Fight club

• J.bate, sve puno kockara.... Ovi što su unutra, gaće im se tresu, ovi što nisu unutra panično prate jer se boje da će propustiti zaradu, a drugi će zaraditi. Svaki post prepun straha, pohlepe i potencijalne zavisti. A u biti ste svi j.beni kockari, isti ko oni u Casinu što tuku po onim jadnim automatima i baš znaju da će sad taj aparat dati.

Koje j.bene teorije vi imate i rasprave od promjene cijene 3.75% i prometa od 0,6 milijuna kuna! Niko od vas nema izračun koliko bi Optima mogla vrijediti, pa da u to još uvrsti dug koji se ima prema HT-u, pa još ukoliko je cijena manja, da uvrsti i to da će kupac morati dati obvezujuću ponudu po tromjesečnom prosjeku koji može biti i veći od realne cijene. Sve to potencijalni kupac mora uzeti u obzir.

Da je itko od vas pokušao naći po kojim se multiplama prodaju takve kompanije pa usporedio to sa ovom "vašom" dionicom, pa uzeo u obzir dug, dobio bi bar neki broj za koji bi se mogao uhvatiti i iščekivati koliko je točan bio, znao bi da ne može omašit puno. Ovako, samo punite gaće svaki dan, i vi koji ste unutra, i vi koje svrbi vani. Sasvim je svejedno kako ćete proći na Optimi, zaradili-izgubili, već ćete to nadoknaditi na nekoj drugoj "optimi"....

P.S. Nemam niti sam ikada imao dionice OPTE, niti sam ikad napravio izračun vrijednosti ove dionice. Samo komentiram vaše "filozofiranje", a moje pisanje nije poziv ni na kupnju ni na prodaju, već samo da vrijeme koje potrošite na smišljanje ovih veleumnih postova, potrošite na pokušaj izračuna par matematičkih operacija.

O dionicama i filozofija ulaganja... Mali Dioničar

• Da je itko od vas pokušao naći po kojim se multiplama prodaju takve kompanije pa usporedio to sa ovom "vašom" dionicom, pa uzeo u obzir dug, dobio bi bar neki broj za koji bi se mogao uhvatiti i iščekivati koliko je točan bio, znao bi da ne može omašit puno. Ovako, samo punite gaće svaki dan, i vi koji ste unutra, i vi koje svrbi vani. Sasvim je svejedno kako ćete proći na Optimi, zaradili-izgubili, već ćete to nadoknaditi na nekoj drugoj "optimi"....

Odlicno je kada netko ovako padne s Marsa na temu. Ovo sto pisete upravo smo mnogo puta napravili na bivsem forumu. Tko zna vrijednost Optime, ne brinu ga ove male oscilacije na burzi.

• J.bate, sve puno kockara.... Ovi što su unutra, gaće im se tresu, ovi što nisu unutra panično prate jer se boje da će propustiti zaradu, a drugi će zaraditi. Svaki post prepun straha, pohlepe i potencijalne zavisti. A u biti ste svi j.beni kockari, isti ko oni u Casinu što tuku po onim jadnim automatima i baš znaju da će sad taj aparat dati.

Koje j.bene teorije vi imate i rasprave od promjene cijene 3.75% i prometa od 0,6 milijuna kuna! Niko od vas nema izračun koliko bi Optima mogla vrijediti, pa da u to još uvrsti dug koji se ima prema HT-u, pa još ukoliko je cijena manja, da uvrsti i to da će kupac morati dati obvezujuću ponudu po tromjesečnom prosjeku koji može biti i veći od realne cijene. Sve to potencijalni kupac mora uzeti u obzir.

Da je itko od vas pokušao naći po kojim se multiplama prodaju takve kompanije pa usporedio to sa ovom "vašom" dionicom, pa uzeo u obzir dug, dobio bi bar neki broj za koji bi se mogao uhvatiti i iščekivati koliko je točan bio, znao bi da ne može omašit puno. Ovako, samo punite gaće svaki dan, i vi koji ste unutra, i vi koje svrbi vani. Sasvim je svejedno kako ćete proći na Optimi, zaradili-izgubili, već ćete to nadoknaditi na nekoj drugoj "optimi"....

