1. Pregled
  2. Forum
    1. Unresolved Threads
  • Login
  • Register
  • Search
Everywhere
  • Everywhere
  • Articles
  • Pages
  • Forum
  • More Options
  1. Dionice.NET
  2. Normani

Posts by Normani

  • Utjecaj i posljedice ratova na tržišta kapitala

    • Normani
    • October 14, 2022 at 1:22 AM

    Janjičari.

    AP: Rusi kradu djecu iz Ukrajine

    Associated Press objavio je rezultate istrage koja je pokazala da Rusi odvode djecu iz ratom zahvaćenih područja u Ukrajini te ih preodgajaju u Ruse. Ukrajinske vlasti procjenjuju da su Rusi odveli oko osam tisuća djece, Među njima je mnogo siročadi, od kojih je dobar dio u ratu ostao bez roditelja, ali tu su i djeca koja su bila smještena u domove zbog teških situacija u njihovim obiteljima.

    Takvo nešto može označavati genocid, pišu iz AP-a, odnosno uništavanje identiteta neprijateljske nacije. Petro Andrjuščenko, savjetnik gradonačelnika Mariupolja, tvrdi da su samo iz tog grada odvedene stotine djece. "Užasno. Ne znamo imaju li naša djeca roditelje ili druge skrbnike jer ih ruske trupe otimaju silom", izjavio je.

    Ruski zakoni inače zabranjuju usvajanje djece iz inozemstva, no Vladimir Putin u svibnju je potpisao dekret kojim se takvo što omogućuje za djecu iz Ukrajine. AP piše i da Rusi plaćaju obiteljima za svako posvojeno ukrajinsko dijete, a za djecu s poteškoćama daju i do tisuću eura. Navodno organiziraju i kampove u kojima ukrajinskoj djeci nude "domoljubnu edukaciju".

  • Ulaganje u solarne elektrane

    • Normani
    • October 14, 2022 at 1:20 AM

    Nije solarna elektrana, ali je isto ekološka.

    ZAGREB (Croatia), October 13 (SeeNews) - German wind turbine manufacturers Nordex said on Thursday it has won an order to supply and install 10 N149/4.X turbines for a wind farm with an installed nominal capacity of 50 MW in Croatia.

    The names of the customer and the project are undisclosed, Nordex said in a press release.

    The wind farm is being built in the municipality of Gracac, Zadar county.

    https://seenews.com/news/nordex-to…-croatia-801034

  • KODT (Končar - Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

    • Normani
    • October 14, 2022 at 12:49 AM

    Prošlost - sadašnjost - budućnost! :thumbup: 8)

    Isporučeni transformatori za vjetroelektrane u Finskoj

    Društvo KONČAR – Distributivni i specijalni transformatori

    (D&ST) završilo je još jedan projekt za tržište Finske. Naime,
    nakon uspješnog završnog ispitivanja i preuzimanja kupcu su
    sredinom rujna 2022. godine isporučeni ugovoreni transformatori.


    Riječ je o tri transformatora nazivne snage 85 MVA namijenjena
    za dvije vjetroelektrane
    koje se grade u istočnom dijelu Alajärvija, u
    regiji Južne Ostrobothnije. Njihova izgradnja počela je krajem 2021.
    godine i obuhvaća postavljanje 36 vjetroagregata ukupne nominalne
    snage 216 MW. Prvi kilovatsati iz vjetroelektrana poteći će krajem
    2023. godine.


    Krajnji korisnik i investitor je finska tvrtka za proizvodnju električne energije iz obnovljivih izvora, koja je za manje od dvije godine pokrenula više od 500 MW investicijskih projekata u nove vjetroelektrane. Za istog kupca D&ST je već sredinom 2020. godine isporučio četiri transformatora nazivne snage 63 MVA za još jednu vjetroelektranu na području općine Pyhäntä i grada Kajaani u regiji Sjeverne Ostrobothnije. Elektrana, puštena u rad početkom 2022. godine, ima 41 vjetroagregat ukupne nazivne snage 211 MW i proizvodit će na godinu oko 700 GWh električne energije, što je dostatno za potrebe oko 36.000 obiteljskih kuća.


