1. Pregled
  2. Forum
    1. Unresolved Threads
  • Login
  • Register
  • Search
Everywhere
  • Everywhere
  • Articles
  • Pages
  • Forum
  • More Options
  1. Dionice.NET
  2. tollway

Posts by tollway

  • HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

    • tollway
    • September 15, 2023 at 10:56 AM

    moguć je i taj scenario. navodno je hpb "svoje" sve očistila, ali moguće da se pojavi nekaj od sbera prilikom spajanja/pripajanja.

  • ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

    • tollway
    • September 15, 2023 at 10:29 AM

    ima vremena kolega. transakcije su bile iza 14 sati! :) :!: :!: :!: :?: :?: :?:

  • HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

    • tollway
    • September 15, 2023 at 10:28 AM
    Quote from Junius
    Quote from Lynx

    Mislim da netko prenosi ovu vijest, dakle poslovne banke od centralne banke dobivati 4% https://www.ecb.europa.eu/press/pr/date/…39f8c21.hr.html

    Upravno vijeće odlučilo je povećati tri ključne kamatne stope ESB‑a za 25 baznih bodova. U skladu s tim, kamatna stopa za glavne operacije refinanciranja iznosit će 4,50 %, kamatna stopa za mogućnost posudbe na kraju dana 4,75 % a kamatna stopa na novčani depozit 4,00 %. Povećanja će stupiti na snagu 20. rujna 2023.

    Normalno da se o tome radi...trebalo je samo pročitati pasus do kraja.

    pa nitko vjerovatno nije mislio da se to odnosi na oročene depozite građana, ali ipak pomalo neobično kaj to ide takvom brzinom.

  • HPB (Hrvatska poštanska banka d.d.)

    • tollway
    • September 15, 2023 at 9:01 AM

    gdje si vidio taj info? može link?

  • Komentari trgovanja na burzi - LIVE

    • tollway
    • September 15, 2023 at 8:52 AM
    Quote from Junius
    Quote from tollway

    malo samo...nekaj mi nije jasno.... hoćeš reči da ti je dnevno 8-9 eura dovoljno za hranu i piće!!?? dobro ako jest, no u ovoj priči nebitno jer si samac. kakva bi matematika bila da imaš ženu i dvoje školske djece?

    gorivo ti ili ja ili netko treći uopče ne moramo osobno koristiti pa nećemo imati te troškove. apsolutno točno. ali trebaju svi drugi oko nas. kako će roba do krajnjeg kupca? kariolama? to opet plačamo svi mi. da ne idemo dublje.

    Da ne pričam napamet, znači nekih 2300kn...kolega ja vam trošim novac u stvarnom životu, kako kupujem i na burzi, da bude željeni proizvod što povoljniji. Naravno da imam ženu kraj sebe , koja stalno nešto i odmah zahtjeva, troškovi bi eksplodirali....ali sve ima svoje pluseve i minuse...

    The content cannot be displayed because you do not have authorisation to view this content.

    sve 5 kolega... a onda istu takovu cifru prasnete kad subom zabrijete sa ekipom :huh: :/

  • Komentari trgovanja na burzi - LIVE

    • tollway
    • September 14, 2023 at 3:30 PM

    malo samo...nekaj mi nije jasno.... hoćeš reči da ti je dnevno 8-9 eura dovoljno za hranu i piće!!?? dobro ako jest, no u ovoj priči nebitno jer si samac. kakva bi matematika bila da imaš ženu i dvoje školske djece?

    gorivo ti ili ja ili netko treći uopče ne moramo osobno koristiti pa nećemo imati te troškove. apsolutno točno. ali trebaju svi drugi oko nas. kako će roba do krajnjeg kupca? kariolama? to opet plačamo svi mi. da ne idemo dublje.

    Quote from Junius

    .stoga moja briga za druge vidove inflacije je opravdana, jer čemu onda višegodišnji trud i zarada na burzi, kad ti zaradu jede inflacija.

    s ovime se apsolutno slažem

  • Komentari trgovanja na burzi - LIVE

    • tollway
    • September 14, 2023 at 3:09 PM

    ma pusti stanove! on ti treba jednom-dva puta u životu. platiš malo više ili malo manje, nije toliko bitno! problem riješen!

    kod nas su glavni problem skupo gorivo i preskupa hrana. to trebaš svaki dan i svaki dan plačaš 3, 5, 10 ili koliko već eura više. a tijekom godine se nakupi jako jako lijepa cifra. tu je glavna kvaka.

  • ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

    • tollway
    • September 14, 2023 at 2:54 PM
    Quote from safarick
    Quote from tollway

    nitko nije pomislio da je to strašilo u svrhu akumulacije? meni izgleda baš tako.

    Preblizu je za strašilo....moglo (bi) ga i poklopit

    ako ima netko 2,3 milje eura, zašto ne?

    realno mislim da nema šanse, ali svašta smo već vidjeli...

  • SNBA (Slatinska Banka d.d.)

    • tollway
    • September 14, 2023 at 1:35 PM

    ok kolega, može i tako. ali dajte mi recite tko ima 240 000 eura viška ili da mu stoji na brokerskom?

  • SNBA (Slatinska Banka d.d.)

    • tollway
    • September 14, 2023 at 1:28 PM

    kakav je uopće smisao takvih naloga? ne samo ovdje, pojavljuju se i na drugim papirima. psihologija?

    najte mi samo reči da imaju dogovorenog prodavača na toj cijeni!! mada je i to moguće obzirom na sve viđeno tijekom godina

  • ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

    • tollway
    • September 14, 2023 at 1:22 PM

    nitko nije pomislio da je to strašilo u svrhu akumulacije? meni izgleda baš tako.

