1. Pregled
  2. Forum
    1. Unresolved Threads
  • Login
  • Register
  • Search
Everywhere
  • Everywhere
  • Articles
  • Pages
  • Forum
  • More Options
  1. Dionice.NET
  2. Laudator

Posts by Laudator

  • OPTE (OPTIMA TELEKOM d.d.)

    • Laudator
    • February 17, 2022 at 11:16 AM
    Quote from bonito

    Sutra ce ocito biti objavljena ponuda s iznosom vecim od 5,36 kn, a koliko ne znamo. Ne vidim drugog logicnog obrazlozenja

    Onda ovo zadnje trgovanje znači da netko već zna cijenu a to nisam ja. Next....Hanfa?

  • OPTE (OPTIMA TELEKOM d.d.)

    • Laudator
    • February 16, 2022 at 4:12 PM

    Kolega dionicar jeste li Vi ovo potegli?😏

  • ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

    • Laudator
    • February 16, 2022 at 9:36 AM

    Ništa od nuklearne zime ove godine. Možemo na 450.

    Files

    FB_IMG_1644988712399.jpg 32.29 kB – 0 Downloads
  • OPTE (OPTIMA TELEKOM d.d.)

    • Laudator
    • February 15, 2022 at 3:07 PM
    Quote from Miron

    To je cifra bez duga u bilanci. Kako to tumačiti, valjda ćemo uskoro vidjeti.

    Ugovorom o kupoprodaji određena je vrijednost za 100 posto udjela u Optima Telekomu, bez duga ili novca u bilanci (eng. enterprise value), u iznosu od 639 milijuna kuna što predstavlja 5 x dobit prije kamata, poreza i amortizacije prije jednokratnih stavaka i nakon najmova (EBITDA) u 2020. godini

    Dug su im nabili HT i ZABA naknadama za upravljanje, raznim marketinškim forama brandiranja i razbrendiranja + ostale triceikučine pa neka se oni obračunavaju. Ja hoću svojih 9,20.

    Bolje da isplata ide što prije. Do jučer sam bio zadovoljan sa 6,70 tako neka dobro razmisle kuda sve ovo vodi.

  • OPTE (OPTIMA TELEKOM d.d.)

    • Laudator
    • February 15, 2022 at 2:44 PM

    639.000.000 / 69.443.264 = 9,20 kn

    Ajde nije loše za toliko mrcvarenje.

  • OPTE (OPTIMA TELEKOM d.d.)

    • Laudator
    • February 15, 2022 at 9:51 AM

    Imamo delistiranje, istiskivanje a sad i HR izum i doprinos teoriji tržišta kapitala - "iscrpljivanje". ;(

  • OPTE (OPTIMA TELEKOM d.d.)

    • Laudator
    • February 15, 2022 at 9:38 AM
    Quote from Miron
    Quote from Laudator

    Koliko još? cca 8 dana?

    Do čega?

    J.p.

  • OPTE (OPTIMA TELEKOM d.d.)

    • Laudator
    • February 15, 2022 at 9:29 AM

    Koliko još? cca 8 dana?

  • Što smo danas tržili

    • Laudator
    • February 15, 2022 at 9:02 AM
    Quote from sonda
    Quote from Marin83

    Kako možeš otkazat nalog na neradni dan???

    Na Agramu se može otkazati, samo što ga ne otkažu odmah, već je "u otkazivanju", pa to naprave kad počne trgovanje.

    Za kupnju ne znam, nisam dugo radio.

    Kupnja isto funkcionira.

  • Komentari trgovanja na burzi - LIVE

    • Laudator
    • February 13, 2022 at 4:31 PM
    Quote from Kadisibil91
    Quote from Marin83

    haha pa pola dionica koje su mi zanimljive imaju brane na asku da ne bi slučajno porasle...npr na JDRN naprdili su na ask jedno milijun dionica, a mirovinac na bidu kupi korpom špare za juhu,a špari sami uskaču u košaru...

