Vani minus, crobex u plusu. To te ja pitam.
Posts by diokidina
-
-
Fondovi nisu prodavali u ponedjeljak, kao sto sam rekao.
Ova zadnja tri trgovinska dana su prodavali oni koji nisu izasli na vrijeme, nadajuci se da ce ici do 5kn. Ti isti su negativno utjecali na cijenu dionice, jer su prosipali po bidu.
-
A Čolina sa kupnjom.
-
Potpisali predugovor o prodaji dijela nekretnina. ZSE
-
Koji to njihovi brodovi voze za15000?!
-
PBZ u petak nije prodavao.
-
Da se digne kupnja, otislo bi to u dva dana. Ako me moja racunica slusa sa pet i pon ostali su ispod 100tis kom.
-
brutalan iskrcaj mirovinca u četvrtak, 190k komada, pola prometa....
Koje jos 200tis komada proda po ovoj smjesnoj cijeni. Racunajuci da je bilo i trejdera.
-
+dlkv
Dokup
Ocekujem uskoro objavu
🤫
-
Što ćemo danas kupovati?
DLKV
-
Ici ce i dlkv, samo da se istresu trejderi.
Fond ako im je i sta ostalo nece u rasprodaju.
-
Odlični rezultati Dalekovoda u prvom kvartalu
OPORA
Objavljeno: 06.05.2020 / 17:16 Autor: SEEbiz ZAGREB - Poslovni prihodi Grupe Dalekovod u prvom tromjesečju iznose 279,4 milijuna kuna i veći su za 27 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Prilagođena EBITDA na razini grupe iznosi 16,7 milijuna kuna a što predstavlja rast od 40 milijuna kuna u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Poslovni prihodi Društva iznose 223,6 milijuna kuna i veći su za 42 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Prilagođena EBITDA na razini Društva iznosi 25,7 milijuna kuna, što predstavlja rast od 37 milijuna kuna u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Operativna dobit (EBIT) je u izvještajnom razdoblju snažno porasla pa je tako kod Grupe iznosila 7,9 milijuna kuna a kod Društva 18,2 milijuna kuna.
Takvo ostvarenje predstavlja rast od 40 milijuna kuna u odnosu na isto razdoblje prethodne godine na razini Grupe. Sličan trend je zabilježen i na razini neto dobiti gdje je također zabilježen rast u odnosu na isto razdoblje prethodne godine a koja je tijekom prvog kvartala prethodne godine bila pod utjecajem jednokratne stavke prodaje vjetroelektrana u iznosu od 44,5 milijuna kuna kod Grupe i 37,6 milijuna kuna kod Društva.
Značajan rast prihoda i EBITDA pokazatelja rezultat je visoke razine ugovorenih poslova te optimizacije troškovne strukture u kontekstu procesa restrukturiranja koji je započeo tijekom prethodne godine. Režijski troškovi vezani uz troškove zaposlenika Grupe niži su 6,3 milijuna kuna a Društva 5,8 milijuna kuna u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Sličan trend nižih režijskih troškova rada se očekuje i u budućem periodu.
Sektor Energetike (izgradnja Dalekovoda i Trafostanica) je zabilježio rast prihoda od 77 posto a iznosili su 186 milijuna kuna. Najveći dio prihoda je ostvaren na inozemnom tržištu, odnosno 95%. Odjel visokog i niskog napona trenutno izvodi radove na 22 velika projekta te 17 manjih projekata a odjel trafostanica 4 velika projekta i sedam manjih projekata. Tijekom prvog kvartala 2020. godine ugovorena su četiri projekta u vrijednosti većoj od 115 milijuna kuna.
Sektor Infrastrukture je zabilježio pad prihoda od 8 posto a iznosili su 29 milijuna kuna. Cijeli prihod je zabilježen na domaćem tržištu. Najveći broj projekata, odnosno šest se odnosi na investitora HŽ Infrastruktura, pet projekata za HAC te dva projekt za Grad Zagreb. U tijeku je nekoliko projekata u fazi tenderiranja odnosno fazi potpisa ugovora. Proizvodni segment je tijekom izvještajnog razdoblja obilježen razdvajanjem društva Proizvodnja MK i OSO d.o.o. na dva društva, Proizvodnja MK d.o.o. i Proizvodnja OSO d.o.o. Razdvajanjem će se omogućiti efikasnija implementacija zasebnih strategija razvoja za pojedini segment s ciljem povećanja efikasnosti poslovanja oba društva.
