1. Pregled
  2. Forum
    1. Unresolved Threads
  • Login
  • Register
  • Search
Everywhere
  • Everywhere
  • Articles
  • Pages
  • Forum
  • More Options
  1. Dionice.NET
  2. Flight

Posts by Flight

  • OPTE (OPTIMA TELEKOM d.d.)

    • Flight
    • January 7, 2021 at 5:15 PM

    Pa oni nemaju skoro nikakve vlastite infrastrukture čak i u mobilnoj telefoniji koriste tudje resurse. Prirodno je da grade mrežu, al to ne znaci da nisu i neće pokazati interes za Optimom. Ako je to tvoja tvrdnja.

    U godinu dana nitko ne može pokriti veći grad, a kamoli državu. Dva kvarta mogu pokriti. Ionako će im blizu biti novi Headquarter.

  • Crypto? Ulaganje i trgovanje kriptovalutama

    • Flight
    • January 7, 2021 at 5:07 PM
    Quote from mikromakrto

    Kod tih coina znam samo da nista ne znam, uz ufanje da o dionicama znam barem mrvicu vise...

    Imam par prijatelja koji su usli snazno u kripto prije tri godine kada je BTC liznuo 20k, uz klasicnu pricu kako to sad ide na 100, 200, milijun... Zadnje dvije i pol godine o tome se nije smjelo pricati u drustvu, sad su opet glasni :)

    Ha čuj, ovo je očito Bet na Deprecijaciju dolara. Sve ostale price o novoj valuti i budućem svjetskom novcu su naprosto deplasirane. Nikada niti jedna suverena država neće dopustiti valutu bez vlastite kontrole. Priča je globalna i generira velik interes, no sto će biti ua godinu ili 20 godina tesko je reci i preciznije prognozirati. Tko tvrdi suprotno taj nabada kao sto svi uglavnom nabadamo o budućnosti i vrijednosti kod nečeg za sto imamo dosta ograničen skup informacija.

    Po mojem sudu sve skupa je preintenzivno i prevolatilno. Naravno, za one koji su unutra to je super, al mktcap je već na 20-tak posto ukupne vrijednosti zlata, a zlatu je trebalo tisuće godina da postane to sto je postalo kao “store of value”. Ne vjerujem da će to Bitcoinu uspjeti u jednoj ili dvije dekade. Kao i ostalim kripto pricama.

  • VLEN (Viktor Lenac d.d.)

    • Flight
    • January 7, 2021 at 5:01 PM

    Gledano financijske pokazatelje i multiple ovo je zaista povoljna dionica, samo nije bas likvidna i to joj je najveća mana. Kada bi imala veći FF bila bi vjerojatno “perfect stock” za lokalnu burzu.

  • OPTE (OPTIMA TELEKOM d.d.)

    • Flight
    • January 7, 2021 at 4:55 PM

    Pa kakve to veze ima?

    UG će kupiti Optimu ili neće i u tom smislu ne može on svoju cjelovitu strategiju temeljiti na nečemu sto se još nije dogodilo. S druge strane,i A1 ima kao sto si primjetio tamo mrežu, a on je jednako ozbiljan kandidat za kupnju Opte kao i UG. To sto bi država htjela dovesti pod svaku cijenu novog operatera ne mora se na kraju poklopiti sa konačnim ishodom prodaje. Zato očito Zaba i HT otvaraju frontu i za možebitne “treće” kandidate koji se na kraju i ne moraju dogoditi, ali bi to moglo pozitivno utjecati na ishod prodaje kod “očitih” kandidata.

  • SAPN (SAPONIA d.d.)

    • Flight
    • January 7, 2021 at 4:32 PM

    A kakve to veze ima? Saponija je holding defacto. Kandit je mogao koristiti mjere, a Saponija ne koristit. Saponija može isplatiti dobit, a Kandit može korisiti mjere nevezano na to.

  • PODR (Podravka d.d.)

    • Flight
    • January 7, 2021 at 9:22 AM

    Vjerojatno ne jer bi se protiv nje cijepio. Cjepivo protiv gripe je izuzetno efikasno kod prevencije pojave te bolesti kod imunokompromitiranih osoba.

