Display MoreDa pratim tko ne bi u inflaciji i yield-u se krije odgovor ovog kruga ulaganja i da sve to stoji samo US 2Y yield nije fiksna metrika na koju se mozes fiksno uhvatit mjenja se na trzistu, nedavno je plafon bio 3.5% sad je na 4% iako je inverzija nastupila, a do nedavno su govorili da je plafon dizanja 3.5%, samo povijest kaze da i ta inverzija moze ici dosta nize od same nule pa nije ni tu jednostavan odgovor, a ne znam jesi vidio zanimljiv graf na 10Y
The content cannot be displayed because you do not have authorisation to view this content. o da, bude li nekih nepredveđinih situacija, i svi navale na obveznice, moglo bi ovo lako završit u negativnome
postoji mogućnost i da se radi o početku dugotrajnog trenda rasta kamata, ali nekako baš i ne vjerujem u tu priču, jer je realna ekonomija još uvijek u "banani".
mislim da ćemo prije imati jedan brutalni flush, pa onda polagani rast kamata kako se dobavni lanci budu prilagođavali i automatizacija sve više uzimala maha.
mislim, sve ove zemlje "trećeg" svijeta koje bi trebale od Kine preuzeti proizvodnju su u totalnom financijskom kršu, a sad im zbog visokih kamata i foreign reserves (koje su u pravilu obveznice) vrijede manje, tako da bi i njima kriza odgovarala da puknu baloni na derivativima, da im pojeftine sirovine, a kamate padnu, tj. dolarske obveznice poskupe, da se i same spase.
Da bi navalili na obveznice u ovom trenutku inflacija mora pasti sta vec na ovim razinama moguce.
Isto tako bude li i dalje rast nafte i sl, onda ide jos jedan sell na obveznice, a s obzirom na otpustanje rezervi nafte i da je prakticki cijena sad umjetno niska velika je vjerovatnost da se to desi osim ako do tad se ne desi neka recesija koja bi tu potraznju smanjila, koliko god vidim rizike da je ovo neki peak za kamate, radi usporavanja ekonomija, otkazima, problema EM, zatvaranjima industrijskih pogona isto tako vidim sa supply strane probleme koji se nece tako lako rijesit i da realno nema osnove za jaci pad inflacije jer i ako bude i krene spustanje kamate opet dolazimo brzo u inflaciju jer supply nije rijesen i ne moze apsorbirat jaci rast demanda, tako da definitivno rast GDP-a je ogranicen inflacijom odnosno problemom supply strane sta vodi u neku stagflaciju. Do flusha ce sigurno doci u nekom trenutku i onda moze doci do odrzivog rasta kamatnih stopa samo pitanje je kada godinu dana s ovakvom volatilnoscu je puno.