  • Nekretnine opcenito u HR

    • tollway
    • September 14, 2023 at 9:55 AM

    nema nikakve veze tko je platitelj, već je bitko tko je stvarni dužnik/kupac.

    pbz digitalno koristim već desetak godina. na svakom nalogu imate platitelja i polje stvarni dužnik.

    prije dvije i pol godine sam kupovao automobil. imali neko financijsko raščiščavanje unutar obitelji. sestra uplatila puni iznos sa svoga računa u moje ime. nitko nije ništa pitao. kupoprodajniugovor i račun izdan na moje ime.

  • SPAN (SPAN d.d.)

    • tollway
    • September 13, 2023 at 2:23 PM

    ESOP da, ali skoro će dvije g od IPO-a koje donose tax free.

  • ADRS (Adris grupa d.d.)

    • tollway
    • September 13, 2023 at 1:28 PM
    Quote from boca
    Quote from SOUR

    Ako se tu radi o novcu u banci, baš sam to pogledao danas u jutro, onda izgleda ovako;

    The content cannot be displayed because you do not have authorisation to view this content.

    To je konsolidirano? Pogledajte nekonsolidirano, koliko stvarno Adris drži, ne kćeri. Pa usporedite to sa prije.

    kolega

    a kaj to adris ima ako ne uzimate u obzir maistru, hup zagreb, cros i cromaris? plus udjele u triglavu i savi re?

  • DRY BULK

    • tollway
    • September 12, 2023 at 10:43 PM

    pa kako će u loša vremena kupovati brodove dok nemaju para, a posljedično će ih i banke derati sa kamatama? a vlasnici i drugačije gledaju na to. oni to rade 10 ili 20 g.,i raditi će to još slijedečih 10 ili 20 g., a mi smo padobranci koji dođemo, omastimo brrk (ako???) prođemo. a oni će i dalje biti brodovlasnici.

    ista stvar kao tvoj ili moj gazda/poslodavac i ti ili ja kao zaposlenik. nemremo isto gledati na neku situaciju da nam je bog brat!

  • ADRS (Adris grupa d.d.)

    • tollway
    • September 12, 2023 at 5:22 PM

    pa ni ovo današnje trgovanje nije normalno!!! probni baloni?

  • Aktualno (vijesti)

    • tollway
    • September 11, 2023 at 10:16 PM
    Quote from zlocesti

    Ja se natrpala konzervi po ljetnim cijenama.

    I neka sam.

    Racunam na prinos 20% do kraja godine :)

    pa kak pak sada to!!!?? pa kaj naš dotični AP ne obečava vračanje cijena na 31.12. prošle godine!!?? a i puno drugih izvora veli da sada kad su turisti oderani slijedi pad i stabilizacija cijena!! :/ :huh:

    joj zloćo, zloćo ti baš uvijek promašiš!

    možda cijena metala poraste pa te to spasi kao sekundarna sirovina :) :)

  • Porez na nekretnine

    • tollway
    • September 11, 2023 at 5:28 PM
    Quote from Manu

    Znam da istina boli ali činjenice ostaju činjenice

    Legalizirano 900 tisuća ilegalnih objekata

    https://www.index.hr/vijesti/clanak…ta/2110155.aspx

    Početkom 90-ih godina preko programa društvenog zbrinjavanja oko 240.000 stanova je prodano, mnogi za 10-ak tisuća eura, a oko 30.000 je otišlo u najam od čega oko 12.000 u Zagrebu.

    http://www.imperijal.net/1/13/radar/596…o-sef-hepa.html

    legalizacija po meni uopče nije bila loš projekt ili rješenje kako vam bolje odgovara. rušiti masu bespravno sagrađenih objekata po meni nije nikakvo rješenje. problem je u tome što nije bila dobro provedena!

    zakaj bi bilo loše legalizirati i ucrtati u karte npr dva ili tri manja gosp objekta na dvorištu nekog malog seljaka ili susjedove garaže? ako se ne varam 1500 kn po objektu i imaš čiste papire i kvadraturu za eventualnu sutrašnju gradnju! dakle, za par tisuća imaš čiste papire!! super, ali....

    onda čuješ da je poznanik za 12 ili 15 000 kuna legalizirao vikendicu na viru ili pagu od 150m2 koju je već 20 g rentao na crnjaka!!! i još vlasnici govore kako ih jako puno koštalo i kako ih država pljačka!!!! a oni godinama varali državu!!! e tu je problem. takve bespravne divlje gradnje je trebalo derati barem 5x više. i one kojekakve egzibicioniste duž cijele obale i u svim večim gradovima. i ove sve parade koje su spomenute. masa zgradurina i građ rugla je legalizirana za male pare. zakaj i zbog koga je to tako provedeno, mislim da svi znamo.

    tu se zakazalo, a ne kod onog seljaka koji nije imao ucrtane gosp objekte ili susjed garažu!

  • Aktualno (vijesti)

    • tollway
    • September 11, 2023 at 4:55 PM
    Quote from st-brajo
    Quote from accountant

    državni intervencionizam na najjače :D

    prvo sam mislio da nije 1. travnja? stari neki članak ili što

    i meni je ovo palo na pamet :D

    meni vonja na neke izbore brzo.

    čim se usvoji novi zakon, a taman prije recesije :S

    ako se ne varam, slijedeće godine su svi mogući i nemogući izbori u hr

  • Komentari trgovanja na burzi - LIVE

    • tollway
    • September 11, 2023 at 9:56 AM

    njima se to stvarno vrlo rijetko događa.... ali ne radi

  1. Privacy Policy
  2. Kontakt
Powered by WoltLab Suite™