Promatrajući oba društva tijekom prvog kvartala zabilježen je pad prihoda od 39 posto. Prihodi za oba društva ukupno su iznosili 25 milijuna kuna. Značajniji pad je zabilježen u društvu Proizvodnja MK d.o.o.,posljedica je lošije dinamike ugovaranja.
Segment projektiranja koji je vezan uz aktivnosti društva Dalekovod Projekt d.o.o. zabilježio je pad poslovnih prihoda od 4posto a iznosili su 6,9 milijuna kuna.
Utjecaj pandemije virusa COVID-19 je utjecao na odgodu pojedinih tendera a što se negativno odrazilo na poslovni rezultat segmenta.
Od ostalih segmenata izdvojili bi poslovanje društva Cinčaonica usluge d.o.o. koje je ostvarilo prihode od 9,8 milijuna kuna. Društvo posluje kao zasebno od 1. travnja 2019. godine do kada je poslovalo u sklopu društva Dalekovod Proizvodnja d.o.o. Utjecaj pandemije virusa COVID-19 je utjecao na slabiju aktivnost kupaca, prvenstveno iz inozemstva odnosno Slovenije i Italije. Sve navedeno je utjecalo i na smanjenje profitabilnosti te je društvo ostvarilo negativnu EBITDA u iznosu od 2,5 milijuna kuna.
-
Vise nije u drzavnom vlasnistvu.
-
Petrokemija ima dovoljno veliko tržište za razvoj. Zbog velike mase i volumena, transport je značajna stavka u finalnoj cijeni proizvoda, pa je očito da Petrokemija ima konkurentsku prednost u tome što je smještena u centru poljoprivredne regije i da u radijusu od barem 400 kilometara nema značajnije proizvodnje mineralnih gnojiva.
-
Koji jedan kvartal???????
A sto je sa cijelom proslom godinom.
I jos nije poletila u nebo.
Konstantno se ponavlja stara prica u svezi poslovanja Petrokemije, nova stranica je otvorena sa novim vlasnicima INA i PPD.
-
Iz iscitanih poruka vidim da je mnogima preriskantno kupovati na ovim cijenama, a kad dođe do 100,tada ce im bit sigurnije. Uvik ista se prica ponavlja.
-
Ptkm definitivno. Cekaj da je ulagaci primjete. U uzem je izboru za dionicu godine.
-
Objavljeno: 30.04.2020 / 12:21 Autor: SEEbiz KUTINA - Petrokemija je u prvom tromjesečju ove godine ostvarila neto dobit od 150 milijuna kuna, što je značajno povećanje u odnosu na isto razdoblje lani kada je neto dobit iznosila 22 milijuna kuna, pokazuje u četvrtak objavljeno financijsko izvješće kutinskog proizvođača mineralnih gnojiva. Po podacima iz izvješća, neto dobit bez jednokratnih stavki iznosi 131 milijun kuna, u usporedbi s neto dobiti od 56 milijuna kuna u prvom tromjesečju 2019. godine.
Jednokratne stavke, kako se navodi, ukazuju na pozitivan učinak vrijednosnog usklađivanja obveza za naknade na emisiju CO2 od 19 milijuna kuna za prvo tromjesečje ove godine i 23 milijuna kuna za prvo tromjesečje 2019. godine.
Za prvo tromjesečje 2019. jednokratne stavke su i 57 milijuna kuna rezerviranja za isplatu otpremnina.
Predsjednik Uprave Petrokemije Davor Žmegač u komentaru izvješća objavljenog na Zagrebačkoj burzi ističe kako pandemija covid 19 u prvom kvartalu nije imala negativan utjecaj na potražnju za mineralnim gnojivima, a isto je uz sposobnost održavanja kontinuirane proizvodnje rezultiralo visokom količinom proizvodnje i prodaje u prvom tromjesečju 2020. godine.
"Na poslovanje Petrokemije d.d. u prvom tromjesečju pozitivno su utjecale i implementirane mjere efikasnosti te niže cijene prirodnog plina i naknada na emisije CO2", kazao je Žmegač.
Napominje i kako poslovodstvo pažljivo promatra razvoj situacije vezane uz COVID 19 i provodi relevantne preporuke HZJZ za očuvanje zdravlja i sigurnosti zaposlenih te kontinuirano radi na procjeni učinaka pandemije na poslovanje Društva.
"Postojeće stanje i struktura imovine i obveza Društva te sadašnja razina organiziranja i prilagodbe procesa odvijanju poslovne aktivnosti u kriznim uvjetima, pokazuju sposobnost društva suočiti se s brojnim izazovima koje donosi slijedeće razdoblje", istaknuo je Žmegač.