Kresso eno braća pivac stavili sve na papir i rekli Kras vrijedi 400 kn po dijonici... priču dalje znamo. Ovdje ljudi pušu i na hladno jer smo pokvara od TK i od naroda.

• Kolega možda nije tako zlobno, nego samo nije efikasno

...sram me koliko nemam..

• Dobar dan Kreso, nikako da razumijem tebe i tebi slični. Što uopće otvarate temu Optima, kada niste imali, nemate i nećete imati papire. Evo onako čisto primjera radi ja nemam Peteokemiju, Viro, Hoteli Haludovo, Arenu.... I nikada ne komentiram te dionice, zapravo vrlo, vrlo rijetko sam i otvorio te teme. To su teme za neke druge ljude, ja čitam, pišem i komentiram papire koje imam, sam imao ili imam u planu imati! Mislim da bi ovaj forum bio puno bolji kada bi se ljudi držali svojih tema. Ipak vi znate ili ste manje informirani o dionici koju nemate!? Ugodan dan svima.

• A usput, mislim da i vrijedjate ljude, nazivajuci ih kockarima.

Svatko svojim novcem radi što hoće, uključujući udaranje po aparatima.

Osim ako ovdje nema maloljetnika, tko ste Vi da nam govorite i kritizirate, ismijavate što ćemo raditi sa našim novcem.

Ako imate djecu prakticirate malo na njima i ukaznite im što i kako sa djeparcem, a za Optimu bi Vam bilo najbolje da je zaobilazite kao temu a i dionicu, pošto je to dionica samo za prave i strastvene kockare :)

• Čitam ono što me zanima, pa tako i OPTE. Kao što proučavam dionicu, tako volim proučavati i sudionike na TK. Ako se neko vrijeđa kako ga ja nazivam, to je njegov problem, ne zanimaju me osjećaji virtualnih ljudi koji se nađu uvrijeđeni zbog toga što sam ja naveo svoje mišljenje. Ako je neko kockar, kockar je. Može se on ljutit koliko god hoće ili naći uvrjeđenim. Nek se pojada onda nekome kome je stalo do njegovih osjećaja.

Svatko svojim novcem radi što hoće, uključujući udaranje po aparatima.

Točno tako, nek ljudi rade sa svojim novcem što god žele! Njihovo pravo. Kao što je moje pravo izraziti svoje mišljenje i stvari nazvati pravim imenom. Ja nikome ne branim niti da kocka u Casinu niti da kocka na burzi. Ali volim nazvati stvari pravim imenom i ponekad volim reći svoje mišljenje. Kao što ponekad volim i pročitati temu dionice koje nemam, a koja me zanima. Zašto bi ti meni branio da ja sa svojim vremenom radim što hoću?

tko ste Vi da nam govorite i kritizirate

Sudionik foruma isto kao i vi, čovjek koji ima kompjuter, tipkovnicu i otvoren račun na ovom forumu. Imaš gumb za ignorirati, pa slobodno to i napravi.

O dionicama i filozofija ulaganja... Mali Dioničar

• Molim moderatora da intervenira i spriječi daljnje trolanje teme osobnim sukobima. Hvala

Bas mi je palo na pamet, umjesto da se brisu ovakve teme takva su inace pravila bila na PD, a i drugdje mogli bi biti malo napredni od drugih foruma sta se tice slobode govora pa da imamo jednu temu naziva osobna prepucavanja pa da ih tamo prebacujemo, osim kada taj dio pređe u vrijedjanje preko razumne granice ?

• Kolega Statusquo. Sa poslovnog znamo da je korisnik Kresso vas pajdo i prijatelj. Barem ja znam po komentarima koje sam imao za citati nakon svake razumne kritike ili sugestije prema vama i vasim stavovima. Ja se ne slazem s vama niti sa ovim otvaranjem posebnih tema jer bi se rasprave duplirale za istu temu, a s druge strane ne bi se dobila neka znacajna korist. Forum i rasprave trebaju biti brze i informativne, a ne da se dospusti beskrajno filozofiranje odnosno teska narav pojedinih korisnika koji bi beskrajno raspravljali do eristike, samo da dokažu ili pokažu javno da su u pravu. I to unatoč tome sto time stite nekakav imaginaran ego i osobnost koja ionako nije poznata široj javnosti. Pored toga, tko je taj tko bi procjenjivao kada je nešto prešlo “granice dobrog ukusa”? Moderator?

