HPB +330% i još se držim unutra
Posts by dionicar
-
-
Evo zašto cijene zabe raste..
'Bum' stambenih kredita iduće godine? Stručnjak za nekretnine: 'Više je razloga'Nove stambene politike trebale bi se početi primjenjivati u veljači iduće godine, no pitanje je koliko i u kojem razdoblju mogu zaustaviti i zbilja dovesti...net.hr -
Bilo bi lijepo da se gradi obračuna maksimalna zatezna kamata zakonom dozvoljena
Neka ju plati iz prireza koji ja plaćam !
-
Dividenda 0.15-0.20 Trezor diže uskoro cijenu na 4eura po dionici.
Raspada se Atpl bivša kraljica burze a njeno mjesto preuzima ingra. 40 zaposlenika radi ili ne radi. I samo broje. Kapnulo od arene najma. Kapnulo od održavanja arene. A sad kad krene kapat od solara i vodika. Novci će se na kante nosit na banku😁. Neće biti problem ni dignut cijenu i na 5-6eura. Neka mali zarade. Jedina firma koja je baš poštena prema malim dioničarima.
Je li to ironija kolega xd
-
Ja vani 100% na HPB-u...
Iz kojeg razloga kolega ?
-
Pa nalog od 120 000 tisuca se sigurno ne dogovara ujutro na kavi uz otvoren zse. Ispod cijene ce vam prodati onaj tko se zeli rijesiti, a ne moze preko trzista jer bi dobio puno manje da je udarao po bidu.
Nekoliko prodavača unatrag godinu dana je prodalo na ZSE jer nisu imali drugog izbora odnosno nisu pronašli kupca preko Ugovora o prijenosu poslovnih udjela.
Srušili su tržišnu cijenu ali su ostvarili svoj privatan cilj.
Netko je to sve kupio i cijena se može kroz izvjesno vrijeme vratiti natrag približno na istu razinu.
Ingra će uskoro imati prihode od prodaje energije pa će i to biti signal za rast i približavanje knjigovodstvenoj cijeni.
U 2024. godini se očekuje neka simbolična dividenda kao nagrada svim strpljivim i ludo hrabrim suvlasnicima
a kolika bi bila ta simbolična "dividenda"?
-
A nekima i preko 30% dividendnog prinosa
-
Kolege niko ne komentira financijsko .?
-
Rast gotovinaca
Hrvati ludi za ovom vrstom kredita, ove godine ih digli četvrtinu više nego laniRastu plaće, raste broj zaposlenih, ali raste i broj nenamjenskih gotovinskih kredita. I to do te mjere da je HNB morao upozoriti kako raste i rizik da se neki…dnevnik.hr -
Ja imam dionice HPB-a, ali iskreno nisam uopće sretan s izvješćem (gledam konsolidirano izvješće u excelu).
Troškovi radne snage su im rasli za 30% isto kao i operativni troškovi (u samo godinu dana), kamatni rashodi eksplodirali, sveobuhvatna dobit razdoblja im je značajno manja u odnosu na prošlogodišnju, prihodi od naknada i provizija se nisu ni pomaknuli što mi upućuje na činjenicu da svi ti klijenti koje su "pokupili" temeljem akcijske štednje nisu otavarali tekuće račune i ostavljali naknade već samo generirali kamatne rashode i još su im rasle rezervacije. To sve u uvjetima gdje su u ovom razdoblju imali pristup ECB-ovoj stopi od 4% dok su prošle godine imali dobar dio razdoblja značajno niže stope na depozite kod centralne banke:
https://www.ecb.europa.eu/stats/policy_a…l/index.en.html
Uprava se hvali i radi usporedbe s 2021. godinom umjesto s prethodnom
Meni se čini da u svemu tome treba tražiti razlog zašto ZABA "razvaljuje" dok HPB kaska s porastom cijene.
Možda krivo gledam i netko me može ispraviti?
Zar se u HPB-u se može oročiti novac ako se ne otvori tekući račun??
Može se.
-
-
a po koliko se obicno BVPSa trze banke ? trenutno je BVPS HPBa na recimo 300 eur..
-
Kolege što je trenutno best buy po vama ?
-
Ogromno povećanje gotovinaca...
Svaki peti gotovinski kredit u riziku naplate. HNB u novom upozorenju zloguko podsjeća na 2008. - Novi listSnažan rast gotovinskih nenamjenskih kredita jača rizike za financijsku stabilnost, a po omjeru troška otplate kredita dužnika (omjeru duga i prihoda) posebno…www.novilist.hr -
Kako god neke naknade (studentski paket ispada da cijena raste više od 500%! ) a sve poskupljuje 10-15-25,%!
Pogledajte zaradi banaka samo na naknadama.
Ovo sve vrijedi od siječnja 2025. Dobio sam na mail cijene svih paketa idu gore.
Što u nekom stvarima znači još veću zaradu banke u 2025.
-
Ne znam jeste li kao klijenti zagrebačke banke koji to jesu jučer dobili obavijest na mail...
Naknade rastu 15-50%. Od siječnja 2025
A zašto ?
Jer je država rekla da tekući račun treba niti besplatan.
Bit će za dividendu 2026
)
-
Ti si profesionalac, daj molim te izračunaj ti koliko 500% povećanje ako je cijena bila 50,70...
Ja nisam matematičar🤔
Valjda x5 lol
-
Nitko od kolega ne čita forum subotom ?
Može malo detalja ?
-
Što da li je.. ?
Piše divka u tekstu. Vanredna.
Ma kada ?? Što ?
Zaba izvanredna Divka ??
-
Jel idući mjesec ili ne ?
Što da li je.. ?