1. Pregled
  2. Forum
    1. Unresolved Threads
  • Login
  • Register
  • Search
Everywhere
  • Everywhere
  • Articles
  • Pages
  • Forum
  • More Options
  1. Dionice.NET
  2. optiontrader

Posts by optiontrader

  • IGH (Institut IGH d.d.)

    • optiontrader
    • February 9, 2023 at 5:45 PM

    Rus oprostio, Rus uzeo, tako ja to čitam.

    Zašto nije i ovaj AVENUE oprostio dug? Nego se namirio, a ne znamo kako i s čime? Ne znam ima li IGH još koju nektretninu u svom vlasništvu s kojom se AVENUE mogao namiriti? Zna li tko?

    A lijepo piše u predstečajnoj da ako se nema od čega namiriti da će dugovanja pretvoriti u kapital. Mislim čak da piše i po kojoj cijeni i do kojeg postotka se mogu razrijediti postojeći dioničari. Ne da mi se sada tražiti, ali koga zanima neka pogleda.

    Malo je čudno da se dogovara samo sa ovim vjerovnicima, a ne sa svima. Netko bi mogao pomisliti da Rus spašava što se spasiti da. U svakom slučaju oprez i sretno!

  • Ideje za trgovanje na inozemnim tržištima - Što i zašto ?

    • optiontrader
    • August 19, 2022 at 9:36 PM
    Quote from Hrx84

    Kupio sada BBBY Put Jan24 10$, po 5.80$,

    Shortao BBBY Put Sep30 22 10$ po 2.35$

    Znači 30.09. ću imati BBBY kupljen po 10$ i zaštitu da ga mogu prodat po 10$ u Jan24, koju sam realno dobio po 3.45$ minus sitno provizije

    Nakon toga prodavati call ove na BBBY dok me ne izvrši, mjesec po mjesec skupit će se... Trebao bi zaradit

    Ako ga ne kupim 30.09. Ponovo ću šortati putove na mjesec-dva itd.

    2024. Je daleko, puno se tu može okrenuti. Pokušati ću nešto ovako. Čini se ok strategija za ove čudne papire. Iako nemam pojma kako bi se cijena mogla tu kretati. Ne radim ovakve stvari inače samo bi htio testirati. Vrtiti šortane putove i covered callove na volatilnom papiru

    Display More

    A možeš i 30.09. ili bilo kada ranije samo zarolati ovaj put koji prvi ističe (kupiti put opciju i odmah prodati isti strike mjesec dana kasnije). Putovi obično imaju bolju premiju, a i ne koristiš kapital za kupnju dionica pa je ROI veći

  • Dnevnik jednog trejdera

    • optiontrader
    • January 15, 2022 at 5:15 PM

    zlocesti

    Timeframe koji trejdam je 1m, čisti momentum tu si u pravu, ali nastojim ukomponirani određene patterne koji se mogu razaznati već unutar prvih par minuta, a gotovo sigurno u prvih pola sata. Ti patterni su Opening range breakout, High od the day breakout, Bull flag breakout. Gledam i premarket i 1 Day timeframe, ali isključivo za određivanje tehnički bitnih razina za proboj, npr. Premaket High/Low breakout. Ako je dionica u jakom up/down trendu na 1 min grafu, koristim i buy the dip/sell the rip kako bih imao bolji ulaz, a izlazim gotovo uvijek na prvoj svijeći koja ima jaki momentum u željenom smjeru jer onda vrijednost opcija lete u nebo. Isto tako ako se momentum ne dogodi unutar minutu dvije od kada sam ušao u poziciju, iz nje izlazim i tražim novi ulaz. Zapravo kada ovako opisujem najbliže je to čistom scalpingu, ali trudim se smanjiti broj trejdanja i trgovati samo čiste obrasce, ove koje sam gore pobrojao.

  • Dnevnik jednog trejdera

    • optiontrader
    • January 15, 2022 at 9:45 AM

    Nisam se javljao dva dana jer u četvrtak i petak nisam trejdao. Nisam mogao biti pred ekranom u 15.30h, a onda je najbolje ne siliti te dane. Ima dana u godini, stigne se sve nadoknaditi i najbitnije je ne gubiti novce već malo po malo bildati račun.

    Ostajem pri svojoj strategiji, trgovanje u prvih sat vremena od otvaranja marketa. Idući tjedan nastojati ću što manje trejdati (do tri trejda dnevno, samo čiste patterne). Također, uvesti ću pravilo max. dnevnog gubitka kada prestajem s trejdanjem taj dan. On će iznositi -500$ na glavnom računu, odnosno -100$ na manjem računu. Naravno, lako je ovo napisati, ali treba se toga držati u praksi. Budemo vidjeli kako će to ići...

