1. Pregled
  2. Forum
    1. Unresolved Threads
  • Login
  • Register
  • Search
Everywhere
  • Everywhere
  • Articles
  • Pages
  • Forum
  • More Options
  1. Dionice.NET
  2. Marin83

Posts by Marin83

  • TPNG (tankerska plovidba next generation)

    • Marin83
    • January 26, 2021 at 3:31 PM
    Quote from Mrcash

    a morao je kad tada testirati kvotu 43 kn , sad će mo vidit šta je sa onim prodavačem

    Evo je, osvojila 44kn...

  • Komentari trgovanja na burzi - LIVE

    • Marin83
    • January 26, 2021 at 12:59 PM
    Quote from Moller
    Quote from verdi

    Sukladno čl. 260. st. 1. Pravila Zagrebačke burze, Burza je razvrstala izdavatelja Sunce hoteli d.d. u segment promatranja zbog neprovjerenih medijskih napisa o prodaji Društva američkom investicijskom fondu.

    da li netko zna gdje je izašao ovaj članak?

    nema još nigdje ništa, zato i jeste neprovjeren napis, možda je netko stopirao članak dok se provjeri ili je Jako u Americi pustio kakav probni balon u nekom lokalnom tjedniku, uglavnom se onaj veći nalog maknuo

    Čeka da se na bidu naslaga naloga od par tisuća dionica i to uz ekstremno visoku cijenu pa ih bude sve pokupija..a mediji malo,malo pa pišu da Jako prodaje Sunce Hotele zadnju godinu.

  • TPNG (tankerska plovidba next generation)

    • Marin83
    • January 25, 2021 at 3:26 PM

    TPNG počeo rasti, samo da se opet ne aktivira onaj veliki prodavač.

  • Komentari trgovanja na burzi - LIVE

    • Marin83
    • January 25, 2021 at 2:58 PM
    Quote from Moller
    Quote from Marin83

    Ovaj sa askom od 2500 dionica na 140kn na SUKC mogao bi lijepo srušiti cijenu ove dionice...treba ovo pratiti i postavit mamce nisko.

    samo da hoće opet dijeliti po 100, ajjoj što bi bilo zanimljivo

    U toj sam dionici lani 7-8 puta ulazija izlazija...kupuješ između 100-105, a prodaješ između 110-115kn...ova dionica mi je lani bila ko oročena štednja u najboljim vrimenima. I što je najbolje mogao si lipe cifre okretati, a nikad nije bila u fokusu.

    U jednom trenutku sam toliko naloga zadava na nju, da sam jednom umisto buy, stisinija sell, i to mi je bio jedini gubitak u toj dionici, sreća nije bija veliki nalog. :)

  • Komentari trgovanja na burzi - LIVE

    • Marin83
    • January 25, 2021 at 1:28 PM

    Ovaj sa askom od 2500 dionica na 140kn na SUKC mogao bi lijepo srušiti cijenu ove dionice...treba ovo pratiti i postavit mamce nisko.

  • Komentari trgovanja na burzi - LIVE

    • Marin83
    • January 25, 2021 at 12:48 PM
    Quote from zlocesti

    https://www.index.hr/vijesti/clanak…ma/2249317.aspx

    Ovo će samo eskalirati.

    Bojim se da će se odraziti i na index

    Komentar za naše iz stožera...vidila žaba da se konj potkiva, pa digla i ona nogu...tko je shvatija, svatija je.

  • ADRS (Adris grupa d.d.)

    • Marin83
    • January 25, 2021 at 10:06 AM

    Vidim ADRIS2 lipo pada, možda bi se moglo ući na 400 kn opet u dionicu...

  • ARNT (Arena Hospitality Group d.d.)

    • Marin83
    • January 23, 2021 at 9:39 PM
    Quote from karlo

    Čemu ovoliki pad cijene u samo nekoliko dana? je li ima neko neki info? Pa ni RIVP-u nije toliko pala cijena..

    Trebaš pitat market makera na ARNT. Zašto se povlači i pušta malima da glavninu dionica kupe. Napominjem naspram drugih turista, dionica je jako podcijenjena. Hebate veliki dio turista ima tržišnu kapitalizaciju iznad ukupne aktive, ne znam na temelju kojih rezultata je takva cijena, a ARNT jedva tržišnom kapitalizacijom pokriva vridnost vlastitiog kapitala i to tek zadnja 2-3 miseca.

  • ADRS (Adris grupa d.d.)

    • Marin83
    • January 23, 2021 at 5:47 PM
    Quote from jack_zg

    Provizorna online računica na Laqo.hr mi je ponudila za osnovno osigurane 35% nižu cijenu od one koju danas plaćam kod drugog osiguravatelja. Razlika koja sam uspio utvrditi između osiguranja je ta što mi kod Laqo nije uključena ona odšteta u slučaju smrti/invaliditeta 40k/80k kn. Kod Laqo je dakle uklučeno čisto osiguranje ako skrivite štetu kod druge osobe.

    Samo golo obvezno +AO plus....sve drugo je porez na neznanje.

  • ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

    • Marin83
    • January 22, 2021 at 7:59 PM
    Quote from Marielena
    Quote from Marin83

    Ja sam isto totalno migrirao iz ATPL u TPNG...i mogu ti reći da mirnije spavam.

    Prvo TPNG je već snažno pao sa 55-56kn na 42kn, drugo ima lijepu dobit u 2020, treće ima mali dug, četvrto ima stabilne poslovne prihode 2020 naspram 2019, peto mirovinci su unutra jako.

    ATPL ima brutalan gubitak 2020, ima brutalan dug, brutalnu kamatu na dug od nekih 8.8%, drastičan pad poslovnih prihoda, ni najveći dioničar firme ne vjeruje u firmu i prodaje dionice budzašto.

    Znam da se ne bave prijevozom istog tereta, ali ja sada mirnije spavam.

    Kolega ne trudite se. Tpng je firma koja ce imati za pandemijsku 2020 20 milijuna kuna ciste dobiti a jos su ove godine imali i dokovanje. A trenutno se zbog velikog prodavaca trzi debelo ispod booka.

    Trenutno im svih 6 brodova voze pod ugovorima.

    I ja nikome ne govorim da ne kupuje Atpl po ovim cijenama. Neka kupi.

    A ja obecajem da se micem sa ove teme i Viro teme. I kada se ja maknem slijedi raketa.

    Display More

    Te u prvih 9 mjeseci 2020 smanjili dug cca 50 milijuna kuna, a dugotrajnu imovinu povećali za 35 milijuna kuna, te vlastiti kapital i rezerve za 7 milja kuna.

  • ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

    • Marin83
    • January 22, 2021 at 7:40 PM
    Quote from DiAbLeRo

    Pa nisam ni rekao u tom postu koji citirate kako će i za što iskoristiti taj novac, naravno da će prvo otplatiti kredit.

    A to da ni lipa neće ostati na računu tek nam ostaje za vidjeti, zar ne?

    I za taj iznos će se smanjiti aktiva firme,te materijalna imovina. Tako da će omjer vlastitog kapitala i duga ostati približno isti, a dok je god tako mogu zaboraviti da će im banke davati manje kamate na refinaciranje duga. Polagano umiranje.

    Dakle dokapitalizacija u svrhu smanjena duga, ili predstečajna, svako daljnje odugovlačanje ide na stetu dioničara i sa druge strane vjerovnika.

  • ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

    • Marin83
    • January 22, 2021 at 7:34 PM
    Quote from Marielena
    Quote from diokidina

    Marielena

    U kojem svijetu zivis?????????

    Vidi se da nisi strucna u ovom sektoru.

    Tko kupuje brodove u kešu, kupuje se na kredit. Sta je tpng kupio brodove u kešu.

    Samo za tvoju info do ljeta se ocekuje jaci pad naftnih derivata, a rasti teret je sve trazeniji. Kad prođe Kineska Nova godina vidjet ces koliki ce BDI rasti i slici index.

    Ima jos ovdje pozitivnih poteza uprave, ali necu sad o tome.

    Display More

    Kolega diokidina, nema potrebe za ad hominem argumentima. Ja nisam nigdje napisala da sam strucnjak za dry bulk. Zato niti nisam manager u Atpl. Bojim se da je problem da niti IB to nije i zato smo tu gdje jesmo. Svastarilo se sa hotelima i gradjevinom, sve to se nije proslavilo, a core business je zapusten.

    I ja vam nigdje ne savjetujem da vi ne kupujete Atpl. Slobodno kupujte Atpl.

    I ovo je klasican strawman gdje mi odgovarate nesto sto ja nisam niti tvrdila.

    Oni, naime, ne kupuju nove brodove, nego prodaju stare. Tu je razlika.

    Ne znam zasto sam ja vazna. Ja sam dugorocni dionicar u Tpng. Kupujem sada jer su cijene nisko jer trenutno niti nije idealno vrijeme za taj sektor. Kada bude, biti ce mi kasno za ulazak.

    Nigdje nisam napisala da ne bih nikada kupila Atpl, samo imam svoj target.

    P.S. Sto vi mislite kako bi eventualni pad cijene nafte utjecao na cijenu dionice Tpng?

    Display More

    Ja sam isto totalno migrirao iz ATPL u TPNG...i mogu ti reći da mirnije spavam.

    Prvo TPNG je već snažno pao sa 55-56kn na 42kn, drugo ima lijepu dobit u 2020, treće ima mali dug, četvrto ima stabilne poslovne prihode 2020 naspram 2019, peto mirovinci su unutra jako.

    ATPL ima brutalan gubitak 2020, ima brutalan dug, brutalnu kamatu na dug od nekih 8.8%, drastičan pad poslovnih prihoda, ni najveći dioničar firme ne vjeruje u firmu i prodaje dionice budzašto.

    Znam da se ne bave prijevozom istog tereta, ali ja sada mirnije spavam.

  • Što smo danas tržili

    • Marin83
    • January 22, 2021 at 3:43 PM
    Quote from Roki

    Kontam ako vide 74 999,99 da si jako sumnjiv. Mogao bih probati baš da vidim što će biti :D

    Daj roditeljima novac na ruke, a neka ti oni uplate preko tekućeg, opis plaćanja:DAR.....čuvaš potvrdu i mirna Bosna.