    Uspješna suradnja D&ST-a s finskim partnerom potvrđuje i novi
    projekt ugovoren ove godine za proizvodnju triju transformatora 50
    MVA, s rokom isporuke sredinom 2023. godine.


    Iako je više od polovine finske proizvodnje električne energije
    iz obnovljivih izvora, stalnim rastom potreba za njom nametnula
    se ključnom izgradnja dodatnih vjetroelektrana
    kako bi se ostvarili
    zadani ciljevi za smanjenje posljedica klimatskih promjena te dostizanje ugljične neutralnosti.


    https://www.koncar.hr/wp-content/uploads/2022/10/Koncarevac_1480.pdf

  • Komentari trgovanja na burzi - LIVE

    • Normani
    • October 13, 2022 at 11:48 PM
    Quote from komot

    Od 01.01. sam s današnjim danom 1 posto u plusu s portfeljom plus 3 posto u dividendama. Znači 4 posto. (...) Portfelj mi ponderirano ima malo preko 7 p/e, nije mi racionalno ići u prodaju. Medika, osiguranja, stočna hrana, kodt ne izgledaju nešto rizično, Pevex mi se čini da radi nikad bolje, a i vlen i spin valis i ikba.

    Ne kažem da je isto za sve, ja sam u value dionicama, nije baš da se guraju na prodaju takvih osim kodt, ali i to je zastalo. Pročistilo se puno toga na ZSE, nema ni amatera ni otvorenih fondova koji su pumpali cijene 2007. Hrvatska stoji neusporedivo bolje nego 2008 u svakom pogledu, čak se ZSE pokazala kao relativno sigurna luka u odnosu na napuhanu ameriku.

    Ugodno je bilo čitati ovaj post. Svako dobro želim. :thumbup:

  • Utjecaj i posljedice ratova na tržišta kapitala

    • Normani
    • October 13, 2022 at 3:28 PM
    Quote from D_artagnan

    3. svjetski rat... a ono samo jedna zemlja bolesni agresor i radi sra*je, svi normalni u svijetu protiv nje ^^

    Svi normalni su protiv, da.

    A sada pogledaj tekst transparenta usred Zagreba napisan 22. siječnja 2022. godine tj. mjesec dana prije ruskog napada na Ukrajinu. Autor je veća skupina aktivista koja je svoje stavove promovirala, između ostalog i na Facebooku. Ili je to možda samo Štocholmski sindrom?

    https://www.index.hr/vijesti/clanak…ju/2334446.aspx

  • Ideje za trgovanje na inozemnim tržištima - Što i zašto ?

    • Normani
    • October 13, 2022 at 3:35 AM
    Quote from Yieldchaser

    Hrpa precijenjenih papira za koje je ionako samo bilo pitanje vremena kada će puknuti. (...) Ako/kad ekipa odustane od Applea, e to će biti pravo dno.

    Mislim da su se u međuvremenu vrijednosti, barem veći dio njih, unormalile. Što ne znači da možebitno ne mogu potegnuti još malo prema dolje. Meni je sada zanimljivije pitanje što će biti u nastavku ili sljedećih godina s poslovanjem. Od Applea će teško odustati.

  • Komentari trgovanja na burzi - LIVE

    • Normani
    • October 12, 2022 at 10:45 PM
    Quote from komot

    Pa zato ima jeftinih prilika, lakše je kupovati na p/e 7 nego na 27. I još ih ima s rastućim poslovanjem na takvim valuacijama. A i ta naša Hrvatska nije više zadnje smeće od zemlje kao prije 5,6 godina. Vrijeme je da nadoknadimo propušteno, i hoćemo, tek smo krenuli.

    O-hoo, ti si optimist! Lijepo je to čitati. :) Istina, moram priznati da sam se ugodno iznenadio u zadnje vrijeme kako su poduzeća koja su preživjela na ZSE pokazala u prosjeku dobre i vrlo dobre, čak i odlične rezultate. Dakle, treba se ravnati po valuacijama i perspektivi, a manjim dijelom kupovati ili prodavati zbog toga što to netko u Njemačkoj. Njemačka je trenutačno na udaru raznih nepovoljnih vjetrova uslijed rata u Ukrajini i to ih sve opterećuje.

