Međutim, iako je sve jasnije kako dilema za ESB više nije birati između inflacije i recesije, nego između visoke inflacije s recesijom praćene stagflacijom i zaustavljanja inflacije uz privremenu recesiju.
Niti sad nije sigurno da je inflacija od čak 7,5 posto dovoljno uvjerljiva da natjera predstavnike neuspješnijih članica EU u ESB-u da glasaju za dizanje kamata, jer bi u tom slučaju dramatično narasla cijena zaduživanja njihovih država, a još više kompanija.
U tom slučaju pitanje je, primjerice, mogu li zemlje kao što su Italija i Grčka izbjeći nacionalne bankrote.
Što god da odluče opet će tržište reagirati kao u Americi jer kao što je vidljivo iz teksta za jedne je dobro ovo a za druge nije. Znači ide rast pa pad pa rast ili obrnuto . Za koji dan opet na isto dođeš. Drastičnih odluka neće biti osim ako se 0,5 smatra drastično . Tipujem na 0,25.
Hebiga ja to pojednostavim pa čak i ako bude to nešto " drastično " to se radi zbog nečega, radi ublažavanja problema ili riješavanja istih . Znači za buduća razdoblja. To je kao da te boli zub pa znaš da moraš ić to riješit iako bi moglo boljeti. Boli ali si sretan. Kada bi svi gledali ko ja indeksi bi išli konstantno gore i nitko nebi rasprodavao radi ovakvih stvari i svi bi bili u plusu prije ili poslije a ne skakat ko koze na svaku vijest