  • Dnevnik jednog trejdera

    • optiontrader
    • January 12, 2022 at 5:44 PM

    Evo i prvi crveni dan 😁

    Srijeda 12.01.22.

    Glavni račun: -967$

    Manji račun: 0$

    Prosječni P/L

    Glavni račun: 571$

    Manji račun: 87$

    Dakle prvi "pravi" gubitak. Trejdao sam uglavnom Teslu i nešto malo AMZN. U početku sam imao nekoliko dobrih trejdova, bio u plusu malo manje od 500$, ali vrag mi nije dao mira. Mislio sam da će biti dobar Bull rum danas i nastavio s kupovanjem Call opcija, a market je okrenuo naglo dolje. Šta je tu je, treba naučiti prihvatiti i gubitke i krenuti dalje, sutra je novi dan. U prosjeku sam i dalje iznad 500$ dnevno na glavnom računu. Iz ovoga danas trebam naučiti zadovoljiti se sa plusom ma koliki on bio i ne biti pohlepan. I brže rezati poziciju koja je u gubitku. To su ujedno i moje dvije najveće mane i pogreške koje radim.

    Budući sam se "potrošio" trejdajući na glavnom računu, te sam s njim završio iza 17h, nisam trejdao na manjem računu. I ubuduće će mi biti pravilo ako ne završim s trejdanjem na glavnom računu unutar 30-45 min od otvaranja marketa, taj dan neću trejdati na manjem računu.

  • Dnevnik jednog trejdera

    • optiontrader
    • January 12, 2022 at 2:40 PM

    accountant

    Da, košta ga ukupno 400-412$, namjerava prodati opciju kad dosegne cijenu 443$, što daje ROI cca 10%

  • Dnevnik jednog trejdera

    • optiontrader
    • January 11, 2022 at 4:26 PM

    Gotov za danas, ovo ide sve brže i brže 😀

    Utorak 11.01.22.

    Glavni račun $1328

    Manji račun $190

    Prosječni P/L

    Glavni račun $955

    Manji račun $87

    Trejdao svoju miljenicu Teslu na oba računa (Call opcije).

    Za sada prezadovoljan, ovaj plan mi pomaže da ostanem discipliniran i ne upadnem u zamku pretjeranog trejdanja što sam ranije često znao raditi. Nekoliko trejdova po računu do ispunjenja plana i to je uglavnom to!

  • Dnevnik jednog trejdera

    • optiontrader
    • January 11, 2022 at 2:06 PM
    Quote from accountant

    optiontrader

    jel si voljan, nama raji, pojasniti te opcije?

    zar nije tamo 'paket' za call/put opciju 100 kom nečega?

    ili prevedeno, koliki paket uzimaš za recimo TSLA, koliko te košta 'ulog' a koliko okreneš P&L na njemu kad cijena naraste recimo kao jučer s $980 na $1.050

    meni se isto čini da je tu lova jer ti paketi znaju biti budzašto ako je procjena da cijena neće stići na odredište

    i obratno, što se događa u slučaju bijega iz pozicije, koliko možeš izgubiti?

    hvala,

    a.

    EDIT: znam da je Zločesti kupila knjigu o opcijama, čekam da ju sažvače :D

    Display More

    uh, puno pitanja za ovako na brzinu odgovoriti.

    Možda ću, kada uhvatim vremena napisati nešto o osnovama trgovanja opcijama, ali to je toliko kompleksno da bi sada u 5-10 min mogao nešto suvislo napisati. Uostalom, danas to nije problem naći na internetu pa koga zanima može krenuti proučavati pa ako bude kakvih pitanja i nedoumica mogu pokušati odgovoriti.

    Konkretno, da probam odgovoriti, svaka opcija predstavlja količinu od 100 dionica, dakle ako kupiš Call opciju TSLA npr. Strike 980 za određenu premiju (mislim da je jučer ona bila cca 35,00 * 100 = 3500$) a cijena ode na 1050 zaradio si cca ovu razliku 1050-980=70$ po dionici, odnosno 70*100=7000$ po opciji. Dakle zarada bi bila cca 7k na 3,5k uloga. Izgubiti možeš najviše premiju koju plaćaš i to ako na kraju dana kada opcija ističe (ovaj petak u ovom primjeru) cijena dionice TSLA bude manja od 980$. Opciju kada kupiš možeš u bilo kojem trenu prodati prije nego ona istekne. Ne samo da možeš, nego i trebaš ako ne misliš iskeširati 98k $ za 100 kom Tesle.

