Znači dioničari ostali bez novca. Koliko god da se netko rješavao dionica netko ih je i kupovao. Po malo su gubili mnogi, a najviše će kao i u DLKV izgubiti kojima su zadnjima ostale dionice.
Posts by SOUR
-
-
Spajanje 50 u 1 se odrađuje u ponedjeljak
Što sad to spajanje znači. jer ovdje ne ulazi novi investitor sa hrpom novih dionica po maloj cijeni kao u Dalekovodu? U ovom slučaju cijena jedne može biti kao prijašnjih 50 pa nema gubitka za dioničare.
-
Eto sad je i Đuro Đaković spojio 50 u jednu. Pa kome se onda žaliti?
https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/DDJH/COI-DDJH-566cce709242b7a2b896ad51aece4e00.pdf
-
Da ne dupliciram sve linkove iznad. Samo ovako bi dodao da su to sasvim male razlike u odnosu koliko je cijena dionica ADPL manja u odnosu na 160 kn ili više.
Nije dionica ovoliko pala zbog pada prodaje koji nije beznačajan, nego zbog rata u Ukrajini i moguće konfiskacije ruskih tvornica. Također je rusko tržište koje je donosilo preko 25% prihoda totalno potonulo. Dioničar sam, ali ovo je realnost.
Pa potonulo je za one koji su napustili Rusiju, a ADPL nije, iako ako ne bude nekih izvanrednih vijesti tek ćemo u Q3 vidjeti gdje je u svemu tome ADPL. ADPL si stalno nalazi neke nove poslove. Imali ste lijepih objava u postovima prije o sklapanju poslova. Iz prve ruke čak.
-
Da ne dupliciram sve linkove iznad. Samo ovako bi dodao da su to sasvim male razlike u odnosu koliko je cijena dionica ADPL manja u odnosu na 160 kn ili više.
-
A to prevedeno znači ?
Ako nikako drugačije doznati ćemo sutra kada počne trgovanje.
Predmetnom transakcijom Banka je u paketu stekla:
• 100% vlasničkog udjela u društvu Pronam Nekretnine d.o.o.;
• pravo potraživanja koje SBAG ima prema društvu Pronam Nekretnine d.o.o. po
kreditu koji dospijeva 2027. godine, ukupnog nominalnog iznosa glavnice
5.300.000,00 EUR;
• pravo potraživanja koje SBAG ima prema NHB po određenim kreditima i MREL
kreditu koji dospijevaju između 2024. i 2029., ukupnog nominalnog iznosa glavnice
od 66.000.000,00 EUR. -
Hoce li sudac uskoro donijeti rjesenje o PSNu ili je otisao na godisnji odmor?
To se i ja pitam. A vjerojatno da o PSN ne odlučuje samo jedan sudac.
-
Neke vlasnike dionica Vira danas snašla panika.
A neka, da mi nalog ne stoji djelomično realiziran u beskraj.
Opet Vam je uspjelo čekanje.
-
Imali koja novija objava?
Ima.
...da je Banka 4. srpnja 2022. godine sklopila transakciju kupnje
potraživanja i udjela koji se odnose na kreditno-depozitni i ostale odnose Nove hrvatske
banke d.d.https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/HPB/COI-HPB-816777c6d0e43863bbab5e99aff57660.pdf
-
Neke vlasnike dionica Vira danas snašla panika.
-
za pozitivnu bilancu im treba oko milijarda kuna godišnje, trenutno su na oko 700M, na to sam ciljao s tim "kilavo"...ovo je subjektivna procjena, moguće da sam u krivu, uskoro će polugodišnji pa će se vidjeti...
evo text koji posdredno ima veze sa ekipom koja je nedavno odradila lešinarsku kombinaciju na dlkv
Dok Vujnovac ima interes u Dalekovodu trebala bi firma dobro poslovati iako posluje baš s Josipom Jurčevićem.
"Ušle su nove tvrtke Končar Elektroindustrija i tvrtka s Malte, prema sudskom registru povezane su s PPD-om i Josipom Jurčevićem, nekadašnjim drugim čovjekom SOA-e i poslovnim partnerom Pavla Vujnovca."
Vujnovac je na Zlatnoj bilanci neki dan, pobijedio sa PPD-om kao;
KATEGORIJA: Najveći privatni poduzetnik po ukupnom prihodu
Niže članak o Vujnovcu od 17.10.'21 i njegove ambicije ulaganja u solare.
Pavao Vujnovac: U Fortenovu ulažem svoj osobni kapital i to ulaganje nije povezano s PPD-omPavao Vujnovac, preko holding kompanije Energia naturalis upravlja s 20-ak tvrtki s različitim portfeljima – od nabave i veleprodaje plina do logistike,…www.vecernji.hr -
Ona kupi kritike jer je vidila žaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu. Bilo bi joj bolje da se drži politike, a insolvencijske postupke i menadžment prepusti ljudima koji to znaju radit. Linić je oba puta kad je došao na vlast intervenirao u Stečajni zakon(iz izvršne vlasti) i napravio štetu, ali barem se nije gurao u menadžment.
To je kao da se gura nekog operirat. Plaća do neba da drži usta zatvorena o svemu što zna. To joj je jedina svrha tamo.
A što se tiče promjene u cijelom svjetskom gospodarstvu koja bi spustila cijenu mnogim dionicama - takva je već na djelu.
Došla je da bi kao i drugi takvi obrstila poprilično, a dogodila se kriza i sada je između dvije mogućnosti. Mora ostati u Podravci jer još nije ostvarila svoj osnovni plan, a svjetska kriza ju pritišče da mora voditi Podravku u takvim okolnostima, a u što se ne razumije.
