Display MoreDisplay MoreTu su na osnovnoj matematici pali oni koji su ovdje dizali paniku pardon sirili "oprez" da kina moze proizvesti ugljena 12 mil mjesecno i da se nece dogodito ono sto se dogada.
A bilo je i onih koji su pisali suprotno
"Ugljen je najbolje sto se dry bulku desava a ne nesto cime treba izazivati "oprez"(paniku)
Promjenu tog trenda cemo jos dosta cekati.
Mozemo za koji mjesec ili vise analizirati tko je bio bolji prognosticar.😁
Trenutno su poplave, prije su bile nesrece u rudnicima, pa ce biti nesto novo.
Kina nemoze sa zalihama koje ima vjecito povecacati proizvodnju ni kada to CCP naredi. "RE: DRY BULK bez cenzure
Evo Kine na 12,05m tona dnevne proizvodnja ugljena, cak su i prebacili normu koju su si zacrtali, i stalno ju povecavaju.
So far, Beijing's cajoling has worked, with daily coal output scaling a record high of 12.05 million tonnes on Nov. 10, the country's state planner said.
"It truly shows the power of Chinese authorities over the domestic coal market and the economy in general."
China's coal output is on track to hit a new all-time record in October if the latest output pace is maintained.
Možda su srusili privremeno cijenu, al nisu ubili potražnju. A takva situacija je uvijek u duljem roku pogubna unatoč želji za kontrolom i utjecajem na cijene. A to piše i u drugom dijelu članka kao misljenje analitičara:
Rystad Energy analysts expect prices to continue to retreat in the short to medium term but warned "the thermal coal market is still currently very tight so any supply disruptions or extreme winter weather events could easily send prices shooting back up again."
"We expect price volatility to be high," they added.
What is clearer is Beijing's commitment to steering the market, said Yu Aiqun, a researcher at U.S.-based Global Energy Monitor think tank.
"The government can put its hand in the market as deep as it wants," she said.
…. a ja bih u nastavku posljednje rečenice dodao, sve dok ne zakrvavi ruke od boli i vrućine. Vrč ide na izvor dok se ne razbije.