Prema podacima iz izvješća, ukupni poslovni prihodi Petrokemije d.d. u prvom su tromjesečju iznosili 560 milijuna kuna i pali su 14 posto. Smanjeni su i prihodi od prodaje, za 13 posto, na 559 milijuna kuna.
Smanjenje prihoda, kako navode, uglavnom je uzrokovano neznatno nižim cijenama mineralnih gnojiva koje su posljedica znatno niže cijene prirodnog plina na Europskom tržištu.
Ukupni poslovni rashodi u prvom su tromjesečju iznosili 403 milijuna kuna i smanjeni su 35 posto.
Podaci iz konsolidiranog izvješća pokazuju da je Petrokemija Grupa u prvom tromjesečju ostvarila neto dobiti od 147 milijuna kuna u odnosu na 20 milijuna kuna neto dobiti u istom razdoblju prethodne godine.
-
Kutina, 17. travanj 2020.
Petrokemija d.d. procjenjuje da je izložena utjecajima krize vezano uz COVID-19, a s obzirom na obujam, složenost i globalni aspekt poslovnih procesa. Vezano uz epidemiju koronavirusa tvrtka izvješćuje javnost kako poštuje i na najbolji realno dostupni način provodi sve upute Nacionalnog stožera civilne zaštite, kao i dodatne interne mjere zaštite svojih radnika, kupaca i lokalne zajednice.
S danom 25.3.2020. Petrokemija d.d. u cijelosti je ušla u Fazu III Kriznog plana COVID-19 (prodaja prema redovnom Poslovnom planu 2020, sve funkcije i djelatnosti koje nisu prijeko potrebne rade u posebnom režimu od kuće).
U Petrokemiji d.d. na dan 17. travnja 2020. nemamo niti jednu osobu zaraženu koronavirusom, smanjio se broj radnika u samoizolaciji sa pet na jednog (rješenje od strane epidemiologa), a sva postrojenja rade normalno i proizvodnja se odvija prema planu.
Proizvodnja:
- Operativna proizvodnja prema planu za 4/2020
- Sva proizvodna postrojenja u stabilnom su radu izuzev postrojenja za proizvodnju sumporne kiseline (SUKI), dušične kiseline (DUKI-2) i granuliranog amonijevog – sulfata (NPK 2) koja su u planskoj obustavi do daljnjeg – zalihe su u skladu s potrebama tržišta i proizvodnje
Prodaja:
- Prodaja odgovara na potražnju i u skladu je s planom za 4/2020 uz manje utjecaje krize
Logistika:
- Skladišta i distribucija u skladu su s planom za 4/2020
- Logistički lanci rade uz poteškoće vezane uz krizu
Okoliš:
- Nema problema vezanih uz okoliš
-
Petrokemija d.d. procjenjuje da je izložena utjecajima krize vezano uz COVID-19, a s obzirom na obujam, složenost i globalni aspekt poslovnih procesa. Vezano uz epidemiju koronavirusa tvrtka izvješćuje javnost kako poštuje i na najbolji realno dostupni način provodi sve upute Nacionalnog stožera civilne zaštite, kao i dodatne interne mjere zaštite svojih radnika, kupaca i lokalne zajednice.
S danom 25.3.2020. Petrokemija d.d. u cijelosti je ušla u Fazu III Kriznog plana COVID-19 (prodaja prema redovnom Poslovnom planu 2020, sve funkcije i djelatnosti koje nisu prijeko potrebne rade u posebnom režimu od kuće).
U Petrokemiji d.d. na dan 3. travnja 2020. nemamo niti jednu osobu zaraženu koronavirusom, u samoizolaciji je sedam radnika (3 rješenja od strane epidemiologa i 4 preventivno od strane Petrokemije), a sva postrojenja rade normalno i proizvodnja se odvija prema planu.
Proizvodnja:
- Operativna proizvodnja prema planu za 4/2020
- Sva proizvodna postrojenja u stabilnom su radu izuzev postrojenja za proizvodnju sumporne kiseline (SUKI), granuliranog amonijevog – sulfata (NPK 2) i LIN 100 dušične kiseline (DUKI-1) koja su u planskoj obustavi do daljnjeg – zalihe su u skladu s potrebama tržišta i proizvodnje
Prodaja:
- Prodaja odgovara na potražnju i u skladu je s planom za 4/2020 uz manje utjecaje krize
Logistika:
- Skladišta i distribucija u skladu su s planom za 4/2020
- Logistički lanci rade uz poteškoće vezane uz krizu
Okoliš:
- Nema problema vezanih uz okoliš
NEMA ZASTOJA, SVE IDE PO PLANU.