  • Komentari trgovanja na burzi - LIVE

    • Normani
    • October 12, 2022 at 10:31 PM
    Quote from LodeRunner

    Rekao bih da pratimo DAX na milimetar.

    Nije baš na milimetar. No, ako je barem približno tako, onda posao fond managera u RH uopće nije tako loš. Dapače. Kada vidiš DAX u crvenom, onda eventualno za svaki slučaj nešto malo prodaš. Kada vidiš zeleno, nešto malo kupiš kako ti netko možda malo prigovorio. Uvijek se možeš pozvati da "stanje u Njemačkoj I šire". ^^ Sve u svemu, nisi previše razmišljao, uglavnom si imitirao, ali si na kraju dana ipak nešto "napravio". Dovoljno za plaću. ^^ :P

  • LKRI (Luka Rijeka d.d.)

    • Normani
    • October 12, 2022 at 4:41 AM
    Quote from harpun

    bez puno buke

    Preko vikenda mi je2 dana baš bilo neobično mirno tijekom noći. Idealno za spavanje. Na vezu nije bio ni jedan brod. Već dugo to nisam doživio.

    Kako će u budućnosti spavati onaj koji je kupio veću količinu na 52 kn, ne znam...

  • KODT (Končar - Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

    • Normani
    • October 12, 2022 at 1:13 AM

    Iako su ovo događaji koji će, između ostalih, vjerojatno (morati) zaposliti i poljski PET, teško mi je pri srcu primati na znanje ovakve destrukcije i razaranja nečega što je čovjek mukotrpno stvorio i gradio. O ljudskim žrtvama i patnjama da ne govorimo. ;(

    Ukrajina: Ruski projektili pogodili 30% naše energetske infrastrukture

    Ukrajinski ministar energetike, Herman Haluščenko, rekao je za CNN da su ruski projektili u dva dana pogodili otprilike 30% energetske infrastrukture u zemlji.

  • Utjecaj i posljedice ratova na tržišta kapitala

    • Normani
    • October 11, 2022 at 10:55 PM

    Ukrajina: Ruski projektili pogodili 30% naše energetske infrastrukture

    Ukrajinski ministar energetike, Herman Haluščenko, rekao je za CNN da su ruski projektili u dva dana pogodili otprilike 30% energetske infrastrukture u zemlji.

    "Šaljemo ovu poruku našim partnerima: moramo zaštititi nebo. Ruse nije briga za bilo kakve međunarodne sporazume ili konvencije", rekao je.

    Rusko ministarstvo obrane ranije je potvrdilo da nastavlja zračne udare dugog dometa na ukrajinsku vojnu i energetsku infrastrukturu.

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Jao, jadni ljudi (i napadnuti i oni koji MORAJU napadati), ovo je totalni rat.

  • Ideje za trgovanje na inozemnim tržištima - Što i zašto ?

    • Normani
    • October 11, 2022 at 10:32 PM
    Quote from my moon

    kupio sam

    annx

    alvr

    hes

    icfi

    Đe to samo nađe? Laku noć. :)

  • Ulaganje u solarne elektrane

    • Normani
    • October 11, 2022 at 6:18 PM
    Quote from havi

    Novi auto vide susjedi , ekipa na poslu itd.

    Ne samo ekipa na poslu i susjedi. Mislim da je također važno da vide i cure, supruge, ljubavnice. Pogotovo ako je velik. Žene navodno vole kada muškarci imaju velike. Aute. :S Dakle, auto je iz narodne perspektive ipak dobra investicija u marketing. :P

  • ADPL (AD Plastik d.d.)

    • Normani
    • October 11, 2022 at 6:05 PM
    Quote from Zvjezdani

    I Nissan ide ća iz Rusije - uz mogućnost povratka u narednih 6 godina.

    Nakon Renaulta i mnogih drugih. Kako bilo, Nissan je u slučaju prodaje svojih postrojenja prošao ni manje, ni više nego 62 puta bolje od Renaulta. Impresivno!

  • Ideje za trgovanje na inozemnim tržištima - Što i zašto ?