I on je samo čovjek koji može gajiti simpatije ili nesimpatije prema nekome i koristiti dvojbene i arbitrarne kriterije kod donosenja odluke o moderiranju. Najbolje je da mi imamo “cistu” temu i nadasve odgovarajući ili primjeren diskurs. a ne nekakve fight clubove. Za one koji bi se fightali nek posjete debatne ili rasprave klubove, a za stvaran fight boksačku dvoranu za vježbanje ili barem teretanu.

• Molim vas da ne sugerirate nesto vezano za mene iz vlastitog subjektivnog osjecaja i dojma tko je meni prijatelj ili ne, s druge strane ako se s nekim slazem u kontekstu pisanja to nema veze s prijateljstvom ili ne vec cisto ce radi o slicnom nacinu gledanja na stvari pa se cesto stvari poklapaju, dok god se netko ponasa pristojno prema meni uzvratit cu isto a da se pri tom ne ponasa dvolicno kako su se neki ponasali kad su se javljali na privatnim porukama to se brzo skuzi zla namjera, moj komentar na ovu temu nema veze s tim tko je sta pisao vec iskljucivo odgovor na korisnka koji je zvao moderatora da stvari dovede u red i to je to...

Drugo vezano za samu temu imate pravo na svoje misljenje kao i svatko drugi ja sam iznio prijedlog koji je moj osobni stav, sta vise stavova oko toga to je odluka vezano za to cvrcsa i pravilinija za zajednicu i sami znate da takve poruke netko mora ili brisati ili prebaciti u odgovarajucu temu to je neizbjezno jer to je nusprodukt foruma, sta znaci da netko mora donijeti odluku u odredjenom trenutku prema svojim nekim pravilima i stavovima koji nekada mogu biti subjektivni prema nekom svom nadzoru i pogledu na stvari prema nekom drugome, znaci netko mora moderirat poruke prije i poslje trenutno je to jedino admin i bas zato sta kazete da admin mozda moze biti dvojben u pogledu moderiranja s te strane mislim da je bas iz toga razloga dobro poruke ne brisati vec ih prebaciti u odgovarajucu temu jer time ostavljate vecu slobodu govora pa je samim time i moderator pod manjom kritikom da je nekome izbrisao poruke i da je dvolican u pogledu na nekog drugoga , tako bi poruka opet ostala sta smatram da je vise u redu prema clanu jer brisanjem se lakse stjece dojam da netko radi nesto protiv vas i na taj nacin takva osoba postaje vise frustriranija, jedino ne bi dozvoljavao grubo vrijedjanje i slicne stvari.

Iznimka za brisanje bi bila po meni ako su pravila dovoljno jasno definirana bez dvojbe sta je protiv pravila medjutim takvo nesto nije jednostavno slozit da sve situacije predvidite.

• Molio bi admina da ovakvim likovima kao što je Neo što prije ukine mogućnost pisanja na forumu s obzirom da zagađuje teme i iznosi laži kako bi sebi priskrbio materijalnu korist te narušava ugled foruma kao i vjerodostojnost pisanja na istome.

• Kolega imam 2 frenda koji rade tamo i ljudi se na piću požalili par puta. I sad ispada da je sramota imat frendove, saslusat njihove probleme...

Tki zna, mozda nisu htjeli platiti cugu...

Pa Vi ste kao Greenhorni, ruska skola. Odmah se prijeti, trazi brisanje i slicno.

Pa i Viro je u blokadi neki dan bio i odblokiran. Te dionice nemate pa Vas ne smeta. A uvijek 10 istih pise negativno. A ja koji imam dio dionica Viro stecenih po 57kn ne prijavljujem niti trazim brisanje. Jer ljudi imaju svoje misljenje.

Ali vidim da vas vec pocinje tresti panika. Znam da nije lako trpjeti gubitke.

Ja to mogu jer imam jako veliku likvidnost i nikad nemam u dionicama vise od 50% kapitala.