    Valjda iz tog razloga su i razvili cjelipvo protiv Covida. I da ravnozenljasi i ostali 5G teoretičari imaju o čemu fantazirati.

  • Crypto? Ulaganje i trgovanje kriptovalutama

    • Flight
    • January 7, 2021 at 9:20 AM

    To si trebao vidjeti i napraviti lani kad je kripto bio na 80% nizim cijenama.

  • PODR (Podravka d.d.)

    • Flight
    • January 7, 2021 at 9:16 AM

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvats…-hup-a-15041149

    Ocito je Korona bila točka na “i” koja ga je poslala u vječna lovišta. To za one za koje ta bolest ne postoji i za koje je “malo jaca gripa”.

  • Osiguranja

    • Flight
    • January 6, 2021 at 2:31 PM
    Quote from Milo

    Osiguranja treba izbjegavati u širokom luku, životna posebno...Ja plaćam dvije u Allianz osiguranju, ima već 15g.Neki dan im šaljem upit za povuć policu, daju mi 1.500e manje.To je teška prevara..Do sad uplaćeno oko 100000kn

    Je, al vjerojatno polica ima uz štednu ugovorenu i neku riziko komponentu, a očito ne dospjeva "sutra". Znači, ako dio premije pokriva ozljede, bolesti, smrt odnosno doživljenje i slično onda se sva premija ne alocira na štednu kompnentu.

  • PODR (Podravka d.d.)

    • Flight
    • January 6, 2021 at 1:53 PM

    Pa ja kad sam ga vidio posljednji put na TV vidjelo se vidno da je oslabio i smršavio.

  • INGR (INGRA d.d.)

    • Flight
    • January 5, 2021 at 8:05 PM

    I koji je bio odgovor?


    Ekipa odrađuje plan. Kao da je bitno jel ima posla ili nema. U kojoj to firmi konstantno netko stječe pakete mimo burze i prebacuje ih iz šupljeg prazno?

    Možda jednom i krenu neki poslovi, no ostaje činjenica da se najvjerojatnije radi o “dogovornoj ekonomiji” po načelu ja tebi, ti meni.... lijeva ruka, desni džep.

  • Best buy

    • Flight
    • January 5, 2021 at 11:14 AM

    Porast čega?

    Koliko je točan iznos i udjel u ukupnoj premiji osiguravatelja?

    Firme imaju poticaj da se osiguravaju, više nego građani. A dosta njih je u obvezi da moraju osiguravati.

    Mi nemamo osiguravatelje sa dostatnim free-floatom za trgovanje i značajnije investiranje. To nešto CROS-a i JDOS-a je relativno malo za nesšto što bi se moglo nazvati ulaganjem u osiguravatelje.

  • Best buy

    • Flight
    • January 5, 2021 at 9:41 AM

    Ma dovest će vraga. Tim premijama će toliko narasti cijena, a za većinu starijih zgrada po centru Zagreba, osiguravatelji vjerojatno neće niti htjeti preuzeti rizik uz bilo koju uobičajenu cijenu.

    Ljudi na Banovini ionako neće moći osigurati nekretnine jer nemaju novca za to.

    A past će i cijene, pogotovo starijih nekretnina, pa će i to utjecati na slab interes za osiguravanjem nekretnina.

  • ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

    • Flight
    • January 5, 2021 at 9:18 AM
    Quote from dionicar

    kmh sa... Opet...

    https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno…idendu-15040572

    A ne radi se ovdje samo o dividendu nego i drugim mjerama. Obzirom da je Zaba svojim upravljačima, nadzornicima i radnicima isplaćivala bonus u dionicama morala je formirati rezerve za to i kupovati vlastite dionice, a to sada neće moći, barem ne tijekom ove godine. A obzirom da je ta i takva kupovina održavala cijenu na tržištu.... hm, hm

  • IGH (Institut IGH d.d.)