    A tko je s tolikom količinom na asku? Mirovinac preko nekoga ? 17227 komada nebi trebao imati nitko od bivših zaposlenika.

    Dakle, kada se špari ispucaju i cijena potegne naš junak će maknut ovih 17k. Ajde pa da doživimo da netko dobije kaznu od Hanfe.

  • OPTE (OPTIMA TELEKOM d.d.)

    • Laudator
    • February 11, 2022 at 3:46 PM
    Quote from machor12
    Quote from Optimistcro

    Najbolja stvar u ovoj dionici i ovoj situaciji što se poprilično raščistila knjiga dioničara i ima Nas mnogo koji smo gotovo zaboravili na ovu dionicu,.S druge strane ništa Nas više ne može iznenaditi jer su nas godinama probali izj..... na sve moguće načine.

    Ovo pišem jer znam da gospoda iz Telemacha imaju posebno dodatno oformljenu ekipicu koja svakodnevno osluškiva bilo dioničara i aktera na svim mogućim platformama i analizira svaki zarez, a tu je poprilično zatišje . Čisto da im pomognem u analitici. Lp

    Nadam se da osluškuju. I trebaju osluškivati. :)

    Evo da im malo pomognem, ako neki dioničar možda nije pročitao, a dvoji o prihvatu i iznosu ponude od strane UG-a, ponavljam JAVNI POZIV


    PONOVLJENI JAVNI POZIV (od 26.01.2022.)

    upućujem JAVNI POZIV svima koji imaju dionicu OPTIMA TELEKOM (OPTE-R-A) u svom portfelju:

    • Obveznim mirovinskim fondovima - OMF
    • Dobrovoljnim mirovinskim fondovima - DMF
    • Svim fondovima (dioničkim, mješovitim, ostalim)
    • Svim fond menađerima i upraviteljima portfelja – fizičkim i pravnim osobama
    • Svim vlasnicima skrbničkih računa
    • Svim malim dioničarima – pravnim i fizičkim osobama

    da NE PRIHVATE ponudu za otkup dionice ispod nominalne vrijednosti od 10,00 kuna po dionici.

    Dionica vrijedi puno više od cijene po kojoj su je prodali HT i ZABA.

    Oportunitetni trošak za UNITED GRUPU je daleko veći u slučaju kada bi sami izgrađivali infrastrukturu i sami akvizirali broj postojećih klijenata OPTIME, a što će dobiti ovom jeftinom akvizicijom.

    UNITED GRUPA ima novac kojim može isplatiti sve ostale dioničare po nominalnoj cijeni od 10,00 kn po dionici, a tek ta cijena donekle oslikava pravu vrijednost kompanije.

    Pišem ovaj JAVNI POZIV kao zainteresirana stranka u postupku:

    • Kao mali dioničar OPTE-R-A
    • Kao član OMF
    • Kao građanin koji je izgubio povjerenje u tržište kapitala, u HANFU i ostale institucije države


    Pozivam zainteresirane stranke da proslijede ovaj PONOVLJENI JAVNI POZIV.

    Hvala

    Display More

    Ja sam ovo već odavno proslijedio uz male nadopune i dodatna pojašnjenja.

  • OPTE (OPTIMA TELEKOM d.d.)

    • Laudator
    • February 11, 2022 at 3:05 PM

    Nema tu karavane prolaze, vuk pojeo magare i slične tricekučine. Mnogo se tu malodioničarske krvi prolilo da ne gori osvetnički plam. Netje to baš tako glatko Gazdajezdi Šoli da prodje. Neka ima mu.a pa neka istrči sa tih 5,36. Šta se čeka, neka puca u prsa a ne samo u ledja iz zasjede. :D X( ;(

  • OPTE (OPTIMA TELEKOM d.d.)

