetu smještaja i usluge", kaže Ostojić.

    https://www.tportal.hr/biznis/clanak/…mjena%2bprometa

  • Normani
    Profesionalac
    Reakcija primljeno
    1,455
    Postova
    880
    Member since
    March 2, 2020
    • March 4, 2023 at 11:29 PM
    • #1,789

    Nikada bolji početak turističke godine u Hrvatskoj, rekordni i siječanj i veljača

    Autor: Hina

    01.03.2023.

    (...) Prema vrstama smještaja najviše je noćenja u prva dva mjeseca ostvareno u hotelima, 780,6 tisuća, što je, kako iznose iz HTZ-a, 23 posto više nego lani i 9 posto više nego 2019. (...)

    “Dosadašnji rezultati turističkog prometa ove godine, ali i trendovi na turističkom tržištu ukazuju da je pred nama uspješna turistička godina, tijekom koje možemo dodatno učvrstiti poziciju Hrvatske kao jedne od vodećih destinacija Mediterana”, komentira za Hinu direktor HTZ-a Kristjan Staničić.

    (...) Pozitivne efekte očekuje i od nastupa na nadolazećim sajmovima, posebice u ožujku na ITB u Berlinu i Ferien-Messe u Beču, kojemu je Hrvatska zemlja-partner.

    https://www.zadarskilist.hr/novosti/nikada…ta_refresh=true

  • Normani
    Profesionalac
    Reakcija primljeno
    1,455
    Postova
    880
    Member since
    March 2, 2020
    • March 7, 2023 at 12:04 AM
    • #1,790

    Valamar na njemačkoj stranici http://www.hotelcareer.de traži supermena, pardon, managera za vođenje hotela u austrijskom Obertauernu. Čini mi se da su vrlo aktivni u Austriji. Ofenziva.

    Prijave do 17.03.2023.

    Ako ima netko od vas s takvim sposobnostima i znanjem, bilo bi mi drago...

    https://www.hotelcareer.de/jobs/valamar-a…01955?rltr=comp

  • Normani
    Profesionalac
    Reakcija primljeno
    1,455
    Postova
    880
    Member since
    March 2, 2020
    • March 7, 2023 at 5:42 PM
    • #1,791

    Dobar marketinški potez uoči početka glavne sezone.

    Veliko finale održat će se u nedjelju, 12. ožujka 2023. A kada će se održati veliko finale za RIVP? :)

    TENISKI TURNIR ISTARSKA RIVIJERA

    U Poreču će se natjecati preko 150 igrača iz 34 zemlje svijeta. Nagradni fond iznosi 15 tisuća dolara

    https://www.glasistre.hr/istra/2023/03/07/u-porecu-ce-se-natjecati-preko-150-igraca-iz-34-zemlje-svijeta-nagradni-fond-iznosi-15-tisuca-dolar-850120

  • discover
    Mešetar
    Reakcija primljeno
    434
    Postova
    337
    Member since
    February 13, 2020
    • March 7, 2023 at 7:33 PM
    • #1,792
    Provjerili smo koga će najviše pogoditi porez na ekstraprofit, a tko je izbjegao porezne škare unatoč skoku dobiti
    Objavom poslovnih rezultata uvrštenih na Zagrebačku burzu otkriveni su i prvi obveznici poreza na ekstraprofit. Od 200 milijuna eura dodatnog poreza koji…
    www.tportal.hr

    Jesmo li izbjegli porez?

  • Normani
    Profesionalac
    Reakcija primljeno
    1,455
    Postova
    880
    Member since
    March 2, 2020
    • March 7, 2023 at 7:37 PM
    • #1,793
    Quote from discover

    Jesmo li izbjegli porez?

    Pa, ako piše da jesmo onda smo ga valjda izbjegli. :thumbup:


    Turističke kompanije izbjegle porezne škare

    Unatoč odličnim poslovnim rezultatima, dodatni porez izbjegle su vodeće turističke kompanije. Zahvaljujući odredbi koja je ugrađena u konačnu verziju zakona, prema kojoj se iz četverogodišnjeg prosjeka izuzimaju godine u kojima je ostvaren gubitak, prosjek dobiti koji ulazi u izračun za poreznu osnovicu znatno je povišen. Uz mogućnost korištenja drugih poreznih izuzeća, tako je većina hotelijera izbjegla dodatni namet.