-
Svejedno bez obzira na recesiju i ostalo dionica Podravke zadnjih dana pomalo raste i za sada je u usporedbi sa ATGR pobjednik.
Pobjednik za koga? Oni koji su se krcali po 700kn u uvjerenju da 'ide to na 1000...' se ne bi složili.
Vi silno opisujete gospođu Dalić kao nesposobnu za vođenje Podravke. Ali i mnogi prije nje nisu bili ništa bolji, a još su i pokrali. Jedino što je Ljubo Jurčić bio u redu ali on je i imao tu ulogu da popravi stanje pa da ga maknu iz Podravke. Gospođu Dalić je samo zapalo veliko razdoblje krize i sada ona kupi sve kritike. Što će biti sada jer je kriza uvela Podravku u situaciju koju gđa. Dalić nikako nije u stanju riješiti, osim ako uz nju ima tko, što moguće da je tako. Ako ima tko u Podravki da je sposoban uspješno voditi Podravku, a da se gđa. Dalić samo slika i potpisuje, onda cijena dionica Podravke i može biti uzlazna, ali da će doći na 400 kn za to bi se u cijelom svjetskom gospodarstvu morala dogoditi promjena koja bi spustila cijenu mnogim dionicama.
-
Njezin posao je završen tek kad dionica ponovno bude ispod 450 kuna. Golemi rashodi koji će, prema ovome što piše dioničarima, najvjerojatnije osvanuti u Q2 bit će pripisani silnome rastu cijena sirovina, a pogotovo raznih 'usluga'.
E sad..ako gđa. Dalić nadmaši moja očekivanja, možda će Podravka opet biti i ispod 400 kuna na Asku.
Svejedno bez obzira na recesiju i ostalo dionica Podravke zadnjih dana pomalo raste i za sada je u usporedbi sa ATGR pobjednik.
-
Dividende vjerojatno da ove godine neće biti iako je prošle bila odlična od 8,00 kn. Ako im Q2 i bude ne baš nešto Q3 s obzirom na novosklopljene poslove očekujem u plusu, pa novce od neisplaćene dividende zadrže u firmi.
-
Vjerojatno da razmišljaju o kupnji Vlastitih dionica kada im je to na dnevnom redu Glavne skupštine, a sada ih prema SKDD imaju 50.353 kom.
Prema prijedlogu odluke pod Ad. 7. Dnevnog reda Glavne skupštine AD Plastik d.d sazvane za dan 14. srpnja 2022. godine;
"Daje se ovlaštenje Upravi AD PLASTIK, d.d. da u ime tvrtke AD PLASTIK, d.d. može stjecati dionice ove tvrtke kao izdavatelja, oznake ADPL (dalje; Vlastite dionice), uz ove uvjete:
1. Uprava AD PLASTIK, d.d. može steći Vlastite dionice u granicama propisanih rezervi za te dionice sukladno stavku 2. članka 222a Zakona o trgovačkim društvima uz daljnji uvjet da, zajedno sa Vlastitim dionicama koje Društvo već drži, ukupan broj Vlastitih dionica može biti najviše 400.000 (slovima: četristotisuća);.."
https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/ADPL/GS-ADPL-c8f2bf175df3f7627d8f11faab1d1f22.pdf
-
Koliko oni to gubitaka imaju da ih još nisu riješili.
Ad 3) Odluka o upotrebi dobiti za 2021. godinu
Točka 1.
Temeljem revidiranih i usvojenih godišnjih financijskih izvještaja Društva neto dobit za 2021. godinu
iznosi 11.434.095,66 kuna.Točka 2.
Dobit Društva iz točke 1. ove Odluke u iznosu od 11.434.095,66 kuna raspoređuje se za pokriće
prenesenog gubitka iz prethodnih godina.
https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/DLKV/GS-DLKV-4e33d36baa773ee323059c8056eea948.pdf -
Tako nam je to u Hrvatskoj. Kada dođe vrijeme da se poljoprivredi proizvod treba prodati onda ga se prodaje po bilo kojoj cijeni jer se nema kuda s njim. Tako je naveliko napušteno stočarstvo, dolaskom zakonu EU da će stranci u HR moći kupovati zemlju od 2023. možemo se nadati da će Vlada naći neko rješenje. Ne radi se o ovoj lozi što su stavili na sliku stranice nego o HR oranicama, većinom.
napredujemo kao da dijele spoticcaajjee
Članstvo u EU ima i svoju cijenu. Koliko će se ta cijena povećati doznati ćemo kada dođe gore spomenuti zakon, a to je, samo što nije.
-
opet tuširanje na ovu vrućinu
Tako nam je to u Hrvatskoj. Kada dođe vrijeme da se poljoprivredi proizvod treba prodati onda ga se prodaje po bilo kojoj cijeni jer se nema kuda s njim. Tako je naveliko napušteno stočarstvo, a dolaskom EU zakona da će stranci u HR moči kupovati zemlju od 2023. možemo se nadati da će Vlada naći neko rješenje. Ne radi se o ovoj lozi što su stavili na sliku stranice nego o HR oranicama, većinom.
Katastrofa na pomolu: Prvo smo upropastili poljoprivredu, a sada će stranci za siću kupovati zemlju. Čak i u to će se ugraditi - država!Kako smo se našli u situaciji da moramo administrativnim mjerama ograničavati neometanu kupoprodaju poljoprivrednog zemljišta svim državljanima EU? Tako da…www.tportal.hr -
Ovaj na Viru sa tisuću i pol već danima trguje sam sa sobom. Služi se kojekakvim kupnjama i prodajama na male iznose da bi podignuo cijenu. Maknuo je i onih 300 kom po 30,80 kn.