    • Normani
    • October 11, 2022 at 1:04 PM

    Rollercaster. Do prije 6-12 mjeseci su gotovo svi o svemu govorili superlativima, evo npr. za Intel se naveliko govorilo u raznim međunarodnim medijima kako ga treba kupiti, kako je jeftin, kako treba iskoristiti (tadašnji) pad i relativno niski PE jer će sve biti super, a gle sada, sada odjednom ništa više nije dobro.

    Prognoza za rast američke ekonomije u q3 je "katastrofalnih" 4,1%, kažu, takav "tragično" niski rast nisu doživjeli od pradavnog i već skoro zaporavljenog q4 2020. =O Trebalo bi pitati roditelje ili bake i djedove sjećaju li se možda oni tih teških vremena kada je RAST (!) bio samo 4.1%. Mislim da bismo svi trebali suosjećati s Amerima, nije to lako, ne...

    Preuveličavanje. A mora se, eto, o nečemu govoriti na TV i pisati. I onda ljudima svakodnevno ispirati mozak jedno te istim najavama. Ako vijest nije dramatična, gotovo da nije vijest. :P

  • Komentari trgovanja na burzi - LIVE

    • Normani
    • October 11, 2022 at 1:07 AM

    Evo tko je kupovao ADPL and co.

    The content cannot be displayed because you do not have authorisation to view this content.

    Files

    pasted-from-clipboard.png 103.2 kB – 0 Downloads
  • CKML (Čakovečki mlinovi)

    • Normani
    • October 10, 2022 at 2:52 PM

    Evo, nije puno, ali eto, još malo utjehe za duševne boli. :)

    Ako mogu birati kruh u trgovini, kupujem od pekare Radnik Opatija. Bolji je od većine ostalih. :thumbup: Također, na otoku Krku volim zaći u Trgovinu Krk, taj lanac je solidno organiziran i posložen, ponuda je također kvalitetna, imaju dobaru kuhanu hranu, baca na domaće što je rijetkost, hrana i kuhari su mi ponešto bolji od onoga u Plodinama. Vidim da mnogi fizički radnici onamo zalaze zbog ručka.

  • CKML (Čakovečki mlinovi)

    • Normani
    • October 10, 2022 at 2:41 PM
    Quote from Brunos

    U meduvremenu divka dobro dode onima koji su unutra za dusevne boli od nelikvidnosti i nerasta cijene.

    Stock market profits are compensation for pain and suffering. First comes pain, then comes money. ^^

    André Kostolany

  • KODT (Končar - Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

    • Normani
    • October 10, 2022 at 1:31 PM

    Visoko društvo supportera i partnera će se okupiti na skorašnjoj konferenciji u Zagrebu, značajna imena, nema šta! :thumbup:  

    Možda netko usput nabaci pokoju lijepu riječ za KODT. :)

    Sustainability – outlook for the transformer industry

    Transformers Magazine’s Industry Navigator Conference 2022


    United with our partners, we are glad to announce a new conference entitled ‘Sustainability – outlook for the transformer industry‘.

    The event will be held live on 20 – 21 October 2022, in hybrid participation (online – Transformers Academy, physical – Zagreb, Croatia; Hotel Antunović, Zagrebačka avenija 100a).

    SUPPORTERS

    Champions of sustainability

    • ThyssenKrupp
    • Hitachi Energy
    • SGB-SMIT Group
    • Ergon

    Partners

    • EDF
    • Terna
    • Cargill
    • Micafluid
    • Siemens Energy
    • Končar

    Sponsors

    • Nynas
    • Dynamic Ratings 
    • Midel
    • PTTX 
    • Maschinenfabrik Reinhausen
    Sustainability – outlook for the transformer industry
    Transformers Magazine’s Industry Navigator Conference 2022
    transformers-magazine.com
  • RIVP (Valamar Riviera d.d.)

    • Normani
    • October 10, 2022 at 12:05 PM
    Quote from Lukasenko

    Tko je ovdje u pravu, ovi što prodaju po 29 ili ovi koji se trgaju da kupe po 29 :/

    Koliko kupci/prodavači očekuju plusa/minusa na ovoj dionici? 20-30% ili više? Koliki je tu potencijal na gore ili dolje? :/

  1. Privacy Policy
  2. Kontakt
Powered by WoltLab Suite™