  • Normani
    Profesionalac
    Reakcija primljeno
    1,455
    Postova
    880
    Member since
    March 2, 2020
    • March 14, 2023 at 11:37 AM
    • #1,794

    Prenosim dio članka o turističkim kompanijama s portala Bloomberg Adria koji se odnosi na Valamar.

    Impresivni Valamar

    Još impresivnija bila je Valamar riviera. Kompanija koja se hvali s dvadesetak tisuća smještajnih jedinica u hotelima i kampovima lani je imala 2,5 milijarde kuna prihoda, gotovo 50 posto više nego u 2021. godini. Profit je također porastao po sličnoj stopi, sa 109 na 160 milijuna kuna.

    Tržišna vrijednost Valamara, koji je također kroz godine rastao objedinjavajući niz manjih turističkih tvrtki (poput nekadašnje Riviere Poreč, Dubrovnik-Babin Kuka, Zlatnog otoka itd.) ovih se dana kreće oko 570 milijuna eura, odnosno 4,3 milijarde kuna. Za razliku od naših klasičnih turističkih kompanija, Valamar je proširio poslovanje i na hotele za zimsku sezonu u Austriji.

    To bi se moglo pokazati kao korak u dobrom smjeru jer se barem dio zaposlenika unutar same kompanije lakše može premjestiti s ljetnih kapaciteta na hrvatskoj obali na zimske kapacitete u Austriji. Valamar se nominalno nalazi pod kontrolom dviju austrijskih obiteljskih kompanija, Goldscheider Keramika i Wurmböck Beteiligungsa, povezanih s investitorima Peterom Goldscheiderom i Gustavom Wurmböckom, odnosno njihovom investicijskom tvrtkom EPIC.

    https://hr.bloombergadria.com/biznis/kompani…rocvjetao/news/

    The content cannot be displayed because you do not have authorisation to view this content.
     

  • Normani
    Profesionalac
    Reakcija primljeno
    1,455
    Postova
    880
    Member since
    March 2, 2020
    • March 14, 2023 at 12:20 PM
    • #1,795

    Danas (14.03.2023.) je izišla objava za tisak u Austriji.

    Za nas koji redovito pratimo vijesti i događaje to nije ništa što ne bismo već znali, ali, tko zna, možda je to dobra informacija za pokojeg austrijskog investitora zainteresiranog za turističke dionice.

    Valamar investiert 2023 weiter in Ski-Hotspot Obertauern

    P R E S S E I N F O Valamar investiert 2023 weiter in Ski-Hotspot Obertauern: Das österreichische Tourismusunternehmen meldet starkes Geschäftsjahr 2022 über dem Vorkrisenniveau

    Valamar investiert 2023 weiter in Ski-Hotspot Obertauern
    P R E S S E I N F O Valamar investiert 2023 weiter in Ski-Hotspot Obertauern: Das österreichische Tourismusunternehmen meldet starkes Geschäftsjahr 2022 über…
    www.ots.at
  • Normani
    Profesionalac
    Reakcija primljeno
    1,455
    Postova
    880
    Member since
    March 2, 2020
    • March 17, 2023 at 6:55 PM
    • #1,796

    Novi projekti i proširenja Valamar hotela i ljetovališta


    Za kraj smo ostavili nekoliko novosti iz Valamara. U 2023. godini, hotel Valamar Lacroma Dubrovnik dočekuje goste s potpuno preuređenim V Level sobama, obnovljenim zajedničkim prostorijama, potpuno renoviranim wellnessom prema konceptu Balance Mediterranean Spa te preuređenim prostranim unutarnjim bazenom i hotelskim restoranima i barovima.