  • Dnevnik jednog trejdera

    • optiontrader
    • January 10, 2022 at 5:45 PM

    Rezultati od danas:

    Ponedjeljak 10.01.21.

    Glavni račun $1069

    Manji račun -$37 (gubitak)

    Prosječni P/L nakon ova tri dana iznosi:

    Glavni račun $831

    Manji račun $53

    Danas sam na glavnom računu trgovao putove na TSLA (strike 990 i 980).

    Nakon toga na manjem računu sam dosta toga zabrljao, izgubio na NVDA, MARA, AMZN i vratio dio na TSLA pa ipak završio s minusom. Puno je teže trgovati sa samo 1000 dolara budući za kupiti opciju na TSLA ili AMZN treba ići jako puno OTM pa cijena ne reagira tako dobro kao kad je bliže ATM. Ali kako se bude bližio petak, premije će biti sve niže pa će se moći trgovati bliže ATM.

  • Dnevnik jednog trejdera

    • optiontrader
    • January 10, 2022 at 5:34 PM

    Gotov za danas. Inače mi je pravilo da trejdam prvih sat vremena nakon otvaranja kada je momentum najjači.

    Pošto je ideja živa od prošlog tjedna te sam u četvrtak započeo s evidencijom u svojoj excelici, prvo ću napisati rezultate dnevnog P/L od prošlog tjedna:

    Četvrtak 06.01.21.

    Glavni račun $1183

    Manji račun $103

    Petak 07.01.21.

    Glavni račun $241

    Manji račun $92

    Budući uvijek trejdam weekly opcije koje ističu taj tjedan, petkom nastojim opreznije trejdati jer se cijena opcija koje ističu taj petak vrlo brzo mijenja (zbog velikog gama).

  • Dnevnik jednog trejdera

    • optiontrader
    • January 9, 2022 at 9:09 PM

    pod_zidom , ok nisam skužio od prve ali sad vidim da moje ime lagano vuče na jednu brokersku kuću, ako si na to ciljao.

    Nije mi bila namjera nikoga reklamirati, ime je odabrano jednostavno zato jer trejdam opcijama. Nisam htio koristiti niti staro ime s onog drugog foruma.

    A što se otvorenosti tiče, mislim da otvoreniji nisam mogao biti, a tako će biti i ubuduće. Pa ipak je ovo moj trejderski dnevnik!

  • Dnevnik jednog trejdera

    • optiontrader
    • January 9, 2022 at 5:22 PM

    Pozdrav svima, novi sam na forumu.

    Aktivno ulažem/trejdam već nekoliko godina preko Bare, a prije toga više od 10 godina na ZSE

    Ovaj topic sam zamislio kao dnevnik gdje ću svaki dan pisati o rezultatima dnevnih trgovanja.

    Ove godine aktivno ću trejdati na dva računa. Na 1. računu, zvati ćemo ga glavni račun imam oko 13k $, a na 2. računu (zvati ćemo ga manji račun) imam tek nešto više od 1200$.

    Plan mi je da na glavnom računu dnevni P/L bude prosječno 500$, a na manjem računu 100$. Plan je dosta ambiciozan, svjestan sam toga, ali podložan je izmjeni na više/niže tijekom godine, ovisno o ostvarenom rezultatu. Jednostavno, neki dnevni cilj si moram postaviti jer ako ga nemam često mi se događalo da od plusa od npr. 1000$ završim dan u minusu 2000$.

    Strategije koje ću koristiti je (zasada) isključivo daytrading opcijama, kupovanje Call opcija (long pozicije) , odnosno Put opcija (short pozicije).

    Pattern-e koje vrebam su Opening range breakout, High od the day breakout, Bull flag breakout i sl. Trgujem isključivo ultra likvidnim mega Caps dionicama koje imaju značajan dnevni raspon cijena. Svaki dan na watchlisti su TSLA, AMZN, NVDA i slične dionice. Tehnika trgovanja je kupnja Call/Put opcija neposredno prije proboja na gore/dole i prodaja nakon proboja čim momentum malo oslabi. Sam trejd traje od 10-tak sekundi do nekoliko minuta. Ključno je izaći iz pozicije čim cijena krene suprotno očekivanju jer gubici mogu biti značajni. Ali isto tako, ako cijena krene brzo (a proboji su takvi zar ne 😜) u moju korist dobici mogu biti još veći. Tehnika nije lagana i zahtijeva dosta prakse, ali kad se usvoji mislim da može biti konzistentno profitabilna. Uostalom, vidjet ćemo kako će to ići iz dana u dan.

    Toliko za sada, sretan trejding svima!

  1. Privacy Policy
  2. Kontakt
Powered by WoltLab Suite™