1. Pregled
  2. Forum
    1. Unresolved Threads
  • Login
  • Register
  • Search
Everywhere
  • Everywhere
  • Articles
  • Pages
  • Forum
  • More Options
  1. Dionice.NET
  2. tollway

Posts by tollway

  • Komentari trgovanja na burzi - LIVE

    • tollway
    • February 14, 2024 at 10:04 AM

    pa je bilo tak neobičnoga u sad-u? ja ne vidim ništa posebno.

  • Aktualno (vijesti)

    • tollway
    • February 14, 2024 at 9:02 AM

    to i meni upalo u oko... frajer u trgovini kupuje naramak drva i nosi ga doma. koliko mu može to potrajati? do sutra?

  • SNBA (Slatinska Banka d.d.)

    • tollway
    • February 13, 2024 at 6:47 PM

    poznata stvar kolega. zato sam i napisao da smo sve bliže. q4 i godišnje budu izbacili nove brojke na kojima ću znati koji mi target. za sada smo još daleko.

  • SNBA (Slatinska Banka d.d.)

    • tollway
    • February 13, 2024 at 2:38 PM

    košarica je dovoljno puna! ako se u maju rascvjetaju, spreman sam prodati za dobru cijenu.

    btw... kako se onaj od jučer sada pomaknuo na 18 eura, sve smo bliže!

  • Porez na kapitalnu dobit

    • tollway
    • February 13, 2024 at 8:49 AM

    zato što je plača isplaćena za rad u 2023. godini, iako je isplačena ove godine. ista priča i sa kapitalnom dobiti. plača se završno sa 31.12.2023. dakle, u godini koja je završila. isto kao što je i vaš rad završio u prošloj godini. a promjena stopa ide sa 01.01.2024.

  • SNBA (Slatinska Banka d.d.)

    • tollway
    • February 12, 2024 at 3:28 PM

    sada samo pratim i čekam razvoj situacije. dugo vremena čučao na bidu i skupljao otpadke. posljednji upali lani u svibnju.

  • ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

    • tollway
    • February 12, 2024 at 3:05 PM

    po tome bi onda ispalo da tnpl ima cca 65% vlasništva....

  • SNBA (Slatinska Banka d.d.)

    • tollway
    • February 12, 2024 at 2:13 PM

    kojeg li smisla ima stavljati strašilo 20% iznad sadašnje cijene? jest da je samo 355 komada do njega, ali ipak...

  • SNBA (Slatinska Banka d.d.)

    • tollway
    • February 12, 2024 at 1:48 PM

    pogledate sada bid/ask!!! 10 000 kom na 15 eura!!! strašilo ili dogovorena transakcija?

  • HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

    • tollway
    • February 12, 2024 at 12:13 PM
    Quote from dr.tom
    Quote from tizian1

    Kao što kažu kolege, HPB zaostaje malo za cijenom svojih konkurenata na burzi.

    Baš me zanima sa kojom cijenom će dočekati izvješće, trebao bi odraditi.

    "Malo zaostaje" je veliki eufemizam. Npr., ZABA je po svim metrikama ugrubo duplo skuplja. Vjerojatno većina samo baci oko na TTM P/E pa vidi da je omjer 14 : 8.

    HPB ima trenutno TTM P/E 8 zbog velikog gubitka u zadnjem kvartalu 2022. Lako moguće da nakon idućeg izvješća padne na oko 4, ZABA će teško ispod 10.

    Bilo bi zanimljivo vidjeti što bi bilo s HPB-om da odluči u nekom trenutku isplatiti značajniji dio dobiti kroz dividendu.

    ozbiljnija divka ide vrlo vjerovatno ove godine. led je probijen ovom mizerijom...

    a kaj se tiče fundamenata.... oni uopće nisu loši, a q4 će ih još dodatno popraviti. cijena smiješna u usporedbi sa zabom. čak je i ikba osjetno skuplja od hpb.

  • CKML (Čakovečki mlinovi)

    • tollway
    • February 12, 2024 at 11:47 AM

    neka bude dobra cijena u javnoj ponudi....manje bitno za dividendu. ili ste već odlučili da nećete prodavati u ponudi?

  • KODT (Končar - Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

    • tollway
    • February 12, 2024 at 10:39 AM

    istina, posljednjih mjeseci promet se lijepo popravio. nego, prati li netko tko kupuje te sada već vrlo solidne količine? osim berkopića koji pomalo kupuje duži niz godina nikakvih promjena u top 10

  • Američki predsjednički izbori 2024

    • tollway
    • February 9, 2024 at 6:41 PM

    jadna nam i ta svjetska velesila kad nema boljih kandidata od trumpa (77) i bidena (81). svaki daljnji komentar mislim da je suvišan.

  • ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

    • tollway
    • February 9, 2024 at 6:31 PM
    Quote from calypso
    Quote from domo1977

    Pa ne moraš ti ništa prodavati. Oni će napravit novu dokapitalizaciju opet upisati nove dionice i polako gurati prema zacrtanom cilju.


    Za izglasavanje dokapa moraju imati 75% glasova na Glavnoj skupstini... Tako da... nije to bas tako jednostavno kako mislis... Pitanje je koliko su sada prikupili dionica i da li ce preci 50%...


    Za delistiranje moraju imati 75% dionica sto im automatski daje 75% glasova na Glavnoj skupstini, u kom slucaju sve sto trebas reci je da se ne slazes sa delistiranjem dionice i onda te moraju isplatiti po fer cijeni (ponderirani tromjesecni prosjek)... A ne bih se bas kladio da ce do tog broja dionica doci tako jednostavno, jos manje jeftino...


    da vas ispravim... ne moraju imati 75% vlasništva. moraju imati 75% glasova na glavnoj skupštini. kako znamo da mali dioničari u velikom broju ne dolaze na GS (pogotovo ne u dubrovnik), i 55% im dosta. a uvjeren sam da će skupiti puno puno više.

  • ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

    • tollway
    • February 8, 2024 at 7:31 PM

    dugo sam na zse, ali ne mogu se sjetiti papira kojemu nakon javne ponude cijena nije osjetno pala, a trgovina zamrla na duži rok.

    kako je ovdje kompletno čudna situacija od samog početka, moguće je da će i ishod biti drugačiji.

  • ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

    • tollway
    • February 6, 2024 at 8:57 PM
    Quote from Laudator
    Quote from tollway

    ako koga zanima... na onom drugom forumu je jedan kolega predočio stanje u knjizi dioničara od prošlog petka sa količinom predbilježenih dionica.

    GDJE?

    topic atpl mislim u subotu

    vjerojatno usporedivši stanje od prije jer ako želiš prodati moraš se odregistrirati od brokera. vlasnička pozicija mora biti slobodna.

  • ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

    • tollway
    • February 6, 2024 at 7:39 PM

    ako koga zanima... na onom drugom forumu je jedan kolega predočio stanje u knjizi dioničara od prošlog petka sa količinom predbilježenih dionica.

  • ERNT (ERICSSON NIKOLA TESLA d.d.)

    • tollway
    • February 6, 2024 at 6:47 PM

    da, samo ono kaj su dobili gratis

  • Porez na kapitalnu dobit

    • tollway
    • February 3, 2024 at 7:11 PM

    točno, uz predočenje dokumentacije iz koje se to vidi.

  • ERNT (ERICSSON NIKOLA TESLA d.d.)

    • tollway
    • February 2, 2024 at 9:30 PM

    prije bih rekao podjela zaposlenicima

  1. Privacy Policy
  2. Kontakt
Powered by WoltLab Suite™