    Maksimalno opuštanje u prekrasnom mediteranskom krajoliku i obilje zabave za cijelu obitelj očekuje goste i u potpuno obnovljenom Valamar Tirena Hotelu. Elegantne sobe, restorani i barovi, bazen s toboganima i vrhunski prostor za obiteljsku zabavu Maro World – sve to možete pronaći u ovom hotelu.

    Club Dubrovnik Sunny Hotel savršen je izbor za povoljan obiteljski odmor u Dubrovniku. U 2023. hotel nudi nove sadržaje i usluge, vanjski bazen od 700 m2 s novim toboganima te preuređene i redizajnirane smještajne jedinice.

    U porečkom Istra Premium Camping Resortu otkrijte Sunset Garden Premium Village, uronjen u raskošno mediteransko zelenilo s pogledom na zadivljujuće zalaske sunca. Čeka vas vrhunski smještaj u novim ekskluzivnim vilama s privatnim bazenom, dodatni Maro sadržaji, novi premium camping homeovi, obogaćena ponuda wellness sadržaja u Balance Mediterranean Spa i novi restoran Tuna Bay.

    Valamar-Lacroma-Hotel-1080x720.jpg
    VALAMAR LACROMA DUBROVNIK HOTEL

    Valamar-Lacroma-Hotel2-1080x720.jpg
    VALAMAR LACROMA DUBROVNIK HOTEL

    Novi hoteli u Hrvatskoj koji svoja vrata otvaraju ove godine
    Diljem naše zemlje otvaraju se novi hoteli koji će svoje prve goste primiti ove godine. Najzanimljivije među njima izdvojili smo u nastavku.
    www.journal.hr
  • Normani
    Profesionalac
    Reakcija primljeno
    1,455
    Postova
    880
    Member since
    March 2, 2020
    • March 23, 2023 at 9:12 PM
    • #1,797

    Evo, koga zanima, ovog puta malo više detalja o najvećem obiteljskom centru i o Valamarovoj orijentaciji prema obiteljskim gostima u Dubrovniku.

    Uključeno u cijenu za goste Valamarovih hotela. Pametno i poticajno za booking.

    https://www.journal.hr/lifestyle/puto…amar-dubrovnik/

  • Normani
    Profesionalac
    Reakcija primljeno
    1,455
    Postova
    880
    Member since
    March 2, 2020
    • March 27, 2023 at 1:55 PM
    • #1,798

    Proljeće. Otvaranje hotela.

    The content cannot be displayed because it is no longer available.

  • Normani
    Profesionalac
    Reakcija primljeno
    1,455
    Postova
    880
    Member since
    March 2, 2020
    • March 27, 2023 at 2:13 PM
    • #1,799

    Proljeće. Otvaranje hotela 1. travnja 2023.

    The content cannot be displayed because you do not have authorisation to view this content.

  • Normani
    Profesionalac
    Reakcija primljeno
    1,455
    Postova
    880
    Member since
    March 2, 2020
    • March 28, 2023 at 11:22 AM
    • #1,800

    Osim u Poreču su također u Makarskoj u organizaciji teniskog turnira i pratećih zabavnih događaja.


    Priprema za novi WTA turnir Makarska Open by Valamar

    Objavio 7dnevno -
    27. ožujka 2023. Foto-Kevin-Clement_Arhiva-WTA-Makarska-Open-2022._01-696x463.jpgIzvor: Arhiva WTA Makarska

    U Tenis centru Makarska Valamar Rivijere radovi su na vrhuncu jer lipanj je blizu i sve treba biti spremno za najveću sportsku manifestaciju u gradu pod Biokovom – 17. izdanje WTA turnira. Od 5. do 11. lipnja četrdesetak tenisačica među kojima i najbolje rangirane iz Švedske, Nizozemske, Belgije, Slovačke, Crne Gore, Italije, Kine, Luksemburga, Srbije, Slovenije, Hrvatske…, zaigrat će na makarskim terenima s pogledom na more.