    • Flight
    • January 4, 2021 at 5:57 PM

    Dok se ne podmiri dospjeli dug, a posebno senior dug i svede u uobičajene rokove plaćanja, nekakav znacajan rast cijene dionice nažalost nije realno očekivati.

    Vidjet ćemo kako će izgledati prolazno vrijeme na kraju godine, pa ovisno o tome možda i procijeniti daljnji napredak.

  • SAPN (SAPONIA d.d.)

    • Flight
    • January 4, 2021 at 5:55 PM

    Pa nije Saponija prodaja dezinficijensa? Nisu oni jedini na trzistu. Cini mi se da od pojave Covida ima manje popusta na asortimanu osobito kod detergenata i slatkiša. A to može značajnije utjecati na rast operativne profitabilnosti.

  • Crypto? Ulaganje i trgovanje kriptovalutama

    • Flight
    • January 4, 2021 at 2:06 PM
    Quote from mitkko

    Vidite naslov u Financial Times-u na današnji dan 2013. i danas :)


    04.01.2013. - BTC cijena $138

    "Becoming the next bubble"

    The content cannot be displayed because you do not have authorisation to view this content.


    04.01.2021. - BTC cijena $34,000

    "Intergrated into the financial system"

    The content cannot be displayed because you do not have authorisation to view this content.

    Display More

    To ti ovisi koliko je i koje ekipe unutra. Ponavljam jedni vjeruju drugi ne vjeruju.

    Dok god kripto ne ugrožava javne financije i bankovni sustav dotle će se tolerirati i vjerojatno postepeno regulirati. Ako ta tranzicija dobro prođe nikakvih zabrana neće biti, ali će se kao i na svaku tezauracijsku imovinu plaćati porez (income tax). Doduše, zlato nije oporezivo. Al ono i nije toliko spekulativna imovina kao sto je kripto.

    Dovoljno je pogledati da prosječan ulagač u kripto se ponaša kao i trejder na trzistu vlasničkih vrijednosnih papira pri čemu mu je Graf i tehnička osnovni alat zaključivanja. U tom smislu kripto, a ni BTC se rudimentarno ne razlikuju od neke dionice osim sto je njezinu vrijendost mnogo lakše procjenjivati nego vrijednost kripta. Dakle, radi se o robi pri čemu je neki koriste za ulaganje i spekulacije, a neki za čuvanje bogatstva.

    Nego, zašto je nedavno SEC i kako pokušao regulirati trgovanje XRP-om? Da se razumijemo, XRP je Fraud, ali podloga rezoniranja iza njega je defacto identična onoj iza BTC. Iako kao kod XRP nije kriminalna. Da se sad neki odmah ne zateknu uvrijeđenima....

    https://www.sec.gov/news/press-release/2020-338

  • Crypto? Ulaganje i trgovanje kriptovalutama

    • Flight
    • January 4, 2021 at 10:48 AM
    Quote from Kivi

    bitcoin je pre genijalna ideja.. u čemu je real value zlata?? a da bitcoin to ne može dostići? pogledajte market capove najvrednijijh komapacija i commoditiya.. po čemu zlato vrijedi isto kao i 15 najvrednijih kompanija na svijetu.. misliš da je to realno?

    Ne znam. Zlato ima i neku uporabnu vrijednost u industriji nakita i drugim industrijama. Mene zlato ne zanima za ulaganje. Možda za čuvanje vrijednosti. Al Zlato za takvu namjenu nije ni izbiliza volatilno kao kripto.

    Sve je super kad i dok raste. Tehnologija je omogućila svima da ulazu u kripto sa dlana ruke (s mobitelom) i to je ono sto najjače katalizira taj proces. A ne vrijednost BTC-a.

    Mi smo vjerojatno u tehnološkom bubblu. Pogledaj valuacije pojedinih globalnih tehnoloških kompanija. BTC i kripto su indirektni dio te price koja se još oslanja na “money printing” i ocekivanja u pogledu inflacije.. Koliko će to još trajati i koliko će sve skupa rasti, tesko je procijeniti. Barem meni.

