Posts by karlo

nek se cijepe ti roditelji, babe i dide, i neće obolit čak i ako ja sam nisam cijepljen, zar ne? e pa onda ja nemam nikakvu odgovornost za druge, jer ako su cijepljeni čak iako se zarazim i obolim jer se nisam htio cijepiti ne mogu njih zaraziti jer su se cijepili...

Tako da NE CIJEPLJENJEM SVATKO ODGOVARA ISKLJUČIVO ZA SEBE I NI ZA KOG DRUGOG!!! Moja se baba 1936. godište odbila cijepiti i kaže da ako joj je vrime poć s ovog svita da će poč, al da se neć cijepit

i meni trebaju te informacije.. iako kod mene je minorna svota novca, dividende od desetak dolara al opet bi ja to platia da mirno spavan...

Također preko Revoluta

Je li možete preporučit zanimljive filmove o financijskim krizama i prevarama kao što su:

-The Big Short (2015.)

-Vuk s wall streeta

zanimljivo da nije došao i protuprijedlog na visinu predložene divke,kako je bilo najavljeno u medijima?

da nije postignut kompromis?

koji uključuje uvrštenje :?:

dima ima,ima dosta....

hoće li biti kakvog splita nakon uvrštenja ili će se trgovati po cca. 50k-100k kuna po komadu :D

Molim kolege, prijedlog/savjet preko koga najbolje kupovati kripto?

Sviđa mi se ovaj "pseći" coin😊

Koliko sam ga ja proucavao, ima potencijala. Kupio sam ga onako, iz zeza za 3x puta manje nego tekuća cijena🤑🤑🤑.

Osobno sam na Binance, ali sami odaberite ili se raspitajte. Ulaganje je visokorizicno. Ali...bar je zabavno i dinamicno🙃

I ja san čak uzea iz zaj... tog pasa , dogecoin, al samo 200 komada po 0.35-0.40 eura tj. centi

i još nešto ADA(Cardano)

kao što je kolega naveo ovo je sve visokorizično haha ali eto zato mrvice uložit i mogući su povrati po 100 i više %

također sam preko binance.com

Ne spominji mi i ne prizivaj novi squeeze out, :D dosta mi je šta san u PBZ ulazia taman prie korone po tisuću kuna po dionici, a sad izlaze a ja ne prodajen u nadi da će kapnit koja dividenda da pokrije minus...

Postala bi likvidna pa bi čak i ja +++, a vjerujem i mnogi drugi!

A ovako nelikvidna i skupa...

Je li ikad bia split na zseu?

ne računam Pevec... oni su ukrupnjavali...

proslijedi ref link da se registriram, ako postoji kod njih, već kad si s nama podijelio. svakako fala za info! :)

Moj skromni zakljucak je da free Revolut vise nije opcija za trgovanje dionicama.

Pa naravno. Zar je itko mislio da ce inicijalni ulagaci i osnivaci Revoluta sponzorirati usluge godinama? Oni su ulozili da zarade lovu, tako da ce cijene svih tih usluga vrlo brzo konvergirati cijenama postojecih banaka. Narocito skorasnjim rastom kamatnih stopa od cega fintech-i nemaju bas prevelike koristi.

Naravno, nece to biti na nivou pljacke ZaBe i slicnih, ali besplatne usluge bez debele pretplate ce nestati. Narocito kad jos malo vremena prodje i kad mladje generacije shvate zasto velike banke jos vrte osnovne aplikacije na dinosaurskom COBOLu.

Tako to ide u tim novim poslovima (Uber, Revolut, AirBnb, Booking.com...)... prvo staviš neke bolesno niske cijene i svjesno ideš u gubitak prvih 5godina da navučeš što više ljudi i kad se ljudi registriraju i naviknu na korištenje tvoje usluge, pomalo povećavaš cijenu i eto imaš cijene skoro kao konkurencija ali mnogo više korisnika koja se neda mijanjati aplikaciju/ponovne registracije itd...

Ovo me ni malo ne čudi, ovo je bilo samo pitanje vremena, ali ja sam na revolutu dugoročno (dok ne postenam dovoljno velik da prijeđem na neke profesionalnije brokere) u dividendnim dionicama pa me ove naknade i ne brinu toliko... jednom mjesečno u kupnju dividendne dionice

off topic:

Sada je Bolt mnogo jeftiniji od Ubera, ali to će trajati sve dok (i ako) Bolt ne bude imao više korisnika od Ubera

Meni nije financijski/novčano problem platiti porez, nego iz praktičnih razloga...

Nisam trgovao ništa (samo sam jednom prodavao i to s minusom)

Imam 10tak dividendnih dionica, ali su mi isplačivali po nekoliko dolara dividende jedno 40tak puta kroz godinu...

Je li trebam to prijavljivat ili? i je li se prijavi jednim papirom sve ili treba mi sad 40tak obrazaca? :/

Što ću sad plačat par kuna poreza? pa više će me koštat transakcija... -.-

Je li netko zna je li se ovo realiziralo? što je s ovim registrom vlasnika? tj. objavom stvarnih vlasnika skrbničkih raćuna...

https://novac.jutarnji.hr/nova…i-tajnog-vlasnika-9243779

U Uredu za sprječavanje pranja novca ističu da će Registar stvarnih vlasnika zaživjeti početkom sljedeće godine. Taj će se registar, dodaju, povezati sa sličnim registrima iz drugih članica EU putem središnje europske platforme do 10. ožujka 2021. godine. Registar stvarnih vlasnika bit će javno dostupan od 1. siječnja sljedeće godine, što je u skladu s europskim direktivama, koje članicama EU nalažu da registre stvarnih vlasnika uspostave i javnosti otvore do 10. siječnja 2020. godine.