    “Grad Makarska kao atraktivna turistička destinacija s dugogodišnjom sportskom tradicijom i Valamar Riviera kao vodeća turistička grupacija pokazali su se kao pravi izbor za rast naše manifestacije. Tenisačice su prošle godine iznimno pozitivno reagirale, oduševljene su makarskim plažama i ambijentom dalmatinskog grada te će se mnoge od njih s veseljem vratiti i ove godine, a očekujemo i dolazak najpoznatije svjetske pijanistice Lole Astanove, koja će prvi put zasvirati u ovom gradu, ali spremamo i druga iznenađenja koja će Makarsku snažno pozicionirati na mapi svijeta”, istaknuo je Feliks Lukas, direktor turnira WTA Makarska Open hosted by Valamar.

    https://www.7dnevno.hr/sport/sportsko…pen-by-valamar/

Nepročitani postovi

    1. Title
    2. Odgovora
    3. Zadnji odgovor
    1. VLEN (Viktor Lenac d.d.) 2k

      • accountant
      • February 14, 2020 at 12:36 PM
      • Dionice
      • accountant
      • June 20, 2025 at 11:29 PM
    2. Odgovora
      2k
      Pregleda
      923k
      2k
    3. umalo

      June 20, 2025 at 11:29 PM
    1. HT (Hrvatski Telekom d.d.) 775

      • Admin
      • February 12, 2020 at 2:28 PM
      • Dionice
      • Admin
      • June 20, 2025 at 4:29 PM
    2. Odgovora
      775
      Pregleda
      423k
      775
    3. Tešanj

      June 20, 2025 at 4:29 PM
    1. HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.) 3.1k

      • harpun
      • February 12, 2020 at 6:36 PM
      • Dionice
      • harpun
      • June 20, 2025 at 2:51 PM
    2. Odgovora
      3.1k
      Pregleda
      1M
      3.1k
    3. bjane

      June 20, 2025 at 2:51 PM
    1. Svaštara (offtopic postovi iz raznih tema) 4.3k

      • maratonac
      • February 19, 2020 at 1:17 PM
      • Kavana
      • maratonac
      • June 20, 2025 at 2:26 PM
    2. Odgovora
      4.3k
      Pregleda
      1.3M
      4.3k
    3. All

      June 20, 2025 at 2:26 PM
    1. INGR (INGRA d.d.) 1.9k

      • harpun
      • February 13, 2020 at 7:06 PM
      • Dionice
      • harpun
      • June 19, 2025 at 9:20 AM
    2. Odgovora
      1.9k
      Pregleda
      848k
      1.9k
    3. misterno

      June 19, 2025 at 9:20 AM

Registracija

Još nemate račun? Registriraj se sada i budi dio ove zajednice!

Registriraj se

Najnoviji postovi

  • VLEN (Viktor Lenac d.d.)

    umalo June 20, 2025 at 11:29 PM
  • HT (Hrvatski Telekom d.d.)

    Tešanj June 20, 2025 at 4:29 PM
  • HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

    bjane June 20, 2025 at 2:51 PM
  • Svaštara (offtopic postovi iz raznih tema)

    All June 20, 2025 at 2:26 PM
  • INGR (INGRA d.d.)

    misterno June 19, 2025 at 9:20 AM
  • KOEI (Končar - Elektroindustrija d.d.)

    JoSko111 June 18, 2025 at 1:59 PM
  • Što smo danas tržili

    All June 17, 2025 at 2:59 PM
  • MDKA (Medika d.d.)

    Jure June 16, 2025 at 3:02 PM
  • ADPL (AD Plastik d.d.)

    darac11 June 14, 2025 at 3:37 PM
  • Ideje za trgovanje na inozemnim tržištima - Što i zašto ?

    my moon June 13, 2025 at 7:21 PM

Popularne Teme

  • Komentari trgovanja na burzi - LIVE

    16,810 Replies, 5 years ago
  • ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

    15,509 Replies, 5 years ago
  • Što smo danas tržili

    6,024 Replies, 5 years ago
  • IG (ING-GRAD d.d.)

    91 Replies, 4 months ago
  • SPAN (SPAN d.d.)

    2,574 Replies, 4 years ago

Tags

  • rivp
  • valamar

Online korisnici na ovoj temi

  • 1 gost
  1. Privacy Policy
  2. Kontakt
Powered by WoltLab Suite™