Posts by Lurker458

Joj, kad se jednom gugla forex, tesko je izaci iz nocne more oglasa za autotrading i love iz kauca bez da pritisnite buy/sell.

Moja osobna preporuka - kloniti se toga. Vise kolega nasjelo pa izgubilo i tu sicu studentskog dzeparca sto su ulozili.

Forex market je pun psina i osoba s gotovo neogranicenim sredstvima koji su u svemu bolji od vas..

Nije tesko napisati/upogoniti robota. Tesko je zaraditi istim..

Sve se radi o algoritmu koji sama osoba "ima" u planu implementirati. Moze biti nesto jednostavno tipa kada je cijena na donjoj granici bollingera i rsi je x, zadaj kupovni nalog u 0.x maksimalnog uloga.

Koristiti neke online servise koji nude robotizirano trgovanje je glupost. Onaj tko ima algoritam koji pravi novac, nece ga prodavati (mozda hoce za masne novce) te ga pogotovo nece nuditi za sitne novce.

Napisati program je vrlo lako - ako netko trazi mogu mu napisat custom bot/trader za platforme koje imaju ili nemaju API pristup (npr trading212 nema javni api pristup za izgradnju trading robota, no reverznim inzinjerstvom lako se shvati logika trgovanja i napise se bot koji radi nativno kao sama aplikacija).

Ono sto ja ne mogu je smisliti pravila po kojima taj bot radi, kada da prodaje, kada da kupuje.

Opet ponavljam - ako netko trazi kodera - I'm up for a job!

Meni je bolji je wsb (r/wallstreetbets). U njemu su barem svjesni da igraju blesave betove, dok na pennystocks svi furaju da su Jordan Belfort i da ce dobit lovu preko noci.

Imam pitanje za ekonomiste/pravnike koji poznaju materiju ZSE. Koja bi bila točna procedura vezana uz ne-tehnicke aspekte da neka strana platforma za low/zero commission trading (ala trading212) omogući trgovanje sa dionicama koje su izlistane na ZSE? Sa jedne (zse) i sa druge (strana platforma) strane?

Da, to baš. Reklo bi se vani - priced in.

https://en.wikipedia.org/wiki/…_tax_in_the_United_States

S tim da Ameri imaju pravo priznavanja gubitaka iz prošlih razdoblja maksimalno 3k$ godišnje.

Ja razmisljam o Intelu na long term ako bi nesto dodatno pali.
    Trenutno su u problemima radi loseg yielda na 10 i 7nm proizvodnom procesu te ih AMD dostize vec neko vrijeme u consumer sektoru. No, Intel radi pojačano na data-center sektoru. AMD je realno jos "neispitan" u tom sektoru sa novijom linijom EPYC procova, rast će definitivno ali će Intel i dalje biti relevantan. Maknut je Chief Engineer Officer koji je bio extra nesposoban te vidim dugoročno priliku.

AMD zanimljiv, ali overvalued. Intel ima short term rizik, no smatram da će long term biti win.

da.. ali kako prebacim sa trading 212 na revolut ? ima neka opcija da se upise broj racuna zaisplatu ili sto ?

a mogu li prebacit npr direkt sa trading 212 u HR PBZ tekuci devizni racun ?

mislim meni je drazi revolut da utajim TAX :D:P;)8)8)

Ide na istu karticu sa kojom se fundalo.

Inače, porezna ima uvid u Revolut na zahtjev, ipak je to EU banka. Nije dostupno odmah kao stanje u hrvatskim bankama, ali se na obican zahtjev (ne treba sudski nalog) dobije potpuni uvid.
    Barem je tako prema mojim saznanjima, ako netko zna više neka javi

Ja do sada niti jednu naknadu nisam susreo osim Francuskog poreza na kupovinu (0.2%). Nema limita za dnevne transakcije, no tehnicki ne dozvoljavaju scalping (flaggali bi acc ako bi radili automatizirano radili 200-400 transakcija u 5 minuta). Po mojem misljenju tesko da možete rucno raditi tako intenzivan scalping da vas flaggaju.
    Za bilokakvo normalno trgovanje nema naknada.

Oni svoje novce rade na CFD kockarima. Investing im je money loser koji privlaci kockare na CFD.

Na trading212 registrirate racun, verificirate identitet, otvorite Investing dio aplikacije ako niste odmah na njemu, odaberte fund account ili deposit funds te upisete podatke sa Revolut kartice (broj, CVV, ime i istek kartice) i ako je sve ok odmah je dostupno za trgovanje.

Slobodno mi se javite u privatne poruke dok cete prebacivat pa vam mogu konkretno odgovoriti :)

i dakle lova se prebaci prvo na revolut pa na trading 212 ? tako sam procitao ovdje ili se varam ?

