Komentari trgovanja na burzi - LIVE

• Baš je dobar ovaj naš zagrebački berzan, rekli bi najbolji na svijetu.

Dok vani sve raste, kod nas stagnira, a čim vani nagovijeste korekciju,

naš berzan se po AI samoautomatski korektira, ma milina :thumbup:. Laganini petak

i to, malo dosadnjikavo, idem u vrt gledati visibabe kako rastu za malo

uzbuđenja, bar do 15:30 dok se NYSE ne otvori ^^.

sve ovo je samo trejd igra........ do onog "pravog" rasta ima to još puno prostora za zviznit.......do tada samo surfing, hvatat prilike i "take the money and run"..........

• The U.S. economy added 517,000 jobs in January and the unemployment rate fell to 3.4 percent, the Labor Department said Friday.

Evo malo lijepih vijesti za Market...

Nego, da pitam kešoljupce, kako lova u čarapici , jel joj toplo? ^^ Mala šala!

• longeri se cijelo ovo desetljeće neće oporavit od šupljeg optimizma na koji su nasjeli u 2021 čak i u 2022 jel value nije value........znate i sami kak je, kupujete za long a prodajete za minus.......dno je toliko daleko da se odavdje ni dalekozorom ne vidi.........

• lako za lovu, neće se smrznuti, može se samo otopiti zbog visoke temperature, osim toga, nije dobro sve čarapice zarobiti i hodati bos, zebu noge ;)

meni se čini da nas stranci lagano otkupljuju za kikiriki

• Oli ćete i vi početi visibabe saditi da imate pratiti nakakav rast? 😅

• longeri se cijelo ovo desetljeće neće oporavit od šupljeg optimizma na koji su nasjeli u 2021 čak i u 2022 jel value nije value........znate i sami kak je, kupujete za long a prodajete za minus.......dno je toliko daleko da se odavdje ni dalekozorom ne vidi.........

Oli ćete i vi početi visibabe saditi da imate pratiti nakakav rast? 😅

navuklo menadžeriju da uleti pa da na dnu imaju šta prodat.....

• ima jedan interesantan podatak za poslovanje američkih banaka u prošloj godini. normalno imali su oni zaradu ali u segmentu poslovanja sa stanovništvom, lizing za automobile, nekretninski krediti i kartično poslovanje sve su tu ostvarile značajne gubitke. stanovništvo teško vraća kredite i još teže će biti.

moglo bi se isto postaviti pitanje kad smo mi sad u euro zoni zašto su kamate kod nas više nego kod drugih članica? da li je kreditni rejting objektivno postavljen? ako je zaduženost hr 70% bdp a neke države preko 100% da li je njihovo stanovništvo zaslužilo manju kamatu od nas? ili šta je dozvoljeno jupiteru nije i volu.

• Danas se nitko ne boji dizati ogromne kredite kad su u pitanju bilo kakve nekretnine i njihovo renoviranje. Osim možda par nas na ovom forumu.

zato ćemo mi dizat kad bude tribalo kupit dionice ;)

Ono što sam dosada naučio , jest da od paraliziranog pasivnog promatranja marketa, nema zarade...dobro proučit materiju i kad ti instinkt kaže uleti, uleti...također za one koji su stalno u smaku svijeta za njih nije market, jer tu leži zarada.

• ili ukazuje da burzu napuštaju špekulanti (traderi), a ostaju investitori :D

Ne znam, ja što čitam po forumu nijedan trejder ne kuka, a bogami dugoročni su svi zavijeni u crno...

Cijela poanta dugoročnog investiranja je da ne moraš svaki dan visiti na gledalici, forumu, itd. bez neke velike brige za svoj portfelj. Onaj dugoročni koji stalno nešto kuka po forumu je ili debelo promašio u procjenama pa ga lovi nervoza ili nema potrebne karakterne osobine (ponajviše strpljenje) za takav oblik investiranja. Ja se uključim u rasprave par puta godišnje kad se objavljuju FI i kad planiram prilagoditi određene pozicije (3 do 4 puta godišnje Max, taman da se broker ne požali) i to je to. Komentirati dnevna trgovanja na ovako niskim iznosima i likvidnosti je sve manje zanimljivo, obzirom da naše tržište reagira ili sporo ili nikako na vijesti, kakve god one bile. Da ne bude sve off topic mogu reći da kratim VLEN trenutno i pripremam municiju za ulaz u jednu poziciju prije Q4 izvješća, koju bih ipak otkrio nakon kupnje željene količine.

• Koja je ovo suga od trgovanja......

Svaki dan nakon 13-14h drasticno pada broj transakcija.

Kao da oni sto zele nesto trziti to uvijek zele napraviti sto ranije ujutro......a za nas koji volimo dulje spavati - ćorak.

• Sustav sprječavanja pranja novca i financiranja terorizma

Koja je ovo suga od trgovanja......

Kao da oni sto zele nesto trziti to uvijek zele napraviti sto ranije ujutro......a za nas koji volimo dulje spavati - ćorak.

prilagodite se kolega, ranije se probudite, pokupite lovu i onda lagano nazad na spavanje do ručka ^^

• Koja je ovo suga od trgovanja......

to ti je u americi normalno. prvih sat dva su ozbiljne stvari, a poslije onako...