Na grafu se lijepo vidi kako se pravi proboj vozarina zapravo i dogodio tek krajem veljače i početkom ožujka. Znači da se učinak rasta vozarina i mogao osjetiti tek na ugovorima sklopljenima u ožujku i nakon toga.
Posts by Manu
-
-
To sto je on napisao i to sto tu pise nije isto, ni priblizno, zabrijali ste da je on Igor, u najmanju ruku.
Evo šta on piše o tim brojevima:
Najvažniji dio ova dva jučerašnja izvješća je stranica
34(64) Revidiranog GFI na kojoj se vidi da suprije 31.12.2020. Ugovorili VELIKU VEĆINU flote po FIKSNIM time charterima(ne index povezani).
U 2020.,kad je prosječna vozarina bila 8.800 oni ugovaranju TC za većinu flote i to do 1 year TC najmanje
231 mil.budućih primanja i od 1-5 TC najmanje 520 mil.
Ovako visoki brojevi MINIMALNIH budućih primanja govore da je najvjerojatnije barem 10 od 12 brodova
trenutno vezano u TC. Šteta od toga će iznositi desetine milijuna kuna samo ove godine a dugoročno i desetine
milijuna dolara, na ovako dobrom spot tržištu.
Evo iz izvješća:
The content cannot be displayed because you do not have authorisation to view this content. Zapravo su ti iznosi ok. Vrijednost kratkoročnih ugovora je znači već tada bila 135% veća u odnosu na godinu ranije. Ne zaboravimo da je to stanje i perspektiva od 31.12 a već tada su znači znali da će minimalni prihodi brodova za cijelu godinu biti barem 350m što bi bilo oko 12000 dnevno po brodu što je u skladu s tržištem tada. Lako je moguće i da su učvrstili ugovore do kraja veljače kako bi izbjegli očekivani pad zbog kineske nove godine koji se nije dogodio računajući na oporavak tek od ožujka. Nakon toga je krenuo rast. Što se ugovora 4 panamaxa tiče oni su uvijek bili u dugoročnom najmu jedino ne znamo jesu li ugovori fiksni, možda vezani uz indeks ili se periodično usklađuju s tržištem.
-
Izgleda da konačno moderniziraju i web stranicu? S obzirom da posjeduju i IT tvrtku barem tu bi trebali biti za primjer.
-
Ovi su uspjeli završiti čak i u minusu 8.6m. Šta ti je državna firma.
-
Sad nakon izvješća atpl ovo izgleda još bolje. Pomalo je nevjerojatna činjenica da su sa dva bulkera ostvarili dobit od čak 15m dok je atpl sa 12 bulkera na jedva 12m dobiti. Nadam se da nije greška u izvješću.
-
Očito su zaključani u dugoročnim ugovorima i nisu još ulovili više vozarine kako treba. Skok je bio prejak i izgleda da je i njih zatekao na krivoj nozi. Prosjek 12900 je dosta ispod prosjeka tržišta dok je breakeven i dalje ok. Iskreno za mene je izvješće pomalo razočaravajuće ali zato dobro ukazuje na mogućnosti.
-
Jako dobre vijesti na koje praktički i nije bilo reakcije tržišta.
https://www.poslovni.hr/hrvatska/rekor…e-prati-4284813
Državni zavod za statistiku (DZS) objavio je u petak izvješće o prometu u trgovini na malo, a prema kalendarski prilagođenim podacima, potrošnja je u ožujku realno pala za 2,4 posto u odnosu na prethodni mjesec, dok je u odnosu na ožujak 2020. skočila 14,3 posto.
To je drugi mjesec zaredom kako potrošnja raste na godišnjoj razini, nakon što je pod utjecajem koronakrize padala 11 mjeseci zaredom.
A skok za 14,3 posto najveći je od 2006. godine, od kada DZS prati te podatke po postojećoj metodologiji.
-
Kako se samo razbježao ask. Ovo sada galopira prema 1xx.
-
Zašto, pa 50% su niži prihodi i dobit.
Zato što je većina od poslovanja a lani je bilo zbog jednokratnog otpisa. Žišku tu "sitnicu" koja život znači?
-
Q1 gotovo senzacionalan. Gledam i ne mogu se nagledati.