  • Komentari trgovanja na burzi - LIVE

    • Marin83
    • January 22, 2021 at 3:40 PM

    Ja samo znam da na ZSE imaš 1-3 dana u mjesecu kada treba prodat gotovo sve što imaš, a ostalih 20-tak dana su prilike za kupnju.

  • Što smo danas tržili

    • Marin83
    • January 22, 2021 at 3:18 PM
    Quote from st-brajo
    Quote from Roki

    Pa iz čarape na bankovni pa onda na brokerski. Ovaj crveni dio je lova od nikud...

    vidi svote koje im zvone za pranje novca, pa uplati manje od toga.

    ne znam o kojim se iznosima točno radi, jer stalno mijenjaju.

    prije je bilo 105 k kuna 🤷

    Dok god tvoja ukupna imovina(kupovna vrijednost iste), ne premašuje tvoje ukupne prihode tokom života + nasljedstva i darovi za poreznu ništa nije sporno.

  • Što smo danas tržili

    • Marin83
    • January 22, 2021 at 3:14 PM
    Quote from diokidina
    Quote from Marin83

    Jučer i danas +ARNT, prosjek 315kn.U pon. dokupim x2 ako nastavi padat...

    Samo pogledaj koliko je ova dionica narasla u zadnje vrijeme, i to umjetno, pa ce ti bit jasno da korekcija jos nije gotova.

    Od svih turista po meni najpodcijenjenija dionica, pogledaj koliko turističkih dionica ima tržišnu kapitalizaciju veću od ukupne aktive...

  • Što smo danas tržili

    • Marin83
    • January 22, 2021 at 2:50 PM
    Quote from Moller
    Quote from Marin83

    Jučer i danas +ARNT, prosjek 315kn. Sutra dokupim x2 ako nastavi pada...

    izgleda nećete trebati čekati sutra, a i subota je, nema smisla da otvaraju burzu radi vas, kupite danas evo već ima po 302-306 i sretno

    Hehe iskreno bude mi dosadno vikendom i praznikom...za danas dosta, budemo vidili u ponediljak situaciju,a i moram prebacit 100k kuna sa računa u HPB-u, tako da opet ništa prije pon..

    p.s. eto ispravija

  • Što smo danas tržili

    • Marin83
    • January 22, 2021 at 2:36 PM

    Jučer i danas +ARNT, prosjek 315kn.U pon. dokupim x2 ako nastavi padat...

  • Porez na kapitalnu dobit

    • Marin83
    • January 22, 2021 at 9:53 AM
    Quote from Ledica

    Neoporezivo bi trebalo biti do visine osnovnog osobnog odbitka koji iznosi 4 000 kuna i koji se priznaje kod obracuna primitaka od nesamostalnog rada tj. primitaka iz radnog odnosa i mirovina jer porez na kapitalnu dobit je ionako poseban porez i ne može se zbrajati s drugim dohotcima što nas stavlja u neravnopravan položaj prema onima koji imaju pravo na osobni odbitak kao dio dohotka koji se ne oporezuje.

    Tako je bilo do 2017godine, ko fol opravdanje je da kod kapitalnih primitaka ne plaćaš doprinost za zdravstveno i mirovinsko.

    Ali ako netko ima godišnju kapitalnu zaradu iznad 100k kuna, najbolje mu je trgovat, tj vodit knjige kao da se radi o samostalnom dohotku, mora si isplatiti neku min plaću koja je propisana za obrte od nekih 4.5k kuna i na nju doprinose(bolje platit mirovinsko od kojeg imaš koristi, nego porez od 10%), ovde možeš koristiti poreznu olakšicu, a ovu razliku do 100k kuna uvik možeš isplatiti neporezivo na plaću u vidu neporezivog regresa od 3000kn, onih 7500kn koje možeš isplatiti na plaću bez doprinosa i poreza, onih 6000kn neporezivnog i bez doprinosa za topli obrok, pa onih 6000kn za troškove prijevoza, ako si prijavio obrt da drugu lokaciju, nego gdje živit.

    Također možeš pod troškove podvest i dosta elektronike koju su kupio, sve u svrhu vođenja obrta, jebate možeš čak kupit i automobili, pa ga godišnje amortizirat za 20% kako bi doveo porez na dobit na 0 kn.

    I najbolje od svega, ako si ove godine ostvario velike gubitke, prenosivi su do 5 godina u budućnost, dakle ako si 2019 ostvario gubitak 100k kuna, možeš ih prebit sa dobiti iz 2025 i onda te godine ne platiti porez na dobit.

  • SLRS (Solaris d.d.)

    • Marin83
    • January 21, 2021 at 4:00 PM

    Haha evo su opozvali Glavnu skupštinu...https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/35228

    Koga je naguzilo, naguzilo...Da, čestitam onima koji su kupovali između 400-450kn, laganini zarada.

  1. Privacy Policy
  2. Kontakt
Powered by WoltLab Suite™