  • Crypto? Ulaganje i trgovanje kriptovalutama

    • Flight
    • January 4, 2021 at 10:39 AM
    Quote from mitkko
    Quote from Flight

    To je kolokvijalno. Jasno mi je da ćeš se baviti potpuno efemernim stvarima jer smo došli na “sklizak” teritorij.

    Neki dan gledam prilog postoji auto salon u RH koji prodaje automobile za BTC.??? Naravno da ih prodaje za kune, al bolje zvuci da je netko preračunao i u mjenjačnici promijenio odgovorajuaci iznos BTC za kune.

    Kripto sasvim sigurno ima svoju vrijednost, no upitno je kolika je ona. Obzirom da nema intrinzičnu vrijednost kako si sam primijetio tesko je fer valuirati takvu imovinu. Za sada je valuiraju ocekivanja koja su ili realna ili pretjerana.

    Ja osobno mislim da treba mali dio imovine uložiti i u kripto, al da to postane domainantna investicijska klasa je po meni glupost. I takvi su za mene “vjernici”,a ja eto “nevjernik”.

    Nije nimalo sklizak teren, samo mi se ne da nadmudrivati. Šta ja imam od toga što ću tebe uvjeriti (ili neću) da je Bitcoin revolucionarna stvar i kao takvu ju mnogi još uvijek ne razumiju jer gledaju na stvari tradicionalnim pogledima. Imam drugog posla.

    Bitcoin sigurno nije revolucionaran. Koja je razlika izmedju njega i nekog drugog shitcoina postavljenog na istoj tehnologiji. Tehnologija je ista. I ona je moguće revolucionarna.

    No, niti to još nije sigurno ni 100% pouzdano. Potkraj 70-ih godina Du Pont je izmislio Kevlar kao izuzetno cvrsto i otporno vlakno. U prvim predviđanjima se za njega vidjelo tržište tesko milijarde dolara od automobilskih guma do građevinskog materijala. Danas se uglavnom korisiti u pancirkama i vojnoj industriji... i Bowers &Wilkins ga je primjerice koristio u proizvodnji zvučničkih membrana. No, to su napustili.... danas ih rade od metala ili drugih kompozitnih materijala pa pa čak i dijamanta te karbona. Želim reci, svaka tehnološka i revolucionarna ideja vrijedi koliko zatađuje. Tako će biti i s blockchainom.

    Ajde, Ajde.... samo ti kreni dalje. Al razmisli i o drugom i drugačijem mišljenju. Meni ono uvijek dođe kao dobar korektiv uronjenosti u fantaziju i udaljenosti iste od stvarnog zivota (onog sto je vjerojatno, a sto nije).

  • Crypto? Ulaganje i trgovanje kriptovalutama

    • Flight
    • January 4, 2021 at 10:26 AM

    To je kolokvijalno. Jasno mi je da ćeš se baviti potpuno efemernim stvarima jer smo došli na “sklizak” teritorij.

    Neki dan gledam prilog postoji auto salon u RH koji prodaje automobile za BTC.??? Naravno da ih prodaje za kune, al bolje zvuci da je netko preračunao i u mjenjačnici promijenio odgovorajuaci iznos BTC za kune.

    Kripto sasvim sigurno ima svoju vrijednost, no upitno je kolika je ona. Obzirom da nema intrinzičnu vrijednost kako si sam primijetio tesko je fer valuirati takvu imovinu. Za sada je valuiraju ocekivanja koja su ili realna ili pretjerana.

    Ja osobno mislim da treba mali dio imovine uložiti i u kripto, al da to postane domainantna investicijska klasa je po meni glupost. I takvi su za mene “vjernici”, a ja eto “nevjernik”. I to isključivo jer ne znam ponešto o vjerojatnosti i Gaussovoj krivulji. I standardnoj pogrešci.

    Zanimljivo je kako si ti mene automatski diskvalificirao iz rasprave čim je ona krenula, kao “više” i iskusnije biće. Misliš ako si spojio 20 grafičkih kartica na serveru da ti znaš nešto sudbonosno i uklesano u kamen. Yeah, right...

  1. Privacy Policy
  2. Kontakt
Powered by WoltLab Suite™