-
Zapravo je Mercator dvaput plaćen. Prvi put kad je Agrokor otkupio dionice i drugi put kad je Fortenova otkupila njegov dug. Možemo zaključiti da Slovenci ne samo da ništa nisu izgubili lex Agrokorom nego su još i zaradili. Hrvatska država pobrinula se da svi dobro prođu osim njenih građana koji je financiraju.
-
bdi up 2.4% 2957
-
cape up 3.6%
-
https://seebiz.eu/kolumne/dionic…t-godine/256667
Dionice Atlantske plovidbe apsolutni hit godine
Dionice Atlantske plovidbe rastu već sedam uzastopnih dana i to je više nego dovoljan povod da se malo pozabavimo strelovitim rastom dionica dubrovačkog brodara.
Napomena: ovo "tržišna kapitulacija" trebalo je valjda biti "tržišna kapitalizacija" 😂
-
cape up 6%
-
Kako to da nakon reotkupa dionica Agrolagune nije nastupila obveza ponude za preuzimanje? Ili možda u tom silnom neredu ovako nebitni zakoni ionako izgledaju kao suvišne formalnosti koje samo smetaju.
-
Znači da su hrvatski dioničari diskriminirani u odnosu na slovenske lex Agrokorom a i jedni i drugi su u EU. A hrvatski Ustavni sud je unatoč tome odlučio da je zakon u skladu s ustavom. A osim toga ni svi hrvatski dioničari nisu jednako prošli jer su s nekima imali posebne dogovore uz otkup njihovih udjela. Sve to je poznato još od ranije. Puno posla za više sudske instance EU koje ne bi bile pod kontrolom hrvatske politike,
Ustavni sud nije odlučio da je "zakon u skladu s ustavom", to je pogrešno, odlučio je da "I. Ne prihvaćaju se prijedlozi za pokretanje postupka za ocjenu suglasnosti s Ustavom"
a do kuda licemjerje može ići, vidi se iz predmetnog rješenja Ustavnog suda
Samim otvaranjem postupka izvanredne uprave nad povezanim i ovisnim društvima u imovini vanjskih dioničara i/ili članova tih društava ne događa se »apsolutno ništa« jer zadržavaju svoje dionice i/ili poslovne udjele, mogu s njima trgovati tijekom cijelog postupka (što dioničari u slučaju koncerna Agrokor, prema tvrdnjama Vlade, intenzivno i čine), te mogu»u cijelosti i nesmetano« ostvarivati svoja članska prava (glasati na skupštinama, sudjelovati u ostvarenoj dobiti i slično; v. točku 21. obrazloženja ovog rješenja).
Dioničarima su ostale dionice bez imovine. Međutim, ne svima. Agrolaguna plus nije formirana, za njih je ostalo sve kao i prije lexa kao u Mercatoru. Možda njihove uprave nisu davale jamstva?
The content cannot be displayed because you do not have authorisation to view this content. -
neki dan je bilo priče kako to da slovenski ETF raste više nego hrvatski.
evo kako.
ista firma, isti slučaj.
samo kod nas otimačina, a tamo otkup
Znači da su hrvatski dioničari diskriminirani u odnosu na slovenske lex Agrokorom a i jedni i drugi su u EU. A hrvatski Ustavni sud je unatoč tome odlučio da je zakon u skladu s ustavom. A osim toga ni svi hrvatski dioničari nisu jednako prošli jer su s nekima imali posebne dogovore uz otkup njihovih udjela. Sve to je poznato još od ranije. Puno posla za više sudske instance EU koje ne bi bile pod kontrolom hrvatske politike,
-
-
Evo što su mirovinci većinom u obveznicama, aIi zašto je isto ili čak i gore i u otvorenim fondovima?
https://www.seebiz.eu/trzista/imovin…mjeseci/256359/
Promatrajući sastav imovine hrvatskih UCITS fondova, obveznice su i dalje najveća klasa imovine, čineći 58,6% ukupne imovine. Dionice slijede s 9,9% ili 1,97 milijardi kuna. Od toga domaće dionice čine 28,5% ili 560 milijuna kuna. Imajte na umu da su domaći vlasnički udjeli zabilježili solidan porast od 10,5% od početka godine.