Cilj svega toga je umanjit gubitak na konverziji kune u USD. Dakle kune na revolut, na revolutu kune u dolare i onda dolari na trading212 (preko virtualne kartice, ili stvarne, bitno je samo da odlaze dolari za kartice)

Revolut nudi odlicne stope konverzije te je dobar intermedij za dobivanje dolara na trading212.

Ako imate devizni u dolarima, probajte direktno sa njega fundat trading212 racun, izbjeci cete posrednika.

Zero commision, zero fees na Investing dijelu. Kod CFD dijela placate swap interest ako drzite pozicije.

I placa se porez kod trgovanja u zemljama koje imaju to (to cete doduse uvijek placati neovisno o brokeru). Npr., kod kupovanja dionica na francuskom trzistu, Francuska naplacuje 0.2% poreza. Trgovao sam na njemackom, svicarskom i americkom trzistu i tamo je sve full free (frakcijske dionice i cijele).

Nema troskova drzanja pozicija ili min. mjesecne naknade (Investing dio)

Na Vašu preporuku sam danas otvorio račun na Trading212. To je drastično bolje od Revoluta.

Hvala.

Otvaranje računa za 5 minuta.

Sučelje super. Web, aplikacija, sve.

Ja sam isto stvarno zadovoljan, zato ih i preporucujem ko da mi placaju haha.

Ima i opcija za podesavanje default charta dok otvarate novi graf - da se uvijek otvori sa vasim odabranim indikatorima, i npr 4h graf sa candlesticksima. Takoder imaju i podesavanje watchlista i svasta dodatno

Samo da spomenemo. Na Revolut kao i trading 212 niste u biti vlasnik dionica i ne upisuju se u neki SKDD ka okod nas.

kolko se sjecam na Revolutu nemozes niti kupljene dionice prebacit drugom brokeru (ak se nesto nije promijenilo).Za trade212 nenam.

@mitko - revolut radi sam o na mobitelu pa samim time i neka tehnicka analiza mislim da nije bas sjajna. Na standard revoulu nema nicega po tom pitanju

Da, to je dosta bitno za napomenut da je tako kod svih discount online brokera. Upis vlasnistva i to sve su usluge koje kostaju pa su naknade na platformama koje nude takve opcije vece. No, za velike iznose je to nuzno...

https://www.revolut.com/en-AU/…d%20%C2%A31m%20per%20week.

Prema ovom, ne bi trebalo biti nekih ogranicenja sa strane Revoluta. No, logicno je za ocekivat da ce vas Revolut mozda trazit neku dodatnu verifikaciju ukoliko depozitate vise od 100k$/€ (bezveze govorim cifru). Takoder trading212 isto nema limita koliko sam vidio.

No, kod vecih iznosa dakako da je bolja/sigurnija opcija Interactive Brokers (vise manje svi zero commision online eu brokeraji u backendu koriste Interactive brokerse). Mozda su nesto troskovi transakcija veci, no za longer term je zgodna dodana razina sigurnosti. Za 5-10k $ igre gdje se leti nutra van iz pozicija trading212 je meni super.

Edit: obavezno na trading212 invest dio stranice, ima i cfd koji je igra za sebe.

Bravo za ovu temu, tek sam ju sada skužio. Planiram već nek vrijeme početi vani trgovati (ovo kod nas je mrtvo), ali nikako da nađem pravu platformu. Važno mi je da ima dobre alate za tehničku analizu i automatske naloge. Jel imate kakvu preporuku?

Bio sam pisao vec prije u ovoj temi kako ja radim. Ukratko, kune sa hr racuna na revolut, na revolutu konverzija u usd i direktno fundanje dolara u trading212 racun preko virtualne kartice revoluta. Odlicni tecaj je preko revoluta.

Trading212 ima odlicnu platformu za analizu i trgovanje. Jedino nema API pristup za implementaciju automatiziranog tradinga ako radite nesto slicno tome (planiraju uvest uskoro).

Kolege su govorile i da je revolut isto ok za trading. Meni je trading212 bolji prema mogucnostima.

kolega azivkovi je li moguće da uvedete u rubriku pregleda pojedine dionice i PEG ratio (TTM)?

vidim da investitori vani prate i njega uz EV/EBITDA.

isto tako, je li moguće uvesti i sortiranje svih izlistanih dionica po EV/EBITDA (TTM), PEG ratio (TTM) i dividendni prinos (TTM)?

također sam primijetio (uspoređujući sa stranicom mojedionice) da market cap pojedinih dionica odudara od njihovih izračuna, pa ako možete to prekontrolirati?

unaprijed zahvaljujem

U istom sam podrucju posla kao i kolega pa znam da bi mu dobro doslo da napisete koji su to tocno slucajevi u kojima se javlja greska (koje firme). Brze ce debugirat :)