Prema nekim analitičarima, zlato je još uvijek relativno jeftino. U bilješci klijentima, JP Morgan je istaknuo da zlato sada privlači više interesa investitora koji se odriču bitcoina u njegovu korist.
Posts by Jure
-
-
Evo nešto se pokrenulo. E sad kako će proći mali dioničari teško je odgovoriti nakon iskustva DLKV.
VMD Standard i Ivamil, tvrtke u vlasništvu Željka Vučemila, poslale su obvezujuću ponudu za dokapitalizaciju RIZ Odašiljača u stečaju nakon što su obavile dubinsko snimanje posrnule tvrtke.
-
Ali taj koji bi kupio HPB ne želi proširiti poslovanje već izvući dobit. Slično kao i T com.
Zašto ne bi širio poslovanje. Vidimo primjere ZABA I PBZ koje su sve ove godine nakon privatizacije širili poslovanje, imali veliku dobit i davali dobru dividendu. HPB je ostao srednje velika banka jer Uprave birane od države nisu imale viziju i strategiju osim kako sebe i svoje namiriti.
-
U prodaju se uključio i drugi OTP fond.
-
Prema podacima DZS-a obujam građevinskih radova zabilježio je u ožujku dvoznamenkastu godišnju stopu rasta od 16% . Nadalje, u prva tri mjeseca je izdano 2.706 odobrenja za građenje što u odnosu na isto razdoblje lani predstavlja rast za gotovo 28%.
-
ETF koji prati izvedbu SBITOPtr indeksa je pokazao zvjezdane performanse 2021. godine, povećavši se za čak 24,7% od početka godine. U međuvremenu, primjećujemo da se ETF povećao za 33,7% od uvrštavanja još u studenom 2021.
-
Ako se pokaze istinitom ova informacija, mogao bi se opet aktivirati Klaus i Stožer za obranu Petrokemije.
Pa mogu Stožer i Klaus ulagati na burzi u PTKM i tako je štititi. Sumnjam da imaju iti jednu dionicu,
-
vi se ovdi spremate na atomski rat ili šta?
to zlato je isključivo priča za ljude koji doslovce ne znaju šta će s novcima.
Pa ne bih se ja baš složio. Ako pogledamo tablicu cijene zlata u € u jednom srednjem periodu od 5. god. cijena je lijepo porasla a i sada dok države masovno printaju pare svi očekuju daljni rast cijene.
-
Mislim da do pomirbe neće skoro doći. Sjedinjene Države pokrenule su „rat na dvije fronte“ istodobno. U njega uvlače i EU, ali i pokušavaju uvući i svoje partnere u Aziji i Pacifiku.
-
Sada kontroliraju oko 2/3 glasova a treba im 3/4 na GS.
-
Moje mišljenje je da predlagatelji i povezane osobe mogu polako kupovati dionice na burzi do kraja 6. mj. i na GS će glasati za prijedlog dokapa. Oni su na dobitku jer će nove dionice upisati po 10 kuna.
-
Koliki treba biti % glasova na skupštini da bi prijedlog o dokapitalizaciji prošao ?
-
Slovensko tržište dionica, temeljeno na vrlo dobrim poslovnim rezultatima tvrtki uključenih u domaći dionički SBITOP indeks, ove je godine zabilježilo veći rast cijena u odnosu na druga globalna tržišta dionica. Unatoč rastu domaćih cijena dionica, s obzirom na postignutu i očekivanu buduću profitabilnost, one u prosjeku ostaju podcijenjene u usporedbi s inozemnim usporedivim tvrtkama.
-
Evo ovdje se može pratiti kupoprodajna cijena zlata u HR. Cijena se ažurira svakih 5 min. Spread je veći vikendom pa zato trgujte radnim danima pon- petak.
-
Dana 20.05.2021.g. održana je Glavna skupština Končar D&ST-a. Glavna skupština donijela je odluku o isplati dividende na povlaštene i redovne dionice u iznosu od 51,40 kuna po dionici. Isplata dividendi izvršit će se najkasnije ) do 19.06.2021.
-
SBI TOP index slovenske borze na najvećoj razini u 11 godina. Danas je završio na 1.104 boda.
-
ACI širi biznis. Koncesija za izgradnju i korištenje luke posebne namjene-luke nautičkog turizma Porto Baroš u Rijeci tvrtki ACI-Gitone daje se na 30 godina, na površini od 105 tisuća metara kvadratnih.
-
Od nedavno možemo investirati u ETF SLO koji ulaže u slovenske dionice. Evo jedna zanimljiva analiza slovenskog TK iz koje je razvidno da su slovenske dionice još dosta jeftinije u odnosu na evropske ili SAD.
-
Još jedan Novi ugovor. Institut IGH je poslijepodne objavio da je kao vodeći član zajednice ponuditelja, uz tvrtku Tehnokom, potpisao okvirni ugovor s Inom o pružanju usluga projektiranja za investicijske projekte nafte i plina.
-
Dok Europska unija, a sve više i pojedine azijske zemlje najavljuju potpuno odbacivanje fosilnih goriva kao energenata, u što itekako spada i ugljen, Rusija ima posve suprotne stavove i planove, i vjeruje kako „zelena agenda“ nema šanse za uspjeh. Zbog toga ta zemlja, tradicionalno – jedna od najvećih izvoznica ugljena na svijetu, umjesto zatvaranja svojih ugljenokopa i odustajanja od bilo kakvog investiranja u taj segment energetskog sektora, već gotovo cijelo desetljeće čini upravo suprotno onome Zapadu (tu mislimo i na SAD) – snažno investira u proizvodnju ugljena, računajući kako se potrebe za njim u svijetu još neće dugo smanjivati.