živim za dan kada će u naslovu pisati "mali dioničari"
Moram priznati da sam do sada očekivao mišljenje europske komisije na žalbe zbog nagodbe i Lex Agrokora, ali nikako da se objavi to mišljenje. Mislim da bi u slučaju zelenog svjetla to bio jasan signal da krenemo s tužbama.
U slučaju negativnog mišljenja to bi bio dobar signal da čuvamo novce jer ćemo tužbe teško izgurati na svoju stranu.
Imamo još 11 mjeseci vremena za podignuti tužbe. Gdje je to mišljenje više ?
Druga stvar koja bi nam puno pomogla je da izađe koji novi članak o progresu dioničara koji pobija jamstva Leda i Jamnice, međutim nije se neko vrijeme o tome pisalo.
U članku je ovaj odlomak zanimljiv, posebno jer je i Todorić digao tužbu protiv Hrvatske u Washingtonu.
QuoteHrvatska je, inače, u arbitražnim sporovima pokušala osporiti nadležnost ICSID-a za sporove među zemljama članicama EU, ali sve upućuje da prigovori nenadležnosti nisu prošli.