    • Laudator
    • February 11, 2022 at 12:01 PM
    Quote from dionicar
    Quote from Laudator

    Da ne budu tema u saborskim klupama spasila ih je za sada samo trakavica sa covid referendumom. Zato neka dobro pripaze sa kolikom će cijenom istrčat pred male dioničare. Svaka lipa ispod 6,70 bi ih mogla skupo koštat.

    kolega ne znam po cemu? ako HT zaista dobija sa ZABAom 5,34 / dionici, po cemuu vi misltie da zasluzujete vise?

    "e znate transakcije u regiji su bile po 5 - 7 EBITDA, e znate niti jedan operater nije prodan ovako jeftino," kolega ako nitko nije nudio više, to je tako.. mislite da je meni drago što su tako malo ponudili. pa prodao sam sa 10ak% minusa...

    Ma sve je čisto i svaka srećka dobiva, sve dok se ne zagrebe. Ako misle da nema ničeg spornog u transakcijama nemaju se o čemu brinut. Samo odgovorit javno na neka pitanja. Naći će se već netko tko će ta pitanja postavit a kako će ih javnost doživjeti neka sami prosude ili neka razmazuju ovu trakavicu dovjeka.

  • OPTE (OPTIMA TELEKOM d.d.)

    • Laudator
    • February 11, 2022 at 10:55 AM

    Da ne budu tema u saborskim klupama spasila ih je za sada samo trakavica sa covid referendumom. Zato neka dobro pripaze sa kolikom će cijenom istrčat pred male dioničare. Svaka lipa ispod 6,70 bi ih mogla skupo koštat.

  • OPTE (OPTIMA TELEKOM d.d.)

    • Laudator
    • February 10, 2022 at 6:34 PM

    S obzirom na gazdujezdu prije bi reko šibicari.

  • OPTE (OPTIMA TELEKOM d.d.)

    • Laudator
    • February 10, 2022 at 3:06 PM

    Bolje im je da se ne za......u sa ponudom. Moglo bi se dogodit da na saborskim sjednicama spominju Telemach u kontekstu kao i Agrokor i da ne nabrajam dalje. Određeni ljudi su informirani i upoznati. Nitkome ne odgovara da se počne grebat ispod površine šta se sve ovdje izdogađalo u posljednjih godinu dana. Bome ni lopata ne bi bila dovoljna da razgrne sav taj gnoj. Dovoljno se u Hanfi prolijeva hladnog znoja ovih dana.

  • OPTE (OPTIMA TELEKOM d.d.)

    • Laudator
    • February 4, 2022 at 10:14 AM
    Quote from laka_igra

    Ako netko zna kojeg datuma je zadnji rok za davanje ponude?

    Valjda oko 20-tog?

  • OPTE (OPTIMA TELEKOM d.d.)

    • Laudator
    • January 31, 2022 at 9:47 AM
    Quote from Giovo

    Još jedna objava o promjeni glassačkih prava. Tele2 drži 54,89% Optime

    https://eho.zse.hr/fileadmin/issu…ea8e75cffb7.pdf

    Zzzzzz Zzzzzz :sleeping:

    To nikog ne zanima. Neka izbace ponudu da znamo hoćemo li im mast vadit.

  • OPTE (OPTIMA TELEKOM d.d.)

    • Laudator
    • January 31, 2022 at 8:08 AM

    Zna li tko je li Kopsejak Krešimir još uvijek upisan u knjigu dioničara?

  • OPTE (OPTIMA TELEKOM d.d.)

    • Laudator
    • January 26, 2022 at 4:10 PM

    Danas se moglo u šutu iskipati 150.000 kom po prosječnoj cca 5,1 kn, samo 5% ispod cijene koju nam sugeriraju da će biti velikodušno ponuđena jeeeeeeednog dana kad popucaju svi krajnji rokovi. I ništa, ni da trepnete. Hmmmm šta mi to želite poručiti?

  1. Privacy Policy
  2. Kontakt